fbpx

Sommer Pro+

Napęd bramy garażowej nowej generacji. Szybszy. Bardziej bezpieczny. Bardziej inteligentny. Jaśniejszy. Właśnie taki jest nowy napęd SOMMER Pro+. Inteligentny wózek jezdny zapewnia dużo przestrzeni do podłączenia przemyślanych akcesoriów.

Description

Maksymalna elastyczność (pro+)

Oddzielna obudowa sterownika w pro+ umożliwia elastyczny montaż naścienny lub pod sufitem. Nie ma konieczności montowania kolejnego gniazdka na suficie. Zintegrowany w obudowie sterownika przycisk zapewnia dodatkowy komfort w garażu.

 

Bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu

Napęd bramy garażowej z dwukierunkowym, zmiennym, kodowanym systemem radiowym gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. System radiowy SOMloq2 działa dwukierunkowo; oznacza to możliwość odbierania komunikatów zwrotnych o przesłanym poleceniu lub położeniu bramy. Kod Rollingcode jest szyfrowany 128-bitowo. Taką samą metodę szyfrowania stosuje się w bankowości internetowej. Kompatybilność wsteczna nadajnika z systemem radiowym Somloq-Rollingcode jest zawsze gwarantowana.

Liczne rozszerzenia

Dostępne są również przydatne rozszerzenia, jak np. dodatkowa pamięć Memo, czujnik wilgoci Senso oraz liczne dodatkowe moduły wyposażenia. Dodatkowe możliwości podłączenia bezpośrednio do wózka jezdnego (zestyk drzwi przejściowych oraz stykowa listwa zabezpieczająca OSE lub 8k2). Nasza budowa modułowa pozwala na szybki i łatwy montaż rozszerzeń. Z uwagi na fakt, że przyłącza znajdują się bezpośrednio na wózku jezdnym, nie ma konieczności stosowania kabla spiralnego co zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy dzięki mniejszemu nakładowi pracy.

Pakiet akumulatorów na wypadek zaniku zasilania 

Opcja dodatkowa. Nasz pakiet akumulatorów umożliwia eksploatację awaryjną napędu w razie zaniku zasilania, dzięki czemu brama nigdy nie zatrzyma się w miejscu. 

Ograniczenie sił zamykających

System kontroluje siły zamykające zgodnie z normą EN 12445 dzięki elektronicznemu monitorowaniu silnika. Taki mechanizm kontrolny zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Odblokowanie awaryjne

Zintegrowany system odblokowania awaryjnego SOMMER umożliwia podłączenie i rozłączenie wózka jezdnego w każdym położeniu. Zapewnia to bezpieczeństwo w każdej pozycji, także w przypadku zaniku zasilania.

Ekologiczna i ekonomiczna praca

Dzięki zużyciu wynoszącemu < 1 W w trybie czuwania energooszczędny napęd generuje koszt prądu wynoszący tylko ok. 1,80 ? rocznie. Dzięki temu jest nie tylko opłacalny, lecz również bardzo przyjazny dla środowiska.

Bezpieczeństwo dzięki współbieżnemu oświetleniu

W wózku jezdnym zintegrowano oświetlenie zapewniające stałą widoczność obszaru ruchu bramy. Oświetlenie LED składa się z 6 pojedynczych diod podłączonych do dwóch obwodów bezpieczeństwa – Podwójnie oznacza lepiej.

Cicha praca i trwałość

Dzięki chroniącej przekładnię technologii napęd bramy garażowej pracuje w wyjątkowo cichy sposób, jest odporny na zużycie i charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Napęd nie wymaga żadnej konserwacji.

Optymalne użycie siły

Wózek jezdny z silnikiem porusza się po nieruchomym łańcuchu, w wyniku czego nie dochodzi do strat tarcia ani mocy, jak ma to miejsce w przypadku łańcucha obrotowego.

Czysty łańcuch

Niklowany łańcuch nie wymaga konserwacji, w związku z czym nie trzeba go oliwić. Eliminuje to powstawanie plam na bramie lub pojeździe.

Lepsza ochrona przed pożarem

Dzięki zastosowaniu trudnopalnych materiałów napęd charakteryzuje się większym współczynnikiem bezpieczeństwa i zabezpiecza przed wybuchem pożaru.

Do zastosowań uniwersalnych ? kompatybilny z niemal wszystkimi typami bram

Napędy bram garażowych base+ i pro+ pasują do bram segmentowych, podsufitowych, przechylnych, segmentowych, skrzydłowych, bocznych segmentowych, łukowych i przesuwnych zamontowanych w budynkach. Prosta funkcja mikroprzełącznika bezpośrednio na napędzie pozwala uzyskać optymalne parametry bramy.

Napędy Sommer do bram garażowych są testowane i certyfikowane zgodnie z surowymi dyrektywami. 30 lat doświadczenia gwarantuje, że produkty te charakteryzują się najwyższą jakością.

 

 • pro+ to udoskonalona wersja sprawdzonego napędu bramy garażowej base+ marki SOMMER: Teraz jeszcze bardziej elastyczna i wygodna
  za sprawą oddzielnej obudowy sterownika
 • Uniwersalny napęd do bram segmentowych, podsufitowych, uchylnych, skrzydłowych*, bocznych segmentowych i przesuwnych
 • Zintegrowana technologia LED: trwałe, energooszczędne i wydajne oświetlenie
 • Energooszczędny: <1 W w trybie czuwania
 • Made in Germany

  Additional options

  Modułowa struktura systemu umożliwia uzupełnienie napędu SOMMER pro+ o liczne akcesoria. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego są łatwe w montażu dzięki oznaczeniu gniazd kolorami oraz opatrzeniu ich podpisami.

   Lock

   Blokada elektromagnetyczna, która mechanicznie blokuje silnik w dowolnej pozycji i wytrzymuje siłę naporu do 300 kg, zwiększając tym samym poziom istniejącej ochrony przed włamaniem.

   Senso

   Czujnik temperatury i wilgotności powietrza w garażu. W razie potrzeby wózek jezdny otwiera automatycznie bramę na niewielką wysokość, zapewniając idealną cyrkulację. Po osiągnięciu optymalnej wartości wilgotności brama zamyka się, a ryzyko rozwoju grzybów w garażu spada.

   Memo

   Umożliwia rozszerzenie pamięci do 450 poleceń pilota. W razie konieczności serwisowania zgromadzone dane można łatwo przenieść do nowego wózka jezdnego.

   Lumi+

   Dodatkowe oświetlenie LED na sterowniku. Aktywowane równolegle z oświetleniem wózka jezdnego; możliwość włączania i wyłączania nadajnikiem za pomocą funkcji oświetlenia.

   Buzzer

   Dwie opcje do wyboru w jednym produkcie: jeżeli czujnik Halla w silniku wykryje próbę włamania, brzęczyk alarmowy emituje głośny sygnał dźwiękowy. Z kolei brzęczyk ostrzegawczy emituje sygnał akustyczny podczas zamykania bramy.

   Laser

   Wspomaga kierowcę w idealnym ustawieniu pojazdu w garażu. Laser jest aktywny podczas otwierania bramy oraz w czasie, gdy wózek jezdny oświetla pomieszczenie.

   Relay

   Przekaźnik dodatkowy umożliwiający przełączanie oświetlenia w garażu i oświetlenia przydomowego.

   Motion

   Czujnik podczerwieni wykrywający niewidoczne promieniowanie cieplne poruszającego się ciała (człowieka/zwierzęcia) i reagujący na takie promieniowanie. Bezpieczne poruszanie się w garażu zapewnia załączające się automatycznie po wejściu oświetlenie napędu (oświetlenie dodatkowe/przekaźnik).

   Accu

   W przypadku zaniku zasilania pakiet akumulatorów przejmuje zasilanie energią elektryczną napędu na > 5 cykli pracy bramy.

   Download

   Poniżej znajdą Państwo dokumenty do pobrania powiązane z tym produktem:

   Send enquiry

   Would you like to obtain additional information or ask for a quote? It does not cost anything and does not place you under any obligation! On working days we will contact you within 48 hours.

   11 + 11 =

   Biuro Handlowe Kraków

   Godziny otwarcia:
   pn-pt:   10:00-18:00
   sobota: 10:00-14:00

   Kontakt 
   tel./fax (012) 290 70 50
   e-mail: zakopianka@migas-door.pl

   Biuro Handlowe Niepołomice

   Godziny otwarcia:
   pn-pt:   7:00-17:00

   Kontakt  
   tel./fax (012) 28 12 500
   e-mail: migas-door@migas-door.pl