fbpx

Sommer Twist UG

 Napęd podziemny do bram skrzydłowych o szerokości skrzydła wynoszącej maks 3,5m i masie skrzydła wynoszącej maks 350kg.

Description

Niewidoczny w bramach ozdobnych
Napęd jest montowany w podłożu, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływa na wygląd bramy. Pozwala to na pełne wydobycie estetyki bramy.

Ochrona dla Ciebie i Twoich najbliższych

Technologia sterowania kontroluje siły poruszające zgodnie z normą EN 12445 dzięki elektronicznemu monitorowaniu silnika (LFT). Trwale sprawdzone i zaprogramowane wartości siły, rozpoznają również zmiany w otoczeniu (temperatura, mechaniczne zużycie bramy, mróz i lód) i dokonują ich kompensacji.
Gwarantuje to optymalne bezpieczeństwo ludzi i pojazdów w każdym momencie. Ponadto SOMMER oferuje dodatkowe wyposażenie zabezpieczające. (fotokomórka, stykowa listwa zabezpieczająca itd.)

Bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu

Dwukierunkowy system radiowy SOMloq2 wysyła sygnały sterujące w obydwu kierunkach. Oznacza to możliwość odbierania komunikatów zwrotnych o przesłanym poleceniu lub położeniu bramy. Kod Rollingcode jest szyfrowany 128-bitowo.

Brak zasilania ? co wtedy?

W celu otwarcia bramy również w razie braku zasilania, można też ręcznie aktywować mechaniczne odblokowanie awaryjne, korzystając z kluczyka. Nawet przy znacznym ciśnieniu dociskania wywieranym na napęd istnieje możliwość zwolnienia odblokowania z użyciem niewielkiej siły, a tym samym dostania się na posesję. (Pakiet akumulatorów na wypadek zaniku zasilania – zobacz poniżej).

Łatwe doposażenie w akcesoria

Nasza budowa modułowa pozwala na szybki i łatwy montaż akcesoriów w dowolnym momencie.
W standardzie uwzględniono już możliwość podłączenia stykowej listwy zabezpieczającej 8k2 na sterowniku.
Dostępny przekaźnik wielofunkcyjny pozwala na podłączenie urządzeń zewnętrznych (np. oświetlenie podwórza) i sterowanie nimi. Także w przypadku zmieniających się potrzeb można rozszerzyć funkcje napędu związane z komfortem obsługi i bezpieczeństwem w późniejszym czasie.

Wygoda w razie zaniku zasilania

Nasz opcjonalny pakiet akumulatorów umożliwia eksploatację awaryjną napędu w razie zaniku zasilania. Koniec z wysiadaniem z pojazdu w celu otwarcia bramy w nocy i przy złej pogodzie.

Funkcje, które zwiększają komfort dnia codziennego

Dzięki funkcji skrzydła wejściowego można otworzyć tylko jedno skrzydło bramy, aby np. wjechać rowerem na posesję. Dzięki temu użytkownik nie musi montować dodatkowej furtki na posesję, a tym samym ma do dyspozycji całą szerokość podjazdu.
Funkcja zamykania automatycznego zapewnia, że po przejściu przez bramę nastąpi jej zamknięcie. Po przejechaniu fotokomórki brama zamyka się samoczynnie po upływie określonego czasu.
Dzięki lampie ostrzegawczej napęd sygnalizuje czy i kiedy konieczna jest konserwacja bramy. Znacznie zwiększa to trwałość bramy i napędu.

Oszczędność pieniędzy i ochrona środowiska

Dzięki zużyciu wynoszącemu < 0,5 W w trybie czuwania energooszczędny napęd generuje koszt prądu wynoszący tylko ok. 1,80 ? rocznie. Dzięki temu jest nie tylko opłacalny, lecz również bardzo przyjazny dla środowiska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wysoka trwałość dzięki łagodnemu biegowi chroniącemu bramę

 

 

 

 

 

 

 

Standardowa funkcja łagodnego biegu podczas otwierania i zamykania chroni bramę i napęd. Tuż przed osiągnięciem położeń krańcowych bramy następuje zmniejszenie prędkości, co chroni elementy mechaniczne jednocześnie zwiększając trwałość. Brak nieprzyjemnego dźwięku zamykania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezawodność przy częstym użytkowaniu

 

 

 

Napęd nadaje się do domów wielorodzinnych. Czas włączenia 40%; oznacza to 4 minuty pracy w odniesieniu do 10 minut.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Żadnych problemów dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości

 

 

 

Obudowa jest wykonana ze stali szlachetnej i nierdzewnego aluminium, które są odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych. Opcjonalnie w wersji ze stali cynkowanej ogniowo.

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw zawiera:

  • 1 twist UG DIN lewy
  • 1 twist UG DIN prawy
  • 1 sterownik
  • 1 zestaw kabli łączących
  • 1 nadajnik ?Pearl Vibe?

Send enquiry

Would you like to obtain additional information or ask for a quote? It does not cost anything and does not place you under any obligation! On working days we will contact you within 48 hours.

4 + 10 =

Biuro Handlowe Kraków

Godziny otwarcia:
pn-pt:   10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Kontakt 
tel./fax (012) 290 70 50
e-mail: zakopianka@migas-door.pl

Biuro Handlowe Niepołomice

Godziny otwarcia:
pn-pt:   7:00-17:00

Kontakt  
tel./fax (012) 28 12 500
e-mail: migas-door@migas-door.pl