fbpx

Sommer Tiga+

Napęd bramy garażowej nowej generacji. Szybszy. Bardziej bezpieczny. Bardziej inteligentny. Jaśniejszy. Właśnie taki jest nowy napęd SOMMER tiga+. Inteligentny wózek jezdny zapewnia dużo przestrzeni do podłączenia przemyślanych akcesoriów.

Features

Bezpieczeństwo dzięki kodowanemu systemowi radiowemu
Napęd bramy garażowej z dwukierunkowym, zmiennym, kodowanym systemem radiowym gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. System radiowy SOMloq2 działa dwukierunkowo; oznacza to możliwość odbierania komunikatów zwrotnych o przesłanym poleceniu lub położeniu bramy. Kod Rollingcode jest szyfrowany 128-bitowo. Taką samą metodę szyfrowania stosuje się w bankowości internetowej. Kompatybilność wsteczna nadajnika z systemem radiowym Somloq-Rollingcode jest zawsze gwarantowana.

 

Liczne rozszerzenia
Dostępne są również przydatne rozszerzenia, jak np. dodatkowa pamięć Memo, czujnik ruchu Motion oraz liczne dodatkowe moduły wyposażenia. Dodatkowe możliwości podłączenia bezpośrednio do wózka jezdnego (zestyk drzwi przejściowych oraz stykowa listwa zabezpieczająca OSE lub 8k2). Nasza budowa modułowa pozwala na szybki i łatwy montaż rozszerzeń. Z uwagi na fakt, że przyłącza znajdują się bezpośrednio na wózku jezdnym, nie ma konieczności stosowania kabla spiralnego co zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy dzięki mniejszemu nakładowi pracy.

 

Pakiet akumulatorów na wypadek zaniku zasilania
Nasz pakiet akumulatorów umożliwia eksploatację awaryjną napędu w razie zaniku zasilania, dzięki czemu brama nigdy nie zatrzyma się w miejscu.

 

Odblokowanie awaryjne
Zintegrowany system odblokowania awaryjnego SOMMER umożliwia podłączenie i rozłączenie wózka jezdnego w każdym położeniu. Zapewnia to bezpieczeństwo w każdej pozycji, także w przypadku zaniku zasilania.

 

Ekologiczna i ekonomiczna praca
Dzięki zużyciu wynoszącemu < 1 W w trybie czuwania energooszczędny napęd generuje koszt prądu wynoszący tylko ok. 1,80 ? rocznie. Dzięki temu jest nie tylko opłacalny, lecz również bardzo przyjazny dla środowiska.

 

Cicha praca i trwałość
Dzięki chroniącej przekładnię technologii napęd bramy garażowej pracuje w wyjątkowo cichy sposób, jest odporny na zużycie i charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Napęd nie wymaga żadnej konserwacji.

 

Optymalne użycie siły
Wózek jezdny z silnikiem porusza się po nieruchomym łańcuchu, w wyniku czego nie dochodzi do strat tarcia ani mocy, jak ma to miejsce w przypadku łańcucha obrotowego.

 

Czysty łańcuch
Niklowany łańcuch nie wymaga konserwacji, w związku z czym nie trzeba go oliwić. Eliminuje to powstawanie plam na bramie lub pojeździe.

 

Lepsza ochrona przed pożarem
Dzięki zastosowaniu trudnopalnych materiałów napęd charakteryzuje się większym współczynnikiem bezpieczeństwa i zabezpiecza przed wybuchem pożaru.

 

Jakość
Napędy Sommer do bram garażowych są testowane i certyfikowane zgodnie z surowymi dyrektywami. 30 lat doświadczenia gwarantuje, że produkty charakteryzują się najwyższą jakością ? po prostu ?Made in Germany?. 

Description

Oddzielna obudowa sterownika

 • Wtykowe zaciski sprężynowe umożliwiające łatwą obsługę w razie konieczności serwisowania.
 • Wszystkie wejścia są wyposażone w diody stanu
 • Każdorazowo możliwość podłączenia przycisku dla strony żądania od wewnątrz/z zewnątrz
 • Gniazdo pamięci konfiguracyjnej Memo tiga (zapisuje np. dane z przekaźnika i zawiera własną pamięć zdarzeń). Wstępnie zamontowany.

Tiga+

 • Dużo miejsca w obudowie do montażu dalszych elementów elektronicznych (wyłącznika czasowego, automatu schodowego…)
 • Możliwość podłączenia dwóch bezpotencjałowych przekaźników wielofunkcyjnych. SOMlink pozwala na ustawienie maks. dziesięciu konfiguracji na przekaźnik wielofunkcyjny
 • Możliwość podłączenia bezpotencjałowego zestyku zwiernego instalacji przeciwpożarowej
 • Możliwość podłączenia pętli indukcyjnej (bezpotencjałowy zestyk oddzielnej jednostki kontrolnej)
 • Wyjście DC 24 V, 300 mA
 • Regulacja drogi jednokierunkowej za pośrednictwem czerwonej/zielonej lampy sygnalizacyjnej umożliwiająca selektywne wjeżdżanie lub wyjeżdżanie
 • Przyłącza i gniazda
 • Przyłącze przekaźnika wielofunkcyjnego MUFU1/MUFU2
 • Gniazdo do podłączenia pakietu akumulatorów
 • Przyłącze zestyku wyłącznika czasowego strony żądania od wewnątrz/z zewnątrz
 • Przyłącze Safety (np. zatrzymanie awaryjne)
 • Przyłącze lampy sygnalizacyjnej czerwonej wewnątrz/na zewnątrz 24 V/7 W
 • Przyłącze fotokomórki 4-przewodowej brama OTW DC 24 V
 • Przyłącze alarmu np. instalacji przeciwpożarowej
 • Przyłącze lampy ostrzegawczej 24V/3 W
 • Przyłącze OSE/8k2 brama ZAM/OTW
 • Przyłącze zielonej lampy sygnalizacyjnej wewnątrz/na zewnątrz 24 V/7 W
 • Przyłącze pętli indukcyjnej
 • Gniazdo Memo tiga
 • Przyłącze fotokomórki 2-/4-przewodowej brama ZAM DC 24 V lub fotokomórki ościeżnicowej 2-przewodowej brama ZAM

 

Radio

 • Dwukierunkowy system radiowy
 • Możliwość indywidualnego przyporządkowania funkcji podczas programowania systemu radiowego przez użytkownika: Tip, Toggle, otwieranie częściowe, zdefiniowane OTW/ZAM
 • Odczuwalna jakość dzięki funkcji potwierdzenia sygnału sterującego poprzez wibrację potwierdzającą odbiór (za pomocą właściwego nadajnika)
 • Wskazanie stanu bramy
 • Precyzyjne sterowanie oświetleniem
 • Zaprogramowany fabrycznie
 • Ograniczenie promieniowania radiowego mimo wysokiej przepustowości danych dzięki trybowi pakietowemu
 • Większa niezawodność i zasięg dzięki aktywnemu przekazywania (funkcja Hop)
 • Szyfrowanie 128-bitowe AES (równie bezpieczne jak w przypadku bankowości internetowej)
 • Funkcja Auto-Repeat umożliwia wygodne otwieranie podczas dojeżdżania do obiektu
 • Zależna od odległości funkcja czuwaka (Totmann) na potrzeby pracy w trybie konfiguracji

 

Additional options

Modułowa struktura systemu umożliwia uzupełnienie napędu SOMMER tiga+ o liczne akcesoria. Wszystkie elementy wyposażenia dodatkowego są łatwe w montażu dzięki oznaczeniu gniazd kolorami oraz opatrzeniu ich podpisami.

  Lock

  Blokada elektromagnetyczna, która mechanicznie blokuje silnik w dowolnej pozycji i wytrzymuje siłę naporu do 300 kg, zwiększając tym samym poziom istniejącej ochrony przed włamaniem.

  Senso

  Czujnik temperatury i wilgotności powietrza w garażu. W razie potrzeby wózek jezdny otwiera automatycznie bramę na niewielką wysokość, zapewniając idealną cyrkulację. Po osiągnięciu optymalnej wartości wilgotności brama zamyka się, a ryzyko rozwoju grzybów w garażu spada.

  Memo

  Umożliwia rozszerzenie pamięci do 450 poleceń pilota. W razie konieczności serwisowania zgromadzone dane można łatwo przenieść do nowego wózka jezdnego.

  Lumi+

  Dodatkowe oświetlenie LED na sterowniku. Aktywowane równolegle z oświetleniem wózka jezdnego; możliwość włączania i wyłączania nadajnikiem za pomocą funkcji oświetlenia.

  Buzzer

  Dwie opcje do wyboru w jednym produkcie: jeżeli czujnik Halla w silniku wykryje próbę włamania, brzęczyk alarmowy emituje głośny sygnał dźwiękowy. Z kolei brzęczyk ostrzegawczy emituje sygnał akustyczny podczas zamykania bramy.

  Laser

  Wspomaga kierowcę w idealnym ustawieniu pojazdu w garażu. Laser jest aktywny podczas otwierania bramy oraz w czasie, gdy wózek jezdny oświetla pomieszczenie.

  Relay

  Przekaźnik dodatkowy umożliwiający przełączanie oświetlenia w garażu i oświetlenia przydomowego.

  Motion

  Czujnik podczerwieni wykrywający niewidoczne promieniowanie cieplne poruszającego się ciała (człowieka/zwierzęcia) i reagujący na takie promieniowanie. Bezpieczne poruszanie się w garażu zapewnia załączające się automatycznie po wejściu oświetlenie napędu (oświetlenie dodatkowe/przekaźnik).

  Accu

  W przypadku zaniku zasilania pakiet akumulatorów przejmuje zasilanie energią elektryczną napędu na > 5 cykli pracy bramy.

  Pakiet akulumatorów

  W przypadku zaniku zasilania pakiet akumulatorów przejmuje zasilanie energią elektryczną napędu bramy na czas do 12 godzin przy maks. 10 cyklach pracy bramy (OTW/ZAM). Podczas normalnej pracy pakiet akumulatorów po prostu sam się ładuje.

  Lampa sygnalizacyjna LED

  Do optycznego sterowania sygnalizacją świetlną bramy w kolorze czerwonym lub zielonym. Zapewnia żywotność wynoszącą ponad 30 000 godzin i nadaje się zarówno do stosowania na zewnątrz, i jak wewnątrz Możliwość kombinacji również jako lampy sygnalizacyjnej czerwono-zielonej.

  Lampa ostrzegawcza LED

  Zapewnia dodatkowe, optyczne rozpoznawanie zagrożenia.

  Fotokomórka w futrynie

  Niezawodne i dokładne rozpoznawanie przeszkód dzięki precyzyjnej rejestracji obiektów. Fotokomórka jest montowana w sposób zabezpieczający ją przed uszkodzeniem. Zapobiega to jej przestawieniu zwykłym rowerem, rowerem trzykołowym lub koszem na śmieci. (serwisowanie) Możliwość montażu bezpośrednio w futrynie.

  Wyłącznik linkowy

  Umożliwia wygodne ręczne otwieranie bramy z auta.

  Send enquiry

  Would you like to obtain additional information or ask for a quote? It does not cost anything and does not place you under any obligation! On working days we will contact you within 48 hours.

  1 + 1 =

  Biuro Handlowe Kraków

  Godziny otwarcia:
  pn-pt:   10:00-18:00
  sobota: 10:00-14:00

  Kontakt 
  tel./fax (012) 290 70 50
  e-mail: zakopianka@migas-door.pl

  Biuro Handlowe Niepołomice

  Godziny otwarcia:
  pn-pt:   7:00-17:00

  Kontakt  
  tel./fax (012) 28 12 500
  e-mail: migas-door@migas-door.pl