fbpx
Przydomowy garaż zapewnia komfort i bezpieczeństwo zmotoryzowanym użytkownikom. Dobrze zaprojektowany garaż zabezpiecza pojazd przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych i zmniejsza ryzyko rabunku. Aby zyskać te przywileje, nie wystarczy wyłącznie wybudowanie garażu o odpowiednich wymiarach. Dla bezpieczeństwa i funkcjonalności garau konieczne jest wybranie idealnie dopasowanej bramy garażowej.

 

Spis treści:

 

Czym są bramy garażowe dwuskrzydłowe?

Dwuskrzydłowe bramy garażowe to popularne rozwiązanie dedykowane wszystkim miłośnikom łączenia tradycji z nowoczesnością. Ten rodzaj bramy funkcjonuje także pod nazwą bramy rozwieranej. Nazwa ta nawiązuje do sposobu otwierania skrzydeł bramy, ponieważ rozwierają się one na boki. Garażowe bramy dwuskrzydłowe można z łatwością dopasować do stylistyki wybranej posesji. Stylowy wygląd i wysoka funkcjonalność przyczyniły się do tak dużej popularności tego rozwiązania. Dwuskrzydłowe bramy garażowe są znane od wielu lat, jednak ich budowa umożliwia ich modernizowanie z wykorzystaniem najnowszej technologii. Dzięki dużemu wachlarzowi dostępnych rozwiązań skutkujących personalizacją bramy można stworzyć dwuskrzydłową bramę garażową, która będzie w pełni kompatybilna z wybranym obiektem.

 

Dwuskrzydłowa brama garażowa – kiedy się sprawdzi?

Dwuskrzydłowe bramy garażowe od lat funkcjonują jako tradycyjne zamknięcie garaży, pomieszczeń gospodarczych oraz magazynów. Dzięki prostej, solidnej konstrukcji dla tego rodzaju bram można znaleźć wiele zastosowań. Taki sposób zamknięcia garażu sprawdzi się doskonale na posesjach prywatnych, w garażach zlokalizowanych w pobliżu bloków mieszkalnych, jak i przy siedzibach firm oraz w obiektach użytkowych.

 

Zalety bram garażowych rozwieranych

Ogromną zaletą bram garażowych dwuskrzydłowych jest fakt, że do ich montażu nie potrzeba nadproża ani bocznych filarów. Solidna, stalowa ościeżnica zmniejsza światło wjazdu jedynie w niewielkim stopniu. Mocne zawiasy wykonane ze stali w połączeniu z wkładką patentową to doskonałe zabezpieczenie przed włamywaczami. Prosta konstrukcja rozwieranej bramy garażowej jest gwarancją wieloletniej, bezawaryjnej eksploatacji. Warto pamiętać, że dwuskrzydłowe bramy garażowe o dużych gabarytach można wyposażyć w funkcjonalną furtkę serwisową. Takie usprawnienie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie użytkownik korzysta z obiektu nie tylko w celu przechowywania auta. Jeżeli planujesz wykorzystać dwuskrzydłową bramę do zamknięcia warsztatu, magazynu, czy obiektu gospodarczego lub jeśli Twój garaż jest jednocześnie miejscem do majsterkowania, furtka serwisowa okaże się niezwykle przydatnym i funkcjonalnym dodatkiem.

 

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Jakie wymiary powinna mieć brama garażowa dwuskrzydłowa?

Wielkość bramy garażowej jest określana w projekcie garażu. Wszystko jest zależne od wielkości i przeznaczenia budynku. Przepisy określają wyłącznie minimalne wymiary światła wjazdu do garażu po zamontowaniu bramy. Wynoszą one 230 cm szerokości oraz 200 cm wysokości. Nie istnieją przepisy jasno stanowiące o wymiarach bramy prowadzącej do dwustanowiskowego garażu. Przyjmuje się jednak, że taka brama powinna mieć około 550 cm szerokości.
brama garazowa dwuskrzydlowa mahon
Przy projektowaniu garażu nie warto sugerować się wymiarami gotowych bram dostępnych w marketach. Bramę garażową wybiera się raz na długie lata, dlatego powinna ona być dopasowana do garażu, a nie odwrotnie. Swoją uwagę warto skupić na ofercie firm, które zajmują się produkcją bram garażowych dwuskrzydłowych na wymiar. Tylko takie rozwiązanie zapewnia doskonałe dopasowanie do potrzeb klienta i jest gwarancją najwyższej funkcjonalności. Indywidualnie zaprojektowana brama może mieć dowolny kolor oraz wykończenie, dzięki czemu idealnie wpasuje się w stylistykę domu oraz posesji.

 

Garażowa brama dwuskrzydłowa – rodzaje wypełnień.

Decydując się na indywidualny projekt bramy garażowej, klient może wybrać wypełnienie dostosowane do oczekiwanego stopnia termoizolacji. MIGAS-DOOR, jako renomowany producent bram garażowych w zależności od potrzeb klienta wykonujemy bramy dwuskrzydłowe w wersji ocieplonej, jak i bez ocieplenia. Ocieplane bramy dwuskrzydłowe pozwalają utrzymać stałą temperaturę w garażu i doskonale minimalizują utratę energii cieplnej. Ocieplenie bramy dwuskrzydłowej polega na wypełnieniu jej wewnętrzna 40 mm warstwą pianki poliuretanowej.

 

Czy można zautomatyzować garażową bramę dwuskrzydłową?

Każdą bramę dwuskrzydłową można wyposażyć w wygodny system automatyzacji. Napęd warto zakupić wraz z bramą, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni zautomatyzować istniejącą już bramę. Dzięki zautomatyzowaniu bramy nigdy więcej nie zmarzniesz podczas jej otwierania. Brak narażenia na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych to nie jedyna korzyść z posiadania napędu do bramy. Zautomatyzowaną bramę znacznie trudniej sforsować, co wpływa na jej antywłamaniowe właściwości.
Wybór odpowiedniego napędu jest kwestią indywidualną. W zależności od oczekiwanego stopnia automatyzacji nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie. Pomyśl, jak komfortowe i spokojne stanie się Twoje życie, kiedy będziesz mógł otworzyć bramę garażową za pomocą jednego kliknięcia. Istnieją systemy, dzięki którym można otwierać bramę tylko częściowo lub sprawdzić położenie skrzydeł bramy z dowolnego miejsca.
Warto nadmienić, że automatyczne systemy do bram są energooszczędne i w pełni bezpieczne. Dzięki obecności fotokomórek praca bramy zostaje wstrzymana lub odwrócona natychmiast po wykryciu przeszkody. Nie należy obawiać się także przerwy w dostawie energii elektrycznej. Każdy napęd można wyposażyć w wygodne awaryjne zasilanie akumulatorowe. Ponadto każda automatyczna brama została wyposażona w intuicyjny system awaryjnego, ręcznego otwierania.

 

Dwuskrzydłowa brama garażowa – ile to kosztuje?

Ceny bram ustalane są w sposób indywidualny. Na finalny koszt składają się czynniki takie jak wymiary bramy, wybrany materiał, rodzaj wykończenia i wypełnienia oraz stopień automatyzacji. Indywidualnie zaprojektowana brama nie odbiega ceną znacząco od marketowych gotowców, a przy tym zapewnia najwyższą jakość wykonania, pełne dopasowanie oraz imponującą żywotność.

 

Gdzie kupić dwuskrzydłowe bramy garażowe na wymiar – Kraków, Niepołomice, Małopolskie.

Masz już dość wertowania kolejnych ofert? Kolejna firma oferuje bramy wyłącznie w standardowych wymiarach? Nie chcesz płacić za pomiar oraz wycenę? Sprawdź ofertę MIGAS-DOOR. Istniejemy na rynku już od ponad 28 lat. Cały czas prężnie rozwijamy naszą działalność i możemy poszczycić się imponującymi realizacjami. Jeżeli szukasz producenta bram, który wyceni, wymierzy, zaprojektuje, wykona, zamontuje i zautomatyzuje Twoją bramę garażową, trafiłeś idealnie.
Indywidualnie zaprojektowana brama garażowa to gwarancja pełnej elastyczności. Wybór koloru, wykończenia, tworzywa, wypełnienia, dodatków czy stopnia automatyzacji bramy? Z nami to możliwe. Świadczymy kompleksowe usługi od pomiaru do montażu. Jeżeli od bramy garażowej oczekujesz żywotności, komfortu użytkowania i pełnego bezpieczeństwa, sprawdź, co możemy Ci zaoferować.