fbpx

Bramy garażowe – segmentowe

Bramy garażowe segmentowe Migas-Door to najbardziej praktyczne, bezpieczne i luksusowe rozwiązanie do garażu. Płaszcz bramy zbudowany jest z segmentów o grubości 40 [mm] wypełnionych warstwą pianki poliuretanowej. Segmenty wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanej farbami poliestrowymi lub okleiną drewnopodobną. Brama segmentowa doskonale spełnia swoje funkcje termiczne w pomieszczeniach ogrzewanych, gwarantując jeden z najwyższych współczynników przenikalności cieplnej dla panela wynoszący Uk = 0,6 W/m? x K.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe – segmentowe MIGAS-DOOR

 

Innowacyjne rozwiązanie, jakim bez wątpienia są bramy segmentowe to synonim bezpieczeństwa, wygody oraz doskonałej prezencji.

Konstrukcja bramy garażowej – segmentowej składa się z szeregu paneli połączonych trwałymi zawiasami. Segmenty bramy są wykonane z ocynkowanej, stalowej blachy, którą dodatkowo pokrywa odporna farba poliestrowa lub okleina drewnopodobna. Przemyślana konstrukcja sprawia, że wszystkie elementy bramy segmentowej są doskonale chronione przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych

Każda brama garażowa segmentowa wyposażona jest w układ sprężyn skrętnych na łożyskach kulkowych, który w standardzie posiada hamulec bezpieczeństwa uniemożliwiający opadnięcie płaszcza bramy w przypadku pęknięcia którejkolwiek ze sprężyn.

Różne typy prowadzenia stosowane w bramach segmentowych dostosowane są do Państwa potrzeb. Sprężyny skrętne montujemy nad bramą lub za prowadnicami, co pozwala na montaż bramy z napędem przy bardzo niskim nadprożu.

Specjalnie wyprofilowane panele (od wewnątrz i zewnątrz) uniemożliwiają przytrzaśnięcie palców w miejscu ich łączenia oraz w miejscach montażu zawiasów i drzwi przejściowych (finger protection).

Wszystkie bramy garażowe MIGAS-DOOR wykonywane są według indywidualnie podanych wymiarów, dzięki czemu możemy zagwarantować, iż znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego klienta.

Bramy segmentowe Kraków – kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

 

Segmentowe bramy garażowe to rozwiązanie dedykowane klientom oczekującym komfortu, estetyki i doskonałego zabezpieczenia. Taki rodzaj bramy może być zainstalowany w każdym otworze. Bramy segmentowe sprawdzają się zarówno w przypadku przydomowych, ogrzewanych garaży, jak i w wielkopowierzchniowych obiektach.

Zaletą bram segmentowych jest oszczędność miejsca. Brama, otwierając się, pozostaje w górze, dzięki czemu nie zajmuje przestrzeni przed czy wewnątrz garażu. W wyniku zastosowania takiego mechanizmu brama segmentowa to doskonałe rozwiązanie dla odbiorców, którym zależy na uzyskaniu maksymalnej szerokości światła przejazdu.

 

Skawina, Wieliczka, Olkusz – bramy segmentowe do garażu

 

W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, każda brama garażowa segmentowa wzbogacona jest o układ sprężyn skrętnych na łożyskach kulkowych. Taki mechanizm wyposażono w hamulec bezpieczeństwa, dzięki któremu płaszcz bramy nie opadnie nawet w przypadku pęknięcia sprężyny.

W celu spełnienia oczekiwań naszych różnorodnych klientów, w bramach garażowych- segmentowych stosujemy różne typy prowadzenia. Sprężyny skrętne są montowane nad bramą lub za prowadnicami. Dzięki temu zabiegowi można zautomatyzować bramę garażową nawet przy ekstremalnie niskim nadprożu.

Bramy garażowe segmentowe są w pełni bezpieczne dzięki specjalnie wyprofilowanym elementom, które uniemożliwiają przytrzaśnięcie placów zarówno w miejscu łączenia segmentów, jak i przy zawiasach. Funkcja finger protection doceniana jest przez wszystkich klientów.

 

Co nas wyróżnia?

 

 • Doświadczenie

MIGAS-DOOR to miejsce tworzone przez doświadczone i kompetentne osoby. Już od ponad 28 lat dbamy o bezpieczeństwo i komfort naszych odbiorców. Możemy poszczycić się udziałem w wielu projektach budowlanych. Współpracujemy zarówno z dużymi firmami budowlanymi, inwestorami, jak i z klientami indywidualnymi. Do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny już od etapu pomiarów i doradztwa, aż po wycenę.

 • Elastyczność

Dzięki współpracy z wieloma klientami z różnych sektorów wiemy, że wyróżnia nas przede wszystkim elastyczność i indywidualne podejście. Jesteśmy w stanie stworzyć bramę o dowolnych wymiarach i spersonalizować ją tak, aby spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zrealizowaliśmy już wiele nietypowych projektów dla obiektów takich jak więzienia, hale przemysłowe czy budynki wojska, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Cieszymy się zaufaniem inwestorów i firm budowanych, jednak chętnie wyposażamy w nasze produkty również klientów indywidualnych.

 • Profesjonalne doradztwo i wysoka dostępność

Mimo tego, że kolebką naszej firmy jest Małopolska, realizujemy projekty na terenie całej Polski oraz Europy. Każda brama wychodząca spod ręki naszych specjalistów jest skrojona na miarę indywidualnych potrzeb klienta. Świadczymy kompleksowe usługi- od pomiaru do montażu. Nasze produkty nie mają z góry narzuconych wymiarów. Jesteśmy w stanie wykonać dowolną bramę i dostosować ją do warunków, specyfiki obiektu i oczekiwań klienta. Co ważne, nasi odbiory mogą liczyć na bezpłatny pomiar, doradztwo ora wycenę.

 • Żywotność i jakość naszych produktów

Do każdego projektu podchodzimy jak do wyzwania świadczącego o naszej skuteczności. Naszą misją jest tworzenie trwałych i bezpiecznych bram, które nawet po latach są dowodem na to, że współpraca z nami to inwestycja na lata, która w widoczny sposób podnosi codzienny komfort życia. Nasze bramy garażowe spełniają wszystkie niezbędne normy, a ich konstrukcja oparte są o działanie sprawdzonych podzespołów.

Jaki kolor bramy garażowej - segmentowej wybrać?

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że brama garażowa to element, który musi być nie tylko bezpieczny, ale także estetyczny i wpasowany w stylistykę danego obiektu. Często zdarza się, że wykonujemy bramy w standardowych kolorach, jednak nasi klienci mają nieograniczony wybór kolorów i tonacji z palety RAL.

Firma posiada w swojej ofercie bramy w kolorach standardowych oraz praktycznie nieograniczone możliwości doboru tonacji koloru na życzenie Klienta. Oprócz lakierowania paneli w szerokiej palecie kolorystycznej lakierów gładkich, matowych jak i strukturalnych, istnieje także możliwość ich okleinowania. Dysponujemy także dodatkowymi wzorami paneli.

Opcje kolorystyki na specjalne zamówienie, lakiery z palety RAL, szeroka gama oklein oraz dodatkowe wzory paneli.

Dodatki do bram segmentowych – Kraków, Wieliczka, Niepołomice

 

Każdą bramę garażową można spersonalizować poprzez zastosowanie funkcjonalnych dodatków. Klient może zadecydować o zastosowaniu elementów takich jak furtka serwisowa bezprogowa i progowa z samozamykaczem, kratki wentylacyjne, aluminiowe sekcje ażurowe czy panele i okienka doświetlające.

 

 • Drzwi wejściowe pozwalają na uniknięcie konieczności otwierania całej bramy w celu dostania się do garażu. Przekłada się to na energooszczędność, wygodę i usprawnienie ruchu.
 • Okienka i panele doświetlające zwiększają ilość naturalnego światła w garażu. Użytkownik może zmniejszyć zużycie prądu i dostosować wygląd bramy do stylistyki posesji.
 • Kratki wentylacyjne i ażurowe sekcje to rozwiązanie cenione przez użytkowników garaży podziemnych.

Furtka serwisowa progowa i bezprogowa

Każdą bramę segmentową MIGAS-DOOR można wyposażyć w drzwi wejściowe z samozamykaczem. Zaletą takiego rozwiązania jest uniknięcie otwierania całej bramy w przypadku kiedy chcemy wejść lub wyjść z obszaru chronionego bramą segmentową. Unikamy w ten sposób strat ciepła wewnątrz i upraszczamy ruch.

Szeroki wybór okienek lub paneli doświetlających

Wyposażając bramę segmentową w dodatkowe elementy, takie jak okienka czy segmenty przeszklone, w istotny sposób można zwiększyć ilość światła dziennego w garażu oraz uczynić ją bardziej funkcjonalną. Bramę można także wyposażyć w aluminiowe sekcje ażurowe lub kratki wentylacyjne, aby umożliwić dostęp powietrza, na przykład do garaży podziemnych.

Każdą bramę segmentową można wyposażyć w wysokiej jakości napęd elektryczny z załączonym seryjnie urządzeniem odryglowującym, umożliwi awaryjne otwarcie bramy w przypadku braku zasilania. Oferowane napędy są indywidualnie dobierane do parametrów technicznych bramy, w związku z czym pracują one bez jakiegokolwiek ryzyka. W przypadku natrafienia na przeszkodę podczas otwierania lub zamykania bramy, ruch jej zostaje automatycznie przerwany dzięki wbudowanemu fabrycznie wyłącznikowi przeciążeniowemu. W szerokim programie wyposażenia dodatkowego, firma MIGAS-DOOR oferuje m.in. fotokomórki, włącznik guzikowy, włącznik kluczykowy, klawiaturę kodowaną, karty kontroli dostępu czy też specjalny odbiornik radiowy, umożliwiający sprzężenie automatu z systemem alarmowym na jednym, 4-kanałowym pilocie.

Kraków, Małopolska – automatyczne bramy garażowe

 

Automatyzacja bramy garażowej niesie ze sobą szereg korzyści. Wygoda i bezpieczeństwo plasują się w czołówce zalet automatyki do bram. Klient zyskuje możliwość sterowania bramą z dowolnej odległości. Dzięki otwieraniu bramy jednym kliknięciem użytkownik nie musi wysiadać z pojazdu, aby dostać się do garażu i nie naraża się na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że automatyczne bramy są doskonałym zabezpieczeniem przed włamywaczami.

Przy automatyzacji naszych bram kierujemy się indywidualnym podejściem i elastycznością. Kiedy poznamy potrzeby i oczekiwania klienta, jesteśmy w stanie doradzić, który z naszych innowacyjnych systemów automatycznych sprawdzi się najlepiej. Każda brama segmentowa może zostać wyposażona w solidny napęd elektryczny, do którego załączamy seryjne urządzenie odryglowujące. Dzięki zastosowaniu takiego zabiegu brama otworzy się nawet w przypadku braku zasilania.

Napęd dobieramy nie tylko do potrzeb klienta, ale także do wymiarów i specyfiki bramy. Inny napęd sprawdzi się w serwisie samochodowym, a inny w przydomowym garażu. Dzięki indywidualnemu doborowi napędu klient zyskuje pewność, że brama będzie pracować długo i bezawaryjnie.

Automatyczne bramy garażowe są w pełni bezpieczne. Kiedy napęd wykryje ruch lub przeszkodę, działanie zostaje automatycznie wstrzymane, co niweluje ryzyko nieszczęśliwych wypadków.

System można wyposażyć w fotokomórki, włącznik kluczykowy, włącznik guzikowy, kodowaną klawiaturę, karty kontroli dostępu. Istnieje także możliwość połączenia bramy z odbiornikiem radiowym, dzięki któremu można połączyć mechanizm z systemem alarmowym na jednym, 4-kanałowym pilocie.

Automatyczne bramy garażowe – segmentowe MIGAS-DOOR są trwałe, solidne, komfortowe i energooszczędne.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług, zyskujesz:

 

 • doradztwo,
 • darmowy pomiar i wycenę,
 • indywidualne podejście,
 • możliwość personalizacji i automatyzacji bramy,
 • gwarancję współpracy z osobami mającymi doświadczenie w realizacji dużych i nietypowych projektów.

 

Sprawdź, jak wyglądają nasze realizacje bram garażowych – segmentowych i skontaktuj się z nami w celu zaprojektowania bramy skrojonej na miarę Twoich potrzeb.

Wyślij zapytanie

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zadać zapytanie ofertowe? To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! 

5 + 4 =

Z jakich innych miast, poza Krakowem zapraszamy Klientów?

Zaufało nam wiele firm i osób prywatnych w całej Polsce, jak i za granicą. Działamy także lokalnie, nasze bramy i ogrodzenia można znaleźć w następujących miejscowościach: Kraków, Niepołomice, Wieliczka, Rabka, Wadowice, Skawina, Kokotów, Krzeszowice, Tyniec, Nowy Sącz, Myślenice, Libertów, Wola Batorska, Chobot.

Biuro Handlowe Kraków

Godziny otwarcia:
pn-pt:   10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Kontakt 
tel./fax (012) 290 70 50
e-mail: zakopianka@migas-door.pl

Biuro Handlowe Niepołomice

Godziny otwarcia:
pn-pt:   7:00-17:00

Kontakt  
tel./fax (012) 28 12 500
e-mail: migas-door@migas-door.pl