fbpx

Brama garażowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna i w pełni bezpieczna. Nie można jednak pomijać kwestii estetyki. Warto zadbać o to, aby brama pasowała do stylu budynku i całej posesji. Jak to zrobić? Co warto wziąć pod uwagę w kwestii prezencji bramy garażowej? 

 

 

Czy brama powinna pasować do drzwi i okien domu? 

Brama garażowa od producenta Miga-Door

Brama garażowa od producenta Miga-Door

 

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Dobór koloru bramy do drzwi i okien jest niezwykle częstą praktyką. Dopasowanie koloru bramy do stolarki otworowej gwarantuje, że elementy stworzą spójną całość, co przełoży się na miły dla oka, estetyczny efekt. Nie oznacza to, że kolor bramy musi być dokładnie taki sam jak w przypadku okien i drzwi. Dobre efekty przynosi także wybranie bramy garażowej w odcieniu nieco jaśniejszym lub ciemniejszym od pozostałych elementów. Takie rozwiązanie daje gwarancję estetycznego wyglądu i wprowadza odrobinę urozmaicenia. 

 

Czy dobrym rozwiązaniem jest dobór koloru bramy do koloru elewacji? 

Nowoczesne budynki często wzbogacane są bramą garażową w kolorze elewacji budynku. 

brama segmentowa do garażu podziemnego

Brama segmentowa do garażu podziemnego w kolorze antracyt

 

Dzięki temu, że brama ma kolor, który dominuje w wyglądzie domu, można uzyskać efekt estetycznej, jednolitej powierzchni. Jest to rozwiązanie dedykowane miłośnikom minimalizmu i prostoty. Takie kryterium sprawdzi się w przypadku budynków pokrytych tynkiem. Jeżeli powierzchnia budynku jest drewniana lub kamienna, warto wybrać bramę w zbliżonym, lecz nieco odmiennym odcieniu danego koloru. Jeżeli budynek ma dwukolorową elewację, dobrym rozwiązaniem jest wybór bramy dopasowanej do barwy dodatków (dekoracyjne pasy, podmurówka lub wstawki). 

 

Brama pasująca do koloru dachu 

Brama garażowa

Brama garażowa Migas-Door

Równie popularną metodą jest wybór bramy garażowej w kolorze, który koresponduje z wyglądem pokrycia dachowego. Najczęściej stawia się na wybór dokładnego tego samego koloru, jednak pozytywne efekty można uzyskać także poprzez łączenie różnych odcieni tej samej barwy. Rozwiązanie to ma sens w przypadku budynków z dachami spadowymi. Niezależnie od rodzaju pokrycia dachu (dachówka, blacha, gont) dobranie bramy pod względem kolorystycznym przyniesie oczekiwany, spójny efekt. 

 

Kontrastująca brama garażowa

brama garażowa

Kontrastująca brama garażowa

 

Nieco większym wyzwaniem jest wybór kontrastującej bramy garażowej. Metoda ta skupia się na zamontowaniu bramy w skrajnie odmiennym kolorze względem jej tła. Ciemne ściany z jasną bramą, a może biała elewacja z bramą w czarnym kolorze? Takie rozwiązanie ma rzeszę zwolenników, ponieważ pozwala jasno zaznaczyć odrębność garażu i domu, nawet jeśli znajdują się w bryle tego samego budynku. 

 

Sprawdź nasze bramy Migas-Door.pl 

Niezależnie od tego, jakiego koloru bramy garażowej poszukujesz, Migas-Door jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Wykonujemy solidne bramy garażowe na wymiar. Nasze produkty wyróżniają się pełnym dostosowaniem do oczekiwań klienta- od rozmiaru, przez wypełnienie, aż po dowolny kolor. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z możliwości wykonania darmowych pomiarów i wyceny. Świadczymy kompleksowe usługi, które obejmują także montaż bramy wraz z napędem. Mamy bogate doświadczenie we współpracy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorcami. Zobacz nasze realizacje i zasięgnij inspiracji.

 

Zadzwoń, aby wycenić