fbpx

Zadaniem bramy przemysłowej jest zabezpieczenie terenu oraz mienia firmy przed nieautoryzowanym dostępem osób trzecich. Dobra brama przemysłowa powinna stanowić solidną barierę przed nieproszonymi gośćmi i równocześnie wykazywać się ponadprzeciętną funkcjonalnością. Jaką bramę przemysłową wybrać, aby zabezpieczyć swoją firmę i jednocześnie w pełni usprawnić przepływ ruchu? O tym dowiedzą się Państwo z dzisiejszego wpisu.

Spis treści:

 

Kiedy segmentowa brama przemysłowa jest dobrym wyborem?

Segmentowe bramy przemysłowe to solidne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w halach magazynowych i produkcyjnych oraz w nowoczesnych warsztatach. Ten typ bramy przemysłowej sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy, aby brama przemysłowa nie zmniejszała miejsca dostępnego zarówno w obiekcie, jak i wokół niego. Prowadzenie bramy segmentowej może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Mowa tu zarówno o prowadzeniu standardowym, niskim, wysokim, jak i pionowym. Jeżeli specyfika obiektu tego wymaga, można zastosować prowadzenie ukośne dostosowane do kąta nachylenia dachu.

 

Producent bram przemysłowych  

Brama przemysłowa przesuwna

brama podwieszana przesuwna Klienci z sektora przemysłowego doceniają bramy przemysłowe przesuwne za ich imponującą żywotność, wysoką bezawaryjność oraz prostą, bezprogową konstrukcję. Dzięki tym cechom bramy przemysłowe przesuwne doskonale sprawdzają się w przypadku najbardziej niestandardowych obiektów. Ostateczny kształt realizacji uzależniony jest od indywidualnych potrzeb klienta.

Odbiorcy mogą zdecydować się na bramę przesuwną zarówno w wersji standardowej, jak i ocieplonej. W zależności od ilości dostępnego miejsca przedsiębiorca może zdecydować się na bramę jedno lub dwuskrzydłową. Istotną cechą jest fakt, że skrzydła bramy wcale nie muszą być symetryczne. Podwieszane bramy przesuwne sprawdzą się w przechowalniach, pomieszczeniach gospodarczych, halach produkcyjnych, magazynach i we wszystkich obiektach przemysłowych mających ograniczone warunki zabudowy.

 

Niestandardowe rozwiązania – bramy przemysłowe harmonijkowe

Brama harmonijkowa przemysłowa Przemysłowe bramy harmonijkowe bez wahania można nazwać produktami do zadań specjalnych. Harmonijkowe bramy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zabudowy szerokiego otworu. Mowa tu o obiektach takich jak wielkopowierzchniowe warsztaty, zajezdnie tramwajowe, hangary lotnicze, czy chociażby sale wystawowe. Cechą wyróżniającą ten typ bramy przemysłowej jest fakt, że w zależności od potrzeb odbiorcy, harmonijkowa brama może zostać zamontowana w dowolnym położeniu względem otworu wjazdowego.

 

Prostota i funkcjonalność – bramy przemysłowe dwuskrzydłowe

Dwuskrzydłowe bramy przemysłowe to solidne rozwiązanie dedykowane dla wszystkich użytkowników ceniących prostotę i wysoką bezawaryjność. Ten typ bramy jest bardzo często stosowany jako zamknięcie standardowych magazynów, hal produkcyjnych oraz obiektów gospodarczych. Dzięki prostej konstrukcji bramę przemysłową dwuskrzydłową można zastosować w obiektach wielu typów. Prosta konstrukcja łączy w sobie tradycyjny wygląd, solidne wykonanie oraz doskonały stopień zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi.

Czytaj więcej: Bramy do hal przemysłowych – kiedy wybrać?

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy przemysłowej?

Idealna brama przemysłowa powinna charakteryzować się funkcjonalnością, bezpieczeństwem, wytrzymałością i perfekcyjnym dopasowaniem do specyfiki danego obiektu przemysłowego. Warto wybierać bramy przemysłowe tworzone na wymiar. Gotowe produkty o narzuconym rozmiarze mogą nie być w pełni kompatybilne z nietypowym obiektem przemysłowym, więc ich montaż może wymagać kosztownej i czasochłonnej przebudowy otworu wjazdowego. Brama skrojona na miarę potrzeb budynku spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających reprezentantów sektora przemysłowego. Warto pamiętać, że brama przemysłowa jest eksploatowana w niezwykle wymagający sposób, dlatego jej nadrzędną cechą powinna być wytrzymałość i odporność na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Musi pozostawać odporna na próby wyważenia oraz chronić wnętrze obiektu przed żywiołami takimi jak wiatr, ogień, czy woda.

Zobacz też:

 

 

Napęd do bramy garażowej przemysłowej

Zastosowanie automatycznego napędu do bramy przemysłowej bez wątpienia podnosi jej funkcjonalność. Najistotniejszym aspektem jest dobranie mechanizmu do ciężaru bramy oraz do częstotliwości pracy. Wybierając napęd do bramy przemysłowej, warto zwrócić uwagę na to, aby był on dostosowany do intensywnego działania w każdych warunkach. W przypadku obiektów przemysłowych bardzo ważny jest sprawny niczym nieskrępowany przepływ ruchu. W takiej sytuacji zaleca się wybranie napędu do bramy przemysłowej z awaryjnym zasilaniem akumulatorowym. Zapewni to nieprzerwaną pracę bramy nawet podczas dłuższej przerwy w dostawie energii elektrycznej. Dzięki akcesoriom, w które można wyposażyć automatyczne bramy przemysłowe, ryzyko wypadku zostaje zminimalizowane. Mowa tu o fotokomórkach, które wstrzymują pracę bramy bezpośrednio po wykryciu przeszkody. Dla bezpieczeństwa na terenie obiektu przemysłowego nie bez znaczenia pozostają także światła ostrzegawcze, które sygnalizują pracę bramy.

Podsumowanie

Zaprojektowanie i wykonanie dobrej bramy przemysłowej wymaga doświadczenia i znajomości potrzeb tego sektora. Bez względu na to, czy szukasz bramy do hali przemysłowej, proszkowni, warsztatu, przechowalni czy wielkopowierzchniowego sklepu, warto zwrócić uwagę na firmy, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą bramy przemysłowe na wymiar. Każdy obiekt przemysłowy cechuje się indywidualnymi potrzebami dlatego bramy przemysłowe garażowe i wjazdowe mogą zostać wyposażone w furtkę serwisową, panele doświetlające, czy praktyczny system automatycznego otwierania z fotokomórkami, lampami ostrzegawczymi i z funkcją częściowego otwierania. Dobra brama przemysłowa to inwestycja na lata, od której w dużej mierze zależy bezpieczeństwo i funkcjonowanie obiektu.