fbpx

Sterowanie GIGAcontroll R2 do napędów

Niezależnie, czy chodzi o napędy do bram segmentowych, rolowanych czy szybkobieżnych z falownikiem lub bez, rozwiązaniem jest GIGAcontrol. Sterowanie GIGAcontrol spełnia wszelkie wymagania i nadaje się do zastosowań każdego rodzaju

Wszystkie etapy programowania mogą być wykonywane z zewnątrz za pomocą przycisków obsługi. 5 pozycyjny wyświetlacz tekstowy z przejrzystym menu zapewnia łatwość programowania.

Rozpoznanie i przyporządkowanie elementów zabezpieczających odbywa się w sposób automatyczny. Rozpoznawanie i łatwa zmiana kierunku obrotu za pomocą zintegrowanych przycisków potrójnych, automatyczna korekta ruchu bezwładnego, samodzielne rozpoznawanie np. modułów sterowania sygnalizacją świetlną oraz prosta regulacja podłączonego falownika stanowią tylko część licznych funkcjonalności oferowanych na rynku przez firmę SOMMER.
Bez względu na rodzaj napędu – do bramy segmentowej, rolowanej czy szybkobieżnej (z lub bez falownika), uniwersalny układ sterowania GIGAcontrol jest rozwiązaniem w każdej sytuacji.
Wszystkie czynności programowania odbywają się za pomocą przycisków umieszczonych na obudowie centrali sterującej, bez konieczności ingerencji w jej środek. 5-segmentowy czytelny wyświetlacz tekstowy z menu systemu jest podstawą prostego programowania.

Wszystkie elementy związane z zabezpieczeniem bramy są identyfikowane i przyporządkowane automatycznie. Rozpoznanie kierunku obrotu i zmiana kierunku obrotu przy pomocy przycisków zintegrowanych na obudowie, automatyczna korekta ruchu bezwładnego oraz proste programowanie podłączonej przetwornicy częstotliwości, to tylko niektóre z zalet, które SOMMERprezentuje na rynku.

Bezpieczną pracę napędu zapewniają dwa różne hasła dostępu do menu programowania dla monterów i konserwatorów obiektu.

Błędy i raporty są komunikowane w postaci tekstu na dużym i czytelnym wyświetlaczu, który może być podświetlany (na życzenie klienta). Zapewnia to optymalny komfort obsługi bramy.
Foremna obudowa o klasie IP 54 ma sporo miejsca na instalację przewodów, a wszelka elektronika jest dodatkowo osłonięta. Rozwiązanie to jest wynikiem intensywnych wysiłków na rzecz wygodnego i bezpiecznego montażu, na który SOMMER kładzie bardzo duży nacisk.

Zalety sterowania GIGAcontroll

  • Przeznaczone do silników z mechanicznymi, elektronicznymi wyłącznikami krańcowymi oraz napędów ze zintegrowanym falownikiem
  • Parametryzacja i wizualizacja stanu sterowania odbywa się za pomocą wyświetlacza z menu w j. polskim
  • Wbudowany zegar czasu rzeczywistego
  • Historia zdarzeń
  • Możliwość podłączenie fotokomórek, kurtyn świetlnych, zabezpieczeń krawędziowych: OSE, listwy rezystancyjnej oraz pneumatycznej
  • Funkcja automatycznego zamykania, częściowego otwarcia
  • Możliwość podłączenia detektora pętli indukcyjnej, karty sterowania sygnalizacją świetlną, czujnika pęknięcia sprężyn, linek, zabezpieczenia drzwi serwisowych, dodatkowych kaset sterujących itp.
  • Wyposażone w 1,2 lub 3 przekaźniki programowalne ktore mogą być wykorzystane do sterowania lampami sygnalizacyjnymi, jako sygnał sterujący dla rampy itp..
  • Wtykany odbiornik 4-kanałowy do sterowania bramą
  • Zawiera przewód zasilający 1,3 m z wtyczką 3-faz, CEE, 16A

Wyślij zapytanie

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zadać zapytanie ofertowe? To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! 

11 + 5 =

Z jakich innych miast, poza Krakowem zapraszamy Klientów?

Zaufało nam wiele firm i osób prywatnych w całej Polsce, jak i za granicą. Działamy także lokalnie, nasze bramy i ogrodzenia można znaleźć w następujących miejscowościach: Kraków, Niepołomice, Wieliczka, Rabka, Wadowice, Skawina, Kokotów, Krzeszowice, Tyniec, Nowy Sącz, Myślenice, Libertów, Wola Batorska, Chobot.

Biuro Handlowe Kraków

Godziny otwarcia:
pn-pt:   10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Kontakt 
tel./fax (012) 290 70 50
e-mail: zakopianka@migas-door.pl

Biuro Handlowe Niepołomice

Godziny otwarcia:
pn-pt:   7:00-17:00

Kontakt  
tel./fax (012) 28 12 500
e-mail: migas-door@migas-door.pl