fbpx

Bramy segmentowe odpowiadają na zapotrzebowanie najbardziej wymagających klientów. Są uniwersalne, sprawdzają się w miejscach, w których przestrzeń jest mocno ograniczona. Można je dopasować do niemal każdego rodzaju budynku. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Co warto o nich wiedzieć? Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi segmentowych bram garażowych.

 

Spis treści:

 

Co to jest brama segmentowa?

Jak sama nazwa wskazuje, brama segmentowa składa się – oczywiście – z segmentów, a właściwie to z elementów wykonanych najczęściej z metalu, rzadziej z drewna albo innych materiałów, które łatwo dopasować do budynku. Konstrukcja składająca się z kilku paneli połączonych zawiasami jest stabilna i odpowiednio uszczelniona.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  
Brama garażowa segmentowa – idealne rozwiązanie dla małej przestrzeni

Brama segmentowa garażowa producenta MIGAS-DOOR do garażu podziemnego, w kolorze antracyt.

Czytaj również: Brama garażowa segmentowa odpowiadamy na pytania

 

Jak działa mechanizm bramy segmentowej?

Po obu stronach bramy segmentowej znajdują się prowadnice, dzięki którym garaż może być otwierany i zamykany poprzez przesuwanie bramy równolegle z sufitem wnętrza garażu. Segmenty, z których składa się brama garażowa segmentowa, przemieszczają się przy pomocy specjalnych rolek. Mechanizm można wprawiać w ruch ręcznie, ale znacznie lepszym pomysłem jest zainwestowanie w automatyczny system otwierania i zamykania bramy garażowej segmentowej. Niektóre bramy tego typu wyposażone są również w systemy blokady, zabezpieczające przed nieplanowanym otwarciem drzwi.

 

Czy brama garażowa segmentowa sprawdzi się w małym garażu?

Brama garażowa segmentowa – idealne rozwiązanie dla małej przestrzeni

Brama segmentowa garażowa obłożona drewnem realizacja MIGAS-DOOR

Brama garażowa powinna wpasowywać się w styl budynku i spełniać najważniejsze funkcje. Bramy segmentowe można modyfikować, co pozwala na swobodną instalację ich również w małym garażu. Zatem jeśli nie masz dużego metrażu przeznaczonego na postój samochodu, nie martw się, że nie możesz mieć porządnej bramy. Brama garażowa segmentowa sprawdzi się u ciebie idealnie, zapewniając tobie i reszcie domowników komfort użytkowania na co dzień. I, co istotne, nie zajmie zbyt dużo cennego miejsca.

 

Czy brama garażowa segmentowa potrzebuje dużo przestrzeni?

Jeśli w twoim domu wjazd do garażu nie ma nawet dwóch metrów, to brama garażowa segmentowa będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki sterowaniu na prowadnicach, przy otwieraniu i zamykaniu nie trzeba mieć wolnej przestrzeni, ponieważ skrzydło bramy można ulokować przy suficie. Porównując bramę segmentową z innymi rodzajami bram garażowych, ta nie potrzebuje dużo przestrzeni. Aby mieć pewność, że brama będzie właściwie dopasowana do możliwości garażu pod względem rozmiaru i funkcjonalności, warto przed zakupem skonsultować się ze specjalistą, który doradzi, na jaki model i opcję się zdecydować, by czerpać pełnię satysfakcji przy sterowaniu bramą nawet na niewielkiej przestrzeni. Warto dodać, że brama tego typu (tj. segmentowa) jest opcją tańszą niż np. podobna brama rolowana.

 

Czy brama garażowa segmentowa trzyma ciepło?

Ważnym aspektem przy wyborze bramy garażowej jest kwestia termoizolacji. Klienci zainteresowani kupnem nowej bramy często zadają pytania, czy brama garażowa segmentowa trzyma ciepło. I tutaj trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo wiele zależy od modelu takiej bramy. Niektóre z nich rzeczywiście, dzięki właściwej izolacji termicznej, znacznie pomagają w utrzymaniu ciepła, a tym samym w poprawie wydajności energetycznej pomieszczenia przeznaczonego na garaż. Aby ciepło „nie uciekało” garażem, który jest integralną częścią domu, warto zainwestować w bramę wzbogaconą materiałem izolacyjnym. Wypełnienie pianką poliuretanową powinno być wystarczające, aby brama do garażu właściwie trzymała ciepło. Pomocne mogą być także uszczelnienia stosowane wokół bramy – chronią przed zimnym powietrzem z zewnątrz i przed przeciągami. Wybierając bramę segmentową, dowiedz się także, jaka jest grubość paneli. Wiadomo, że im grubsze, tym będą stanowiły lepszą barierę dla zatrzymania ciepła wewnątrz pomieszczenia.

Czytaj więcej na temat bram garażowych segmentowych

 

Jak dbać o bramę garażową segmentową?

O każdy element wyposażenia domu i garażu należy odpowiednio dbać, aby cieszyć się nim jak najdłużej. Nie inaczej jest z bramą garażową, która właściwie pielęgnowana posłuży przez długie lata. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu powierzchni bramy z kurzu i zanieczyszczeń. Do tego wystarczy ciepła woda z odrobiną delikatnego środka myjącego i miękka ściereczka, która nie pozostawia zarysowań. Zrezygnuj z preparatów typu mleczka i pasty – mogą niszczyć powierzchnię. Przy myciu należy uważać na mechanizmy odpowiedzialne za sterowanie bramą – nie należy narażać ich na wilgoć.

Nie zapominaj także o konserwacji mechanizmu do otwierania i zamykania segmentowej bramy garażowej. Ruchome części powinno się usprawniać smarem co jakiś czas. Jeśli chcesz zainwestować w zabezpieczenie garażu przed korozją, kup i zaaplikuj specjalnie dostosowane do tego preparaty. Te wszystkie działania powinny sprawić, że brama garażowa będzie działała bez zarzutu przez naprawdę długi czas.

 

Ile kosztuje brama segmentowa?

Całkowity koszt bramy garażowej segmentowej może się różnić ze względu na różne czynniki. Przede wszystkim od tego, czy brama jest kupowana jako jedna z gotowych propozycji, czy przygotowywana indywidualnie pod wymiar. Gotowe bramy segmentowe kosztują ok. 4000 złotych. Na cenę wpływa także rozmiar bramy oraz ewentualny napęd. Oczywiście brama ze zdalnym sterowaniem będzie dużo droższa. Do ceny zawsze należy doliczyć koszty transportu oraz montażu.

Zadzwoń, aby wycenić

 

Jak zamówić bramę garażową segmentową?

Przed zamówieniem bramy garażowej niezbędne jest wykonanie pomiarów. To zadanie najlepiej zlecić profesjonalistom, np. firmie Migas-Door, która świadczy kompleksowe usługi od pomiaru po montaż. Konsultant Migas-Door udzieli wszystkich odpowiedzi, pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie i złożyć finalne zamówienie. Eksperci wezmą pod uwagę wszelkie niezbędne parametry. Firma wszystkie bramy wykonuje na zamówienie, więc niestandardowe wymiary nie są dla niej wyzwaniem. Niemniej jednak zamówiona brama powinna być gotowa w ciągu czternastu dni roboczych, choć zazwyczaj ten proces przebiega szybciej. Zapoznaj się z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Migas-Door i ciesz się idealną bramą garażową!