fbpx

Bramy przemysłowe – przesuwne

Bramy podwieszane przesuwne przemysłowe stanowią doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń gospodarczych oraz hal produkcyjnych i magazynowych o ograniczonych warunkach zabudowy. Dzięki specjalnie wyprofilowanej szynie prowadzącej a także łożyskowanym wózkom jezdnym, są bardzo łatwe w obsłudze oraz ekonomiczne w eksploatacji.

Tworzymy bramy przemysłowe z myślą o zarówno małych, jak i dużych firmach. Nasze produkty znajdą zastosowane w miejscach obłożonych licznymi normami bezpieczeństwa. Mamy bogate doświadczenie w realizacji nietypowych projektów dla miejsc takich jak:

 

 • wielkopowierzchniowe zakłady przemysłowe,
 • hale produkcyjne,
 • wojsko,
 • więzienie,
 • straż pożarna,
 • pogotowie ratunkowe,
 • warsztaty samochodowe,
 • obiekty spedycyjne i logistyczne,
 • obiekty handlowe, biurowe i mieszkalne,
 • przechowalnie i chłodnie.

 

Niewątpliwą zaletą tego typu bram jest prosta, bezprogowa konstrukcja. Skrzydła przesuwają się po szynie zamocowanej do nadproża dzięki czemu nie ma potrzeby instalowania prowadnicy w posadzce.

W zależności od potrzeb bramy podwieszane przesuwne wykonujemy w wersji nieocieplonej lub ocieplonej (wełna mineralna 50 [mm]) z blachy trapezowej T-8, lub z paneli z blachy stalowej ocynkowanej, wypełnionych warstwą pianki poliuretanowej 40 [mm]. Współczynnik przenikalności cieplnej dla panela: Uk = 0,6 W/m? x K.

Bramy ocieplone (z paneli) w standardzie są wyposażone w specjalne szczotki uszczelniające (pomiędzy murem a skrzydłem bramy). W bramach z blachy trapezowej istnieje możliwość montażu szczotek na życzenie klienta.

 

Bramy przemysłowe podwieszane przesuwne wykonujemy według indywidualnie podanych wymiarów, w dowolnych gabarytach w wersji jednoskrzydłowej (skrzydło przesuwane na jedną ze ścian budynku) lub dwuskrzydłowej (skrzydła rozsuwane na dwie strony otworu, z dowolnym ich podziałem – symetrycznym bądź asymetrycznym). W praktyce oznacza to swobodę w doborze różnych szerokości skrzydeł bramy, stosownie od wymagań i warunków zabudowy otworu.

Wygodną komunikację bez konieczności otwierania całej bramy umożliwia zamontowanie w jej płaszczu dodatkowych drzwi serwisowych. Na specjalne zamówienie brama może zostać wyposażona w różnego rodzaju przeszklenia oraz kratki wentylacyjne. Istnieje również możliwość wykonania konstrukcji specjalnej, przygotowanej pod indywidualne wypełnienie Zamawiającego.

Przesuwne bramy przemysłowe – Małopolska

 

Niekwestionowaną zaletą bram przesuwnych tworzonych dla przemysłu jest prostota i bezawaryjność. Bezprogowa konstrukcja sprawia, że nasze produkty znajdują zastosowanie w nawet najbardziej nietypowych obiektach.

Skrzydła przesuwnej bramy przemysłowej płynnie przesuwają się po szynie zamontowanej do nadproża. Dzięki zastosowaniu takiego systemu nie trzeba umieszczać prowadnicy w posadzce. Przemysłowe bramy przesuwne wykonujemy w dwóch wersjach- z ociepleniem i bez niego. Wybór typu bramy uzależniony jest od potrzeb klienta i specyfiki obiektu.

W zależności od potrzeb bramy podwieszane przesuwne wykonujemy w wersji nieocieplonej lub ocieplonej (wełna mineralna 50 [mm]) z blachy trapezowej T-8, lub z paneli z blachy stalowej ocynkowanej, wypełnionych warstwą pianki poliuretanowej 40 [mm]. Współczynnik przenikalności cieplnej dla panela: Uk = 0,6 W/m? x K.

Bramy ocieplone (z paneli) w standardzie są wyposażone w specjalne szczotki uszczelniające (pomiędzy murem a skrzydłem bramy). W bramach z blachy trapezowej istnieje możliwość montażu szczotek na życzenie klienta. Zdajemy sobie sprawę, że bramy dla przemysłu to specyficzny typ produktów, który wymaga indywidualnej personalizacji. Podwieszane bramy przesuwne wykonujemy w dowolnych wymiarach i konfiguracjach.

Klient może wybrać pomiędzy bramą jedno lub dwuskrzydłową. Bramy jednoskrzydłowe przesuwane są na jedną ze ścian budynku, natomiast dwuskrzydłowe rozsuwane są na obie strony otworu. Wiemy, że klienci z sektora przemysłu mają zróżnicowane oczekiwania, dlatego oferujemy możliwość indywidualnego doboru szerokości skrzydeł bramy. Mamy doświadczenie w tworzeniu bram o asymetrycznych skrzydłach. Każdy projekt dostosowujemy do wymagań klienta, przyjętych norm oraz do warunków zabudowy otworu.

Co zyskujesz dzięki współpracy z MIGAS-DOOR?

 

 • Indywidualne podejście,
 • znajomość specyfikacji obiektów z sektora przemysłu,
 • doradztwo osób współpracujących z wieloma inwestorami, firmami i instytucjami,
 • kompleksową usługę: od pomiaru przez montaż aż po automatyzację,
 • darmowy pomiar i wycenę,
 • możliwość długofalowej współpracy przy dużych projektach,
 • elastyczny projekt dostosowany do potrzeb i oczekiwań,
 • korzystne ceny i gwarancję jakości,
 • możliwość realizacji zlecenia na terenie całej Polski.

Obiekty przemysłowe posiadają swój indywidualny charakter wizualny. Przy każdym zamówieniu realizowanym dla zamawiających z sektora przemysłu przekonujemy się, jak ważna jest kolorystyka bramy przesuwnej. Każda brama może zostać wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL. Panele z pianką poliuretanową mogą zostać wykończone za pomocą okleiny.

W zależności od potrzeb, brama może zostać wykonana w dowolnym kolorze z palety RAL lub w okleinie (dotyczy paneli z pianką poliuretanową).

Akcesoria do bram przemysłowych Małopolska

 

W celu usprawnienia ruchu warto wyposażyć bramę w drzwi serwisowe. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nie ma konieczności każdorazowego otwierania całej bramy. Furtki serwisowe doskonale sprawdzają się we wszystkich rodzajach obiektów przemysłowych.

Na życzenie klienta wzbogacamy bramę przemysłową o dodatkowe przeszklenia i kratki wentylacyjne. Z doświadczenia wiemy, jak ważny dla obiektów przemysłowych jest dostęp do światła dziennego oraz swobodny przepływ powietrza. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, świadczymy usługi przygotowywania specjalnych konstrukcji przygotowanych pod indywidualne wypełnienie.

Furtka serwisowa

Bramę przesuwną MIGAS-DOOR można wyposażyć w drzwi wejściowe. Zaletą takiego rozwiązania jest uniknięcie otwierania całej bramy w przypadku kiedy chcemy wejść lub wyjść z obszaru chronionego bramą przesuwną. Unikamy w ten sposób strat ciepła wewnątrz i upraszczamy ruch.

Szeroki wybór okienek lub paneli doświetlających

Wyposażając bramę przesuwną w dodatkowe elementy, takie jak okienka czy segmenty przeszklone, w istotny sposób można zwiększyć ilość światła dziennego w garażu oraz uczynić ją bardziej funkcjonalną. Bramę przesuwną można także wyposażyć w kratki wentylacyjne, aby umożliwić przepływ powietrza.

Automatyka do przesuwnych bram przemysłowych

 

MIGAS-DOOR to nie tylko elastyczny projekt dostosowany do specyfiki obiektu, ale również możliwość automatyzacji bramy za pomocą sprawdzonych, wydajnych i energooszczędnych systemów. Ekonomiczne przesuwne bramy przemysłowe są dedykowane wielkopowierzchniowym obiektom, a automatyzacja bramy przyczynia się do usprawnienia pracy i ruchu.

Bramy przesuwne mogą zostać dostarczone wraz z elektrycznym systemem obsługi w wersji standardowej lub w różnych wariantach z systemem kontroli elektronicznej. Stopień automatyzacji dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Możliwość wygodnego sterowania za pomocą intuicyjnego kontrolera to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym obiekcie przemysłowym.

Nasze systemy są w pełni bezpieczne i posiadają wszelkie niezbędne atesty. Polecanym rozwiązaniem jest wyposażenie automatycznego mechanizmu w awaryjny system, który umożliwia nieskrępowany dostęp do obiektu nawet przy braku zasilania.

Jesteśmy w stanie połączyć mechanizm z systemem alarmowym lub sterowaniem światłami sygnalizującymi ruch. Wyposażenie automatycznego napędu w fotokomórki niweluje ryzyko powstania nieszczęśliwych wypadków. Kiedy system napotyka przeszkodę, automatycznie wstrzymuje ruch bramy. System może umożliwiać również częściowe otwarcie bramy przemysłowej. Automatyzacja bramy przemysłowej to zwiększenie wydajności pracy, usprawnienie ruchu i podniesienie stopnia komfortu oraz bezpieczeństwa.

Bramy przesuwne mogą zostać dostarczone wraz z elektrycznym systemem obsługi w wersji standardowej lub w różnych wariantach z systemem kontroli elektronicznej.

MIGAS-DOOR – dobre bramy przemysłowe w Krakowie

 

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy obecni na rynku nieprzerwanie od 28 lat. Wzbogacamy nasze zawodowe doświadczenie dzięki współpracy z gigantami przemysłu. Zaufało nam już wielu inwestorów, przedstawicieli firm budowlanych, rolników i reprezentantów instytucji takich jak służba więzienna, wojsko, czy straż pożarna.

Cechujemy się ogromną elastycznością i indywidualnym podejściem do klienta. Nie ma obiektu, którego nie jesteśmy w stanie wyposażyć w spersonalizowaną bramę przemysłową. Stawiamy na żywotność i solidność naszych realizacji. Zadowolenie i bezpieczeństwo klienta jest dla nas najważniejsze.

Szukasz firmy, która zna przemysł od podszewki i ma bogate doświadczenie we współpracy z klientami takimi jak Ty? Skontaktuj się z nami, a wykonamy bramę skrojoną na miarę Twojego obiektu. Pomiary, wycena i doradztwo są u nas całkowicie bezpłatne.  Powiedz nam, czego potrzebujesz, a doradzimy Ci na podstawie naszego bogatego doświadczenie. Solidność, bezawaryjność i energooszczędność to cechy, które charakteryzują nasze bramy.

Z radością sprawimy, że Twoja inwestycja będzie w pełni bezpieczna i funkcjonalna dzięki indywidualnie zaprojektowanej bramie przemysłowej.

Zobacz nasze przykładowe realizacje bram dla sektora przemysłowego.

Wyślij zapytanie

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zadać zapytanie ofertowe? To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! 

4 + 13 =

Z jakich innych miast, poza Krakowem zapraszamy Klientów?

Zaufało nam wiele firm i osób prywatnych w całej Polsce, jak i za granicą. Działamy także lokalnie, nasze bramy i ogrodzenia można znaleźć w następujących miejscowościach: Kraków, Niepołomice, Wieliczka, Rabka, Wadowice, Skawina, Kokotów, Krzeszowice, Tyniec, Nowy Sącz, Myślenice, Libertów, Wola Batorska, Chobot.

Biuro Handlowe Kraków

Godziny otwarcia:
pn-pt:   10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Kontakt 
tel./fax (012) 290 70 50
e-mail: zakopianka@migas-door.pl

Biuro Handlowe Niepołomice

Godziny otwarcia:
pn-pt:   7:00-17:00

Kontakt  
tel./fax (012) 28 12 500
e-mail: migas-door@migas-door.pl