fbpx

Bramy garażowe

Strona główna | Bramy garażowe

Oferujemy różne typy bram garażowych – przesuwane, segmentowe, dwuskrzydłowe i wiele innych. Jeśli stoicie Państwo przed decyzją, jaki typ rozwiązania wybrać, warto zapytać o radę specjalistów i dobrać rodzaj zamknięcia do konkretnych warunków. Trzeba na przykład wziąć pod uwagę wielkość działki i usytuowanie garażu względem jej granic. Segmentowe bramy garażowe doskonale sprawdzają się w warunkach, w których wyjazd z garażu pokrywa się z granicą działki, a to dlatego, że skrzydło nie wysuwa się poza obrys obiektu. Tym sposobem można wiec zaoszczędzić miejsce, które zajęłyby wrota otwierane na boki. Bramy segmentowe mają również ten walor, że dają się zastosować przy różnych obrysach otworów drzwiowych. Mogą więc stanowić zamknięcie garażu o typowym, prostokątnym wykroju, ale też o rzadszym, zamkniętym choćby łukiem, kształcie.

Sporą zaletą bram garażowych przesuwanych i bram garażowych segmentowych jest możliwość regulowania szerokości prześwitu. Można więc w pełni otworzyć garaż, kiedy wjeżdża się samochodem, ale też tylko nieco go uchylić, gdy parkuje się rower albo motocykl. To wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. Bramy dwuskrzydłowe bez napędu również umożliwiają otwarcie tylko jednego skrzydła. Można również projektować je tak, by skrzydła były niesymetryczne. Innym zabiegiem zapewniającym wyższy komfort użytkowania jest montowanie praktycznych furtek w jednym ze skrzydeł bramy. Zdecydowaną zaletą bram dwuskrzydłowych jest także najniższa spośród wymienionych awaryjność oraz relatywnie niska cena. Warto również dodać, że jako jedni z nielicznych produkujemy bramy dwuskrzydłowe ocieplane panelem – to spora rzadkość na rynku.

 

Napędy do bram dwuskrzydłowych, przesuwanych oraz segmentowych

Decydując się na konkretne rozwiązanie, należy również wybrać system otwierający wrota. Oferujemy sprawdzone urządzenia dostarczane przez renomowanych producentów – napędy do bram dwuskrzydłowych i przesuwanych oraz napędy do bram segmentowych. Jeśli macie Państwo wątpliwości, polecamy skorzystać z doświadczenia i sugestii naszych specjalistów. Pozostajemy do Waszej dyspozycji!

Bramy garażowe – producent z Krakowa

Jako producent bram garażowych z siedzibą pod Krakowem zasięgiem oddziaływania obejmujemy całą Małopolskę. Współpracujemy z licznymi firmami deweloperskimi, które budują rozrastające się osiedla domów jednorodzinnych, ale pozostajemy także do dyspozycji inwestorów, którzy wybrali Kraków i okolice jako miejsce na swój biznes. Bramy garażowe to element, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonujące zaplecze magazynowe, produkcyjne, ale też dom mieszkalny. Warto dodać, że jesteśmy nie tylko producentem bram garażowych, ale też dostawcą kompleksowych rozwiązań z zakresu grodzenia terenu.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Bramy garażowe przesuwne

Bramy garażowe – odpowiadamy na pytania

Ile kosztuje brama garażowa z montażem?

Koszt wykonania i zamontowania bramy garażowej zależy od wielu czynników, wśród których znajdziemy:

  • wymiary bramy,
  • rodzaj materiałów,
  • obecność napędu automatycznego,
  • stopień trudności instalacji.

W Migas-Door każdą realizację wyceniamy w sposób indywidualny.

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Wśród niezawodnych, polecanych bram garażowych znajdziemy bramy:

  • segmentowe,
  • dwuskrzydłowe,
  • przesuwne.

Różnice w budowie i pracy tych rodzajów bram sprawiają, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie spełniającego jego oczekiwania. Sprawdź na naszej stronie, czym charakteryzują się wymienione rodzaje bram garażowych, albo zapytaj naszego konsultanta o pomoc w doborze odpowiedniego rodzaju bramy.

Jaką bramę do garażu wybrać ?

Wybierając bramę do garażu, należy kierować się kilkoma istotnymi czynnikami, które mają bezpośredni wpływ na wygodę użytkowania, bezpieczeństwo i izolację cieplną.

  • Garaż znajdujący się w bryle budynku mieszkalnego powinien zostać wyposażony w ocieplaną bramę, która zminimalizuje ryzyko utraty ciepła. Bardzo ważne jest także to, aby określić, ile pojazdów będzie garażowanych.
  • Garaż z dwoma stanowiskami powinno się wyposażyć w szeroką bramę. Istotnym czynnikiem jest także analiza otoczenia budynku, która pozwoli określić, czy istnieje możliwość zamontowania bramy otwieranej na zewnątrz.

Jakie wymiary otworu pod bramę garażową dla jedno- i dwustanowiskowego garażu?

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są bramy, których wymiary zamykają się w przedziale 200-260 cm wysokości oraz 200-250 cm szerokości dla garaży z jednym stanowiskiem i 410-500 cm dla garaży dedykowanych dwóm autom. Określając wymiary otworu pod bramę garażową, należy wziąć pod uwagę wysokość nadproża. Warto pamiętać, że brama powinna szczelnie przylegać do posadzki. Jest to nie tylko kwestia estetyki, ale także wygody i bezpieczeństwa użytkowania bramy garażowej.

Jaka powinna być wysokość bramy garażowej?

Wysokość bramy garażowej należy dobrać do rozmiarów pojazdów, które będą przez nią przejeżdżać. Dużą popularnością cieszą się bramy o wysokości 2,25 m oraz 2,5 m. Wybór bramy garażowej o takiej wysokości pozwala na swobodny przejazd auta osobowego z bagażnikiem dachowym. Nieco wyższe bramy wybiorą właściciele busów.

Jaka brama nadaje się do niskiego garażu?

Jeżeli dysponujemy garażem z niskim nadprożem, możemy wybrać bramę garażową, która nie wymaga montażu mechanizmu pod sufitem. Doskonałym wyborem będzie klasyczna brama dwuskrzydłowa, która cechuje się wysoką bezawaryjnością i wygodą użytkowania.

Czy można dobrać kolor bramy zgodny ze stylem architektonicznym domu?

Dobór kolory bramy do stylu architektonicznego domu jest jaknajbardziej możliwy, wyróżniamy się elastycznym podejściem i zrozumieniem potrzeb klienta. Dzięki dużej gamie dostępnych kolorów i materiałów bez problemu możemy wykonać bramę spełniającą wszystkie oczekiwania klienta.

Czy brama garażowa powinna być szczelna?

Szczelność to pożądana cecha wśród bram garażowych. Wpływa ona bezpośrednio na straty ciepła. O szczelności bramy garażowej informuje współczynnik U. Nie można przy tym zapominać o odpowiedniej wentylacji garażu.

Czy mogę zamówić bramę garażową na wymiar?

Tak, jesteśmy producentem bram garażowych, wykonujemy bramy garażowe o nawet najbardziej nietypowych wymiarach. Należy podać wymiary otworu i rodzaj bramy, a nasi specjaliści zajmą się resztą działań.Zamówienie bramy garażowej na wymiar jest niezwykle prostym i korzystnym rozwiązaniem. 

Wyślij zapytanie

Chcesz uzyskać dodatkowe informacje, zadać zapytanie ofertowe? To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! 

1 + 5 =

Jaka brama garażowa – producent bram garażowych

Wymiary otworu bramy garażowej

Wymiary otworu bramy garażowej

Brama garażowa zwykle jest zamawiana podczas zamykania stanu surowego budynku, jednak zdarzają się także sytuacje, kiedy decydujemy się na wymianę drzwi garażowych w pełni funkcjonującym budynku....

czytaj dalej

Z jakich innych miast, poza Krakowem zapraszamy Klientów?

Zaufało nam wiele firm i osób prywatnych w całej Polsce, jak i za granicą. Działamy także lokalnie, nasze bramy i ogrodzenia można znaleźć w następujących miejscowościach: Kraków, Niepołomice, Wieliczka, Rabka, Wadowice, Skawina, Kokotów, Krzeszowice, Tyniec, Nowy Sącz, Myślenice, Libertów, Wola Batorska, Chobot.

Biuro Handlowe Kraków

Godziny otwarcia:
pn-pt:   10:00-18:00
sobota: 10:00-14:00

Kontakt 
tel./fax (012) 290 70 50
e-mail: zakopianka@migas-door.pl

Biuro Handlowe Niepołomice

Godziny otwarcia:
pn-pt:   7:00-17:00

Kontakt  
tel./fax (012) 28 12 500
e-mail: migas-door@migas-door.pl