fbpx

Bramy przemysłowe często miewają niestandardowe wymiary i muszą spełniać restrykcyjne normy. Jako producent bram przemysłowych poznaliśmy oczekiwania inwestorów i wiemy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru bramy dla przemysłu.

Spis treści:

 

Ile kosztuje brama przemysłowa przesuwna?

Koszt bramy przemysłowej przesuwnej jest ustalany w indywidualny sposób. Wiele zależy od rozmiaru i wypełnienia bramy. Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj wybranego napędu, stopień trudności montażu oraz wybrane dodatki.

Producent bram przemysłowych  
Zadzwoń aby wycenić

 

Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe są tworzone z myślą o halach, hangarach, przechowalniach, warsztatach, magazynach i innych wielkopowierzchniowych obiektów z sektora przemysłu. Wśród najpopularniejszych rodzajów bram przemysłowych znajdziemy:

  • bramy segmentowe,
  • bramy dwuskrzydłowe,
  • bramy harmonijkowe,
  • bramy przesuwne.

 

Segmentowe bramy przemysłowe łączą w sobie imponującą funkcjonalność i estetykę wykonania. Doskonale wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne. Co ważne w przypadku nietypowych obiektów przemysłowych, istnieje kilka rodzajów prowadzenia bramy segmentowej — od prowadzenia niskiego, poprzez wysokie, aż po prowadzenie ukośne. Ponadto ocieplone bramy segmentowe zapewniają doskonałą termoizolację oraz pozwalają na zaoszczędzenie miejsca wokół budynku.

bramy segmentowe przemysłowe przeszklone

Brama segmentowa przemysłowa przeszklona – MIGAS-DOOR

 

Dwuskrzydłowe bramy przemysłowe to standardowe rozwiązanie, które daje wiele możliwości pod względem montażu i zastosowania. Prosta konstrukcja w połączeniu z solidnymi materiałami jest dla inwestorów synonimem bezpieczeństwa i funkcjonalności. Warto pamiętać, że dwuskrzydłowe bramy, zwane też rozwieralnymi, do swobodnej pracy potrzebują odpowiedniej ilości miejsca na zewnątrz budynku.

brama dwuskrzydlowa gladka blacha

Brama dwuskrzydłowa przemysłowa, gładka blacha – MIGAS-DOOR

 

Harmonijkowe bramy przemysłowe są doskonałą alternatywą, która pozwala na zabudowę szerokich otworów w zajezdniach tramwajowych i hangarach lotniczych oraz wszędzie tam, gdzie nie istnieje możliwość otwierania wielkogabarytowych bram na boki. Harmonijkowe bramy to nie tylko nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim oszczędność miejsca i funkcjonalność.

harmonijka

Harmonijkowa brama przemysłowa – MIGAS-DOOR

 

Kiedy brama przemysłowa przesuwna jest dobrym rozwiązaniem?

Podwieszane, przemysłowe bramy przesuwne są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pomieszczeń gospodarczych, hal produkcyjnych, magazynów i innych budynków o ograniczonych warunkach zabudowy. Ten rodzaj bramy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie priorytetem jest łatwa obsługa i ekonomiczna eksploatacja.

Dzięki specjalnie wyprofilowanej szynie prowadzącej a także łożyskowanym wózkom jezdnym są bardzo łatwe w obsłudze oraz ekonomiczne w eksploatacji.

 

Zalety bramy przemysłowej przesuwnej

Jedną z najważniejszych zalet bram przesuwnych jest ich prostota i imponująca bezawaryjność. Warto zwrócić uwagę na bezprogową konstrukcję, dzięki której przemysłowa brama przesuwna sprawdzi się nawet w najbardziej nietypowych obiektach. Kluczem do płynnego działania bramy jest wyprofilowana szyna prowadząca, która w połączeniu z łożyskowanymi wózkami jezdnymi sprawia, że praca bramy jest płynna i cicha. Do plusów bram przesuwnych jest możliwość wykonania ich zarówno w wersji nieocieplonej, jak i z wypełnieniem zapewniającym termoizolację. Inwestorzy wybierają bramy przesuwne ze względu na brak konieczności instalowania prowadnic w posadzce. Podwieszana brama przemysłowa może zostać wykonana w dowolnych wymiarach. Bramy przesuwne można wykonać zarówno w wersjach jedno, jak i dwuskrzydłowych.

 

Napędy do bramy przemysłowej przesuwnej

Każda przesuwna brama przemysłowa może zostać wyposażona w wygodny, niezawodny napęd automatyczny. Okazuje się to dużym ułatwieniem, ponieważ bramy przemysłowe często mają nietypowe wymiary i dużą wagę, a ich ręczne otwieranie może nie być tak szybkie i wygodne, jak w przypadku bram automatycznych.

 

Automatyka do przesuwnych bram przemysłowych

Producent bram przemysłowych MIGAS-DOOR to nie tylko elastyczny projekt dostosowany do specyfiki obiektu, ale również możliwość automatyzacji bramy za pomocą sprawdzonych, wydajnych i energooszczędnych systemów. Ekonomiczne przesuwne bramy przemysłowe są dedykowane wielkopowierzchniowym obiektom, a automatyzacja bramy przyczynia się do usprawnienia pracy i ruchu. Jako producent bram, polecamy inwestorom napędy dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.