fbpx

Wybór bram garażowych jest naprawdę imponujący. Dwuskrzydłowe, przesuwne, z furtką, z automatycznym napędem… Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Przyjrzyjmy się dziś garażowej bramie segmentowej i sprawdźmy, gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.   Spis treści:

 

Co to jest brama segmentowa?

Garażowa brama segmentowa to jedno z najbardziej praktycznych, bezpiecznych i luksusowych rozwiązań dostępnych na rynku. Bramy segmentowe otwierają się w pionowy sposób. Podczas pracy brama pozostaje pod stropem, dzięki czemu oszczędza miejsce wokół budynku. Co ważne, bramę segmentową można zainstalować w każdym otworze garażowym. Istotną informację stanowi także fakt, że brama segmentowa zapewnia szerokość wjazdu o nawet 20 cm większą niż bramy uchylne.

Czytaj też:

 

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Dla kogo brama segmentowa?

Bramy segmentowe sprawdzają się zarówno w przypadku przydomowych, ogrzewanych garaży, jak i w wielkopowierzchniowych obiektach. Zapewniają oszczędność miejsca, ponieważ podczas pracy nie zajmują miejsca przed garażem. Brama segmentowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba uzyskania maksymalnej szerokości światła wjazdu.

brama segmentowa do garażu podziemnego

Brama segmentowa garażowa producenta MIGAS-DOOR do garażu podziemnego, w kolorze antracyt.

 

Jak zbudowana jest brama segmentowa?

Płaszcz bramy segmentowej składa się z połączonych ze sobą segmentów o grubości 40 mm. Są one wypełnione pianką poliuretanową. Segmenty najczęściej wykonuje się ze stalowej, ocynkowanej blachy, którą finalnie powleka się poliestrową farbą lub okleiną drewnopodobną. Brama segmentowa doskonale izoluje ciepło, więc sprawdza się w przypadku przydomowych, ogrzewanych garaży.

 

Jakie wymiary otworu pod bramę garażową?

Wymiary otworu pod bramę garażową powinny być dostosowane do przeznaczenia garażu. Brama dedykowana dla jednego auta powinna mieć minimum 2,5 metra szerokości, a przeznaczona dla dwóch pojazdów minimum 5 m. Jeżeli planujemy używać garażu do przechowywania auta i motocykla, wybierzmy bramę o szerokości 5 m. Doskonałym pomysłem jest wybór bramy projektowanej na wymiar. Wówczas nie dostosowujemy garażu do bramy, a bramę do przeznaczenia garażu i możemy cieszyć się swobodą projektowania.

Zobacz też: Wymiary otworu bramy garażowej

 

Jaka grubość bramy garażowej?

Podstawowe wymiary to szerokość i wysokość, jednak decydując się na segmentową bramę do garażu, musimy zadecydować także o jej grubości. Zalecanym wyborem jest panel o grubości 40 mm. Jeżeli jednak zależy nam na wybitnych właściwościach termoizolacyjnych, możemy zdecydować się na bramę o grubości 60 mm.

 

Ile miejsca nad bramą segmentową trzeba mieć?

Brama segmentowa, podobnie jak inne popularne bramy garażowe otwierane ku górze, wymaga obecności nadproża. Rekomendowana wysokość nadproża wynosi 20-30 cm. Jest to przestrzeń pozwalającą na umieszczenie pod sufitem prowadnic i mechanizmu podnoszącego bramę garażową.

brama segmentowa garaz podziemny

Brama segmentowa, garaz podziemny – producent MIGAS-DOOR

Czytaj też: Brama garażowa segmentowa – jak dobrać odpowiednią?

 

Jak uszczelnić bramę garażową segmentową?

Sposobem na uszczelnienie segmentowej bramy garażowej jest odpowiednia regulacja mechanizmu lub wymiana uszczelek. Warto pamiętać, że brama segmentowa nie powinna być samodzielnie uszczelniona na łącznikach segmentów. Brama segmentowa posiada już fabryczne uszczelnienie, dzięki czemu straty ciepła w miejscach łączeń nie powinny być w ogóle odczuwalne.

 

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej?

Do bram segmentowych pasują wszystkie rodzaje napędów. Jedyną przeszkodę może stanowić brak miejsca na zainstalowanie elementów napędu. Warto pamiętać jedynie o tym, aby dostosować siłę napędu do wymiarów i wagi segmentowej bramy garażowej. Zbyt słaby napęd może nie odgrywać swojej roli i ulec uszkodzeniu. Ciekawą możliwością jest napęd z awaryjnym zasilaniem akumulatorowym, który zapewni dostęp do garażu nawet podczas awarii głównego źródła zasilania. W bramach segmentowych Migas-Door sprężyny skrętne są montowane nad bramą lub za prowadnicami, co sprawia, że z powodzeniem można zautomatyzować bramę garażową nawet przy ekstremalnie niskim nadprożu.

Więcej przeczytasz w tym artykule: Napęd do bramy garażowej. Jaki napęd wybrać do bramy garażowej segmentowej, dwuskrzydłowej i bramy przesuwnej?

 

Ile kosztuje brama garażowa segmentowa?

Cena bramy segmentowej w Migas-Door jest ustalana indywidualnie dla każdej realizacji. Na cenę bramy składają się nie tylko jej wymiary, ale także obecność napędu i dodatkowych akcesoriów. Przyjmuje się, że cena bramy segmentowej zaczyna się około 3700 zł.

 

Jak długo trwa montaż bramy garażowej?

Doświadczeni fachowcy są w stanie zamontować bramę garażową w zaledwie kilka godzin. Amatorom może zająć to nawet kilka dni. Należy przy tym zaznaczyć, że odpowiednio wykonany montaż to konieczny warunek, aby gwarancja na bramę garażową zachowała swoją ważność.

Ważne informacje: Jak przygotować ścianę pod bramę garażową?

 

Czy brama garażowa segmentowa jest dobrym wyborem?

Segmentowa brama garażowa to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i estetykę. Ten rodzaj bramy zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem. To, co wyróżnia bramy segmentowe to fakt, że można je zainstalować w prawie każdym otworze. Bramy segmentowe Migas-Door są wyposażone w układ sprężyn na kulkowych łożyskach.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, jaką bramę wybrać, zaglądnij tutaj: Brama garażowa dla nowicjusza

 

Przegląd rozwiązań – bramy garażowe segmentowe od producenta MIGAS-DOOR

Migas-Door to uznany producent bram garażowych, który z sukcesem współpracuje z wieloma rodzajami klientów, dostarczając przy tym nawet najbardziej nietypowe konstrukcje. Segmentowe bramy garażowe doskonale sprawdzają się w przypadku budynków, które ulokowano na niewielkiej działce. To rozwiązanie jest cenione zarówno przez użytkowników indywidualnych, jak i przez biznesowych inwestorów. 

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych

Bramy garażowe dla klientów biznesowych

Bramy segmentowe doskonale zdają egzamin jako:

  • zamknięcie budynków przemysłowych,
  • warsztatów,
  • obiektów magazynowych
  • garaży w częściach wspólnych dużych osiedli.

brama segmentowa przeszklenie aluminium lakierowane Brama segmentowa, przeszklenie aluminium lakierowane Salon Skoda.

bramy przemyslowe

Przemysłowe bramy segmentowe z oknami dla OSP Wola Batorska

 

Brama garażowa segmentowa do garazu podziemnego

Brama garażowa segmentowa do garazu podziemnego

 

Brama segmentowa z oknami dla serwisu autoryzowanego

 

Brama segmentowa ażurowa – parking podziemny

 

brama przemyslowa segmentowa kratki wentylacyjne furtka

Brama przemyslowa segmentowa z kratką wentylacyjną i furtką

Migas-Door to firma z tradycjami, która ma bogate doświadczenie we współpracy z gigantami biznesu. Dostarczamy nietypowe realizacje dla wojska, służb mundurowych, lotnisk, więzień, firm budowlanych, deweloperów i inwestorów. Wyróżnia nas otwartość i elastyczne podejście – nasze bramy można zamówić na wymiar i w pełni spersonalizować pod względem dodatków i kolorystyki. 

Bramy garażowe dla klientów indywidualnych

Migas-Door jako producent bram jest przedsiębiorstwem otwartym na indywidualnych klientów, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań dla swoich posesji. Z doświadczenia wiemy, że brama segmentowa to komfortowe i niezawodne rozwiązanie, które znalazło swoje miejsce w przydomowych garażach. Jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów, dlatego oferujemy możliwość zamówienia bramy segmentowej o dowolnych wymiarach i kolorach.

Brama segmentowa garazowe szerokie przetloczenie

 

bramy segmentowe antracyt krakow

Brama segmentowa z oknami, antracyt

brama segmentowa drewniana

Brama garażowe segmentowa, drewniana

brama segmentowa orzech szerokie przetłoczenie

Brama segmentowa, szerokie przetłoczenie, orzech

 

Brama segmentowa pokryta drewnem i aluminium (1)

Brama segmentowa pokryta drewnem i aluminium

 

Brama garażowa segmentowa z oknami

Zapraszamy do kontaktu.  Zadzwoń, aby wycenić