Automatyka otacza nasz zewsząd. Coraz więcej urządzeń sterowanych jest za pomocą smartfona, czy wygodnego pilota. Podobnie jest w przypadku bram wjazdowych, garażowych oraz przemysłowych. Z drugiej strony pojawia się jednak klasyczne, znane od lat ręczne otwieranie bram. Które rozwiązanie jest lepsze?
Spis treści:
- Zalety zautomatyzowanych bram
- Brama manualna – plusy i minusy
- Automatyka do bram – rodzaje i sposób funkcjonowania
- Podsumowanie
Zalety zautomatyzowanych bram
Każdy z nas zna to uczucie, kiedy podjeżdżamy ciepłym, komfortowym autem pod dom, na dworze panuje przeszywający mróz, a my musimy wysiąść i ręcznie otworzyć bramę, aby dostać się na posesję. Dzięki zautomatyzowanej bramie nigdy więcej nie narazimy się na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych po dotarciu do celu podróży. Kolejnym argumentem przemawiającym za automatycznie otwieranymi bramami jest bezpieczeństwo. Dzięki automatyzacji nie musimy zostawiać auta na ulicy czy podjeździe na czas otwarcia bramy, co minimalizuje ryzyko kradzieży, czy nieszczęśliwych zdarzeń drogowych. Dzięki odpowiednio zautomatyzowanej bramie możemy dokonać otwarcia lub zamknięcia posesji nawet z dużej odległości.
Bramy automatyczne to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Dzięki indywidualnie dopasowanemu systemowi automatyzacji dzieci nie opuszczą terenu posesji bez opieki dorosłego, co znacząco wpłynie na ich bezpieczeństwo. Bramy automatyczne są wyposażone w fotokomórki, które przerywają proces otwierania lub zamykania, kiedy tylko napotkają przeszkodę, co zapobiega przypadkowym przytrzaśnięciom. Posiadanie zautomatyzowanej bramy zabezpiecza posesję przed włamywaczami. Trudniej sforsować bramę automatyczną niż manualną. Automatyzację docenią również przedsiębiorcy, którzy chcą usprawnić przepływ ruchu w swoich obiektach. Szybkie i płynne otwieranie oraz zamykanie bramy przekłada się na efektywność pracy.
Brama manualna – plusy i minusy
Głównym atutem ręcznie otwieranych bram jest niższy koszt zakupu oraz montażu. Takie rozwiązanie sprawdzi się na działkach letniskowych lub wtedy, gdy poszukujemy tymczasowego rozwiązania przed planowanym remontem, czy wymianą ogrodzenia. Montując bramę manualną, warto dostosować jej konstrukcję tak, aby w przyszłości w łatwy sposób ją zautomatyzować. Otwieranie i zamykanie bramy manualnej wymaga użycia siły mięśni, co zdecydowanie nie usprawnia przepływu ruchu. Ze względu na lekkość otwierania, prym wiodą manualne bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Bramy otwierane ręcznie to dobre rozwiązanie dla osób niezmotoryzowanych, które częściej niż bramy używają furtki.
Automatyka do bram – rodzaje i sposób funkcjonowania
Rodzaj napędu zależy od typu bramy. Inny napęd znajdzie zastosowanie w przypadku bramy przesuwnej, a inny przy bramie dwuskrzydłowej. W naszej ofercie przygotowaliśmy sprawdzone napędy renomowanych firm, których parametry są dostosowane do poszczególnych rodzajów bram. Zobacz nasz katalog produktów:
- Napędy do bram garażowych
- Napędy do bram skrzydłowych
- Napędy do bram przesuwnych
- Napędy do bram przemysłowych
Dodatkową zaletą jest fakt, że każdy z naszych klientów ma możliwość dobrania stopnia automatyzacji bramy do własnych potrzeb. Nasza oferta odpowiada na potrzeby klientów ze wszystkich sektorów. Oferujemy profesjonalne doradztwo.
Podsumowanie
Bez względu czy szukasz zautomatyzowanej bramy do prywatnej posesji, przydomowego garażu, warsztatu samochodowego, czy hali przemysłowej, możemy polecić Ci sprawdzone i bezawaryjne rozwiązania. Jeżeli zdecydujesz się na wybór bramy manualnej- nic straconego. Każdą bramę można zautomatyzować w przyszłości. Wystarczy zadbać o odpowiedni montaż.