fbpx

Samochód. Pilot. Otwierająca się majestatycznie brama – kto pamięta klasyki filmowe, w których bohaterowie czekają na otwarcie się automatycznej bramy do eleganckiej rezydencji w Los Angeles, ten wie, że automatyczna brama przez lata była synonimem luksusu. Dziś rozwiązanie to jest właściwe standardowym wyposażeniem w bramach garażowych, segmentowych, drzwiach uchylnych – tak w domu, na działce czy w zakładzie pracy. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków w tym obszarze. Jeśli przed Tobą jest wybór dobrego napędu do bramy, koniecznie poznaj 3 proste kroki, którymi kierują się fachowcy.

Nie chcesz niespodzianek – postaw na niezawodność

Zanim spojrzysz na swoją nową bramę przez pryzmat estetyki, zadbaj o sprawę fundamentalną: czy firma oferuje sprzęt prawdziwie niezawodny i w jaki sposób gwarantuje szybkość i pewność ewentualnych napraw. Usterki i awarie bram znajdują się w top-3 najbardziej newralgicznych sytuacji w każdym gospodarstwie. Bramy znajdują się bowiem w centrum wszystkich kluczowych operacji związanych z biznesem czy prowadzeniem domu. Pamiętaj więc, by przed zakupem sprawdzić, ile lat firma aktywna jest na rynku, jakie realizacje na koncie, czy ma uznanie w branży i wśród mediów budowlanych oraz czy umie zabezpieczyć jakość obsługi w razie nieoczekiwanych awarii. Bez tego co na czerwono, w zamian zdanie: czy stosowana automatyka cieszy się renomą, niezawodnością i popularnością….

 

Od pomiaru do montażu

Skąpy traci dwa razy – to przysłowie jak w mało której dziedzinie sprawdza się w realiach bram automatycznych. Samodzielny projekt, kompletowanie elementów bramy lub silników bez pomocy eksperta czy montowanie ich samemu to nie jest zły pomysł. Ale tylko pod warunkiem, że znasz się na powyższych krokach tak dobrze, że mógłbyś zajmować się tym profesjonalnie. Inaczej, zamiast zaoszczędzić, stracisz nie tylko cenny czas, ale i wymierne wartości finansowe.

 

Estetyka – to musi wyglądać!

Brama to nie tylko symboliczne wrota do całej posesji – to także jej wizytówka i dostawca pierwszych wrażeń o stylu całej nieruchomości. Pamiętaj więc, aby przed wyborem automatyki wjazdowej zachowywać się tak samo selektywnie, jak przy innych kluczowych zakupach. Kieruj się własnym smakiem, skonsultuj z ważnymi dla Ciebie osobami. Najlepiej jest obejrzeć zdjęcia z poprzednich realizacji na stronie. Ekspert doradzi ci także, czy twój ulubiony design nie koliduje z bezpieczeństwem i niezawodnością.

Jeśli więc nosisz się z zamiarem wykupienia automatyki do swoich bram i chcesz przeżyć na żywo to, co bohaterowie w samochodach, przed którymi rozwierały się bramy do amerykańskiego snu, możesz rozpisać sobie ten zakup na kilka kluczowych pytań, które pozwolą ci wybrać zestaw idealny dla Ciebie.