fbpx

Każdy obiekt przemysłowy cechuje się indywidualną specyfiką. Zupełnie inna brama sprawdzi się w przypadku hali, a inna w magazynie. O tym, jaką bramę przemysłową wybrać należy zacząć myśleć już przy określaniu przeznaczenia budynku przemysłowego. Czytaj o tym więcej

Spis treści:

 

Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe możemy podzielić na cztery podstawowe rodzaje, wśród których wyróżniamy:

 

1. Bramy przemysłowe – segmentowe

Bramy segmentowe doskonale sprawdzają się w przypadku praktycznie wszystkich obiektów przemysłowych. Cechują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dużą zaletą bramy segmentowej jest fakt, że zajmuje ona niewiele miejsca. Takie rozwiązania można często spotkać na przykład w remizach strażackich.

bramy_przemyslowe

 

2. Bramy przemysłowe – dwuskrzydłowe

Bramy dwuskrzydłowe to najprostsze rozwiązanie, zapewniające duży komfort użytkowania. Można je otwierać i zamykać w tradycyjny sposób, bez konieczności automatyzacji. Atutem bram dwuskrzydłowych jest możliwość indywidualnego wyboru wypełnienia, dzięki czemu taka brama może posiadać dodatkowe ocieplenie.

Brama dwuskrzydłowa do garażu podziemnego

 

2. Bramy przemysłowe – przesuwne

Bramy przesuwne świetnie sprawdzają się w halach produkcyjnych i hangarach. Bezprogowa konstrukcja i wygodne, bezawaryjne mechanizmy są gwarancją długiej żywotności. Dzięki temu, że brama przesuwna podczas otwierania chowa się na ścianie obiektu, doskonale sprawdzi się, kiedy przed budynkiem jest niewiele miejsca.

brama przesuwna

 

2. Bramy przemysłowe – harmonijkowe

Bramy harmonijkowe znajdują zastosowanie w obiektach wielkopowierzchniowych takich jak hale fabryczne oraz hangary lotnicze. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku niskiego nadproża. Brama harmonijkowa to świetny i bezpieczny wybór w przypadku obiektów o konstrukcji wykazującej się małą stabilnością.

brama-harmonijkowa-panel-okna

 

Systemy sterowania

Każdy rodzaj bramy przemysłowej można zautomatyzować. Rodzaj napędu należy dostosować do typu bramy oraz do specyfiki obiektu. Inny rodzaj napędu znajdzie zastosowanie w hali produkcyjnej, a inny w myjni samochodowej. Wybierając napęd, należy więc zwrócić uwagę, czy posiada on akumulatory, które pozwalają na niezakłóconą pracę nawet w czasie przerwy w dostawie prądu. Równie istotne jest, aby system był wyposażony w możliwość ręcznego sterowania, które umożliwia otwarcie i zamknięcie bramy nawet przy całkowitym braku zasilania elektrycznego.

Podstawowe rodzaje napędów do bram przemysłowych, które oferujemy to:

 

Sommer GIGAsedo Totmann

, Jak wybrać bramę przemysłową?

Jest to podstawowa wersja napędu do bram przemysłowych, gdzie sterowanie odbywa się z poziomu prostej kasety sterującej. Takie rozwiązanie generuje niskie koszty eksploatacji i jest w pełni bezpieczne. Użytkownik może wybrać spośród trzech opcji ręcznej obsługi awaryjnej. Czytaj więcej >>

 

Sommer GIGAsedo Automat

, Jak wybrać bramę przemysłową?

W tym systemie brama otwiera się i zamyka po krótkim wciśnięciu przycisku. Obsługa napędu możliwa jest z poziomu pilota. Ta wersja sterowania została wzbogacona o dodatkowe opcje takie jak funkcja częściowego otwarcia, czy automatyczne zamykanie. Istnieje możliwość rozbudowania systemu o sterowanie sygnalizacją świetlną. Czytaj więcej >>

 

Sterowanie GIGAcontroll

, Jak wybrać bramę przemysłową?

GIGAcontroll to pełna automatyzacja i doskonała dbałość o szczegóły. Wszystkie czynności mogą być wykonywane z zewnątrz dzięki centrali sterującej wyposażonej w przejrzysty wyświetlacz tekstowy i wygodne przyciski. W przypadku tego systemu możliwe jest podłączenie kurtyn świetlnych, czujnika pęknięcia sprężyn, czy lamp sygnalizacyjnych. Czytaj więcej >>

 

Jakie cechy powinna posiadać brama przemysłowa?

Bez względu na to, na jaki rodzaj bramy się zdecydujemy, powinna być ona wysoce odporna na siłę wiatru. Jest to bardzo ważna kwestia, biorąc pod uwagę pokaźne rozmiary obiektów przemysłowych. Pozostałe cechy należy dopasować do indywidualnych potrzeb. Brama może zapewniać wysoką izolację termiczną i doskonałe wygłuszenie. O takich właściwościach bram przemysłowych decyduje rodzaj ich wypełnienia. Dobra brama przemysłowa powinna być wykonana z trwałych materiałów cechujących się odpornością na czynniki atmosferyczne.

 

Akcesoria do bram przemysłowych

Funkcjonalnymi dodatkami do bram przemysłowych są furtki serwisowe. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę wyposażenie bramy w kratki, okna i panele doświetlające, które są doskonałym źródłem naturalnego światła, co wpływa na mniejsze zużycie energii.

, Jak wybrać bramę przemysłową?

 

Podsumowanie

Przy wyborze bramy należy kierować się specyfiką obiektu. Bez względu na to, jaką bramę przemysłową wybierzesz, możesz znaleźć ją w naszej ofercie w wymiarach dostosowanych do Twoich potrzeb.

 

 

Call Now Button