fbpx

Bramy łamane cieszą się rosnącą popularnością, która wynika z ich ponadprzeciętnej prezencji oraz z wszechstronnego zastosowania. Co należy wiedzieć o składanej bramie ogrodzeniowej i gdzie znaleźć bramę harmonijkową na wymiar?

 

Spis treści:

 

Dla kogo brama łamana wjazdowa?

Składana brama wjazdowa to niezawodna konstrukcja oparta na zaletach klasycznej bramy dwuskrzydłowej. Udoskonalona budowa bramy harmonijkowej jest odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników. Wszechstronne rozwiązanie pełne udogodnień doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku małych działek, których przestrzeń jest trudna do zagospodarowania, jak i w przypadku obszernych posesji.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Brama harmonijkowa o szerokości 4 metrów do złożenia skrzydeł potrzebuje tylko 1 metra wolnej przestrzeni. Jest to rozwiązanie dedykowane użytkownikom, którzy posiadają posesje zlokalizowane pośród gęstej, miejskiej zabudowy, takiej jak np. domy szeregowe.

 

Brama harmonijkowa jednoskrzydłowa

brama skrzydlowa harmonijkowa aluminium

Jednoskrzydłowa brama harmonijkowa to najlepszy z dostępnych sposobów na zamknięcie wjazdu o niewielkim świetle przejazdu. Praca bramy łamanej odbywa się na takich samych zasadach, niezależnie od liczby skrzydeł. Brama składa się w wybranych kierunku, a jej segmenty przylegają do siebie, chowając się w jednej linii, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca. Taka kompaktowa wersja bramy wjazdowej sprawdzi się w przypadku bliźniaków oraz zabudowy szeregowej. Jest to rozwiązanie dedykowane także wszystkim tym, którzy mieszają lub prowadzą swoje biznesy w centrum dużych miast takich jak Kraków, czy Katowice. Wąskie wjazdy i bezpośrednie sąsiedztwo innych budynków sprawiają, że często brakuje miejsca na zastosowanie bramy wjazdowej innego typu.

 

Brama harmonijkowa – cena i montaż

Kolejnym plusem bram harmonijkowych jest zdecydowanie łatwość montażu. W większości przypadków nie ma konieczności przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych takich jak tworzenie fundamentów, mocowanie rolek, czy wielu dodatkowych słupków. Składane bramy ogrodzeniowe ze względu na konstrukcję łatwo jest przetransportować i przenieść. Jaka jest cena bramy harmonijkowej? W zależności od wymiarów, wypełnienia i ceny montażu, wartość łamanej bramy wjazdowej może zamknąć się w przedziale 3000-10000 złotych. Zaletą bram wykonywanych na zamówienie jest nie tylko możliwość dowolnej personalizacji pod względem liczby i asymetrii skrzydeł, rodzaju napędu, akcesoriów, czy wymiarów, ale także fakt, że cena każdej realizacji jest ustalana w sposób indywidualny.

Zapraszamy do kontaktu, producent bram ogrodzeniowych MIGAS-DOOR – SKONAKTUJ SIĘ

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych

 

Napędy do bram harmonijkowych

Każda brama harmonijkowa może zostać dostarczona i zamontowana razem z wygodnym, elektrycznym systemem obsługi. Podobnie jak w przypadku cech samej bramy, napęd dobierany jest indywidualnie do wagi skrzydeł i stopnia natężenia pracy. Na podstawie szczegółowej rozmowy z inwestorem określa się, czy najlepiej sprawdzi się system obsługi w standardowej wersji, czy należy sięgnąć po jednej z bardziej zaawansowanych wariantów kontroli elektronicznej. Brama harmonijkowa jest konstrukcją, którą z łatwością można otwierać i zamykać ręcznie, jednak wybór automatycznego napędu do bramy przesuwnej ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort użytkowników posesji.

Automatyczna brama harmonijkowa to szereg udogodnień związanych ze sterowaniem dostępem do posesji za pomocą pilota lub intuicyjnej aplikacji. Nie trzeba opuszczać pojazdu, aby wprawić bramę w ruch, co wydaje się szczególnie istotne podczas jesiennej pluchy i zimowych, niskich temperatur. Również latem, kiedy z nieba leje się skwar, lepiej jest pozostać w klimatyzowanym aucie. Warto pamiętać, że automatyczna brama harmonijkowa to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo.

Zautomatyzowana brama to świetna zapora przed włamywaczami, ponieważ niezwykle trudno ją sforsować. W przypadku ruchliwych miejskich ulic, posiadanie zautomatyzowanej bramy wjazdowej minimalizuje ryzyko zdarzeń komunikacyjnych i kradzieży samochodu. Nie trzeba gwałtownie hamować, czy zostawiać pojazdu na niebezpiecznym podjeździe, ponieważ dzięki zdalnemu systemowi sterowania można otworzyć bramę w dogodnym momencie.

 

Brama harmonijkowa ze zintegrowaną furtką

Brama harmonijkowa z furtką to wielofunkcyjna konstrukcja, która jest ukłonem w kierunku pieszych. Nie zmienia się mechanizm działania bramy – zamyka się i otwiera poprzez płynne składanie elementów skrzydła, a jedyną różnicą jest wprowadzenie dodatkowego ciągu pieszego. Zintegrowana furtka jest stałym elementem skrzydła bramy, a inwestor ma możliwość wyboru pozycji, w której zostanie umiejscowiona. Dzięki zastosowaniu furtki maleje częstotliwość pracy całej bramy, co przekłada się nie tylko na wygodę użytkowników, ale także na żywotność konstrukcji i zmniejszenie kosztów eksploatacji.

 

Brama harmonijkowa – wymogi techniczne

Brama harmonijkowa powinna mieć co najmniej 2,4 m szerokości w świetle przejazdu. Ze względu na innowacyjną konstrukcję łamana brama wjazdowa sprawdzi się doskonale w przypadku posesji prywatnych, siedzib firm, czy obiektów przemysłowych i handlowych. Bez przeszkód można zamontować ten typ bramy w rogu ogrodzenia. Nowoczesny wygląd idzie w parze z niezawodnością i wygodą użytkowania. Każdy inwestor, który dysponuje krótkim, pochyłym podjazdem zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań lub drogi, doceni harmonijkowe bramy na wymiar, które nierzadko są jedyną szansą na estetyczne i komfortowe zamknięcie obiektu. Bramy harmonijkowe wyróżniają się imponującą jakością oraz wysoką odpornością na napór wiatru.

Brama harmonijkowa to idealny produkt do zadań specjalnych. Konstrukcja działa płynnie niezależnie od stopnia nachylenia podłoża. Jest to ratunek dla wąskich i płytkich działek położonych w ścisłej zabudowie. Dzięki wielu rodzajom wypełnień i kolorów składana brama wjazdowa stanowi idealne dopełnienie stylistyki posesji.