fbpx

Wybór bramy garażowej przemysłowej jest trudnym procesem i to zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. W jeszcze trudniejszej pozycji jest jednak Straż Pożarna, która musi, niezależnie od okoliczności, wybrać bramę niezawodną, zawsze gotową do pracy i na tyle wytrzymałą, żeby nigdy nie odmówiła posłuszeństwa. W poniższym wpisie wyjaśniamy, jak wybrać bramę garażową dla Straży Pożarnej, czym się kierować i na jakie aspekty podczas zakupu zwracać szczególnie dużą uwagę.

 

Spis treści:

 

Czym kierować przy wyborze bramy garażowej dla Straży Pożarnej?

Wybór bramy garażowej dla Straży Pożarnej jest co prawda dość skomplikowany, lecz można go sobie ułatwić dzięki naszej check-liście. Znajdziesz na niej najważniejsze parametry istotne dla tego rodzaju działalności, które trzeba bezwzględnie wziąć pod uwagę w trakcie składania zamówienia.

Producent bram przemysłowych  

W Migas-Door kładziemy nacisk na dostosowanie produktu do specyficznych wymogów danej jednostki, które opisujemy poniżej. Z tego względu zapewniamy kompleksowe rozwiązania, które są nie tylko zgodne z obowiązującymi normami i przepisami, ale także optymalnie dopasowane do potrzeb i wymagań tych obiektów.

 

:ballot_box_with_check: Wymiary bramy garażowej dla Straży Pożarnej

Biorąc pod uwagę wymiary i rodzaj pojazdów strażackich, bramy muszą być między innymi odpowiednio szerokie i wysokie.

Standardowe wymiary to minimum 3,50 m szerokości i 3,50 m wysokości dla pojazdów niższych niż 3 m, natomiast dla wyższych pojazdów wymagane są bramy o wymiarach co najmniej 3,50 m x 4,50 m.

Bramy muszą zapewniać wystarczająco dużą przestrzeń dla swobodnego manewrowania i przechowywania pojazdów strażackich, co jest niezbędne dla efektywnej i szybkiej reakcji w sytuacjach kryzysowych. To szczególnie istotne zagadnienie, gdyż wielkość musi być dostosowana dla różnych typów pojazdów – od mniejszych samochodów operacyjnych po większe wozy gaśnicze.

 

:ballot_box_with_check:Systemy bezpieczeństwa w bramach dla Straży Pożarnej

Bramy garażowe dla Straży Pożarnej od Migas-Door

Przykładowa realizacja bramy garażowej dla Straży Pożarnej od MIGAS DOOR

Bramy muszą być wyposażone w systemy bezpieczeństwa, takie jak automatyczne blokady po otwarciu, systemy ostrzegawczo-zabezpieczające oraz mechanizmy zapobiegające zamykaniu się bram w przypadku wykrycia przeszkód.

Bramy garażowe dla Straży Pożarnej powinny umożliwiać szybkie i bezproblemowe otwarcie – nawet w ramach sytuacji awaryjnych. Niezbędne są przede wszystkim rozwiązania z otwieraniem automatycznym, a także systemy samoczynnego przełączania na zasilanie awaryjne. To bardzo istotne zagadnienie w kwestii bezpieczeństwa, gdyż brak możliwości otwarcia bramy na skutek przerwy w dostawie prądu może rodzić wiele zagrożeń. Nie bez znaczenia jest także kwestia otwierania ręcznego, które powinna mieć każda brama dla Straży Pożarnej, niezależnie od jej charakterystyki i intensywności użytkowania.

Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, bramy przemysłowe Migas-Door są wyposażone w systemy zapobiegające opadnięciu płaszcza bramy, co jest kluczowe w przypadku awarii sprężyn czy innych komponentów. Co więcej, stosujemy się także do wymogów w kwestii systemów ostrzegawczo-zabezpieczających, w skład których wchodzą między innymi systemy oświetlenia. Wskazują one na trwający aktualnie proces otwierania lub zamykania bramy, i są widoczne w każdych warunkach – również nocą czy podczas mgły.

System „finger protection” chroni natomiast przed przytrzaśnięciem palców i jest szczególnie ważny w środowisku, w którym szybkie i częste użytkowanie bram jest normą. Nie bez znaczenia są także furtki bezprogowe o szerokim świetle przejścia, które umożliwiają łatwy dostęp personelu i sprzętu. Ponadto znacznie zwiększają bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko potknięcia.

 

:ballot_box_with_check: Prawidłowe oznakowanie bram Straży Pożarnej

Bramy garażowe dla Straży Pożarnej od Migas-Door

Przykład realizacji bramy garażowej firmy MIGAS-DOOR

 

Ważnym aspektem jest także odpowiednia kolorystyka i oznakowanie bram Straży Pożarnej, w tym widoczne z daleka barwy i oznaczenia, które są zgodne z normami bezpieczeństwa i łatwo rozpoznawalne nawet w trudnych warunkach. Dotyczy to nie tylko strażaków, również innych użytkowników dróg, które znajdują się w okolicy wyjazdów i wjazdów przeznaczonych wyłącznie dla Straży Pożarnej. Zarówno piesi, jak i kierowcy powinni dzięki oznaczeniom z łatwością zlokalizować taką bramę garażową i tym samym zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania czy przechodzenia obok niej.

 

Jaka konstrukcja bramy dla Straży Pożarnej?

Przy wyborze bram dla Straży Pożarnej bardzo ważna jest jej sama konstrukcja. Modułowa budowa napędu pozwala na łatwą rozbudowę funkcji, co jest ważne dla jednostek Straży Pożarnej, które mogą wymagać specjalistycznych rozwiązań, takich jak zdalne sterowanie czy systemy alarmowe. Dzięki temu można opuścić jednostkę, nie czekając ani chwili na jej otwarcie się.

Zarządcy Straży Pożarnej sięgają głównie po bramy segmentowe i dwuskrzydłowe, które zapewniają najlepsze warunki pracy w najtrudniejszych warunkach ich eksploatacji.

  • Brama segmentowa składa się z poziomych paneli (segmentów) połączonych zawiasami. Podczas otwierania paneli te przesuwają się po szynach prowadzących i układają się pod sufitem, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń
  • Brama dwuskrzydłowa składa się z dwóch niezależnych części (skrzydeł), które otwierają się na zewnątrz lub do wewnątrz. Jest to popularne rozwiązanie zarówno w zastosowaniach mieszkalnych, jak i przemysłowych.

Bramy przemysłowe segmentowe i bramy dwuskrzydłowe są popularne wśród jednostek Straży Pożarnej ze względu na ich trwałość i funkcjonalność. Segmentowe bramy, wykonane z solidnych paneli, oferują doskonałą izolację i bezpieczeństwo, natomiast dwuskrzydłowe bramy zapewniają łatwy dostęp i wygodę w użytkowaniu.

Przeczytaj więcej na temat bram przemysłowych garażowych:

 

Jakie są zalety bramy przemysłowej segmentowej od Migas-Door?

Bramy przemysłowe segmentowe oferowane przez Migas-Door wyróżniają się wszechstronnością i funkcjonalnością. Są trwałe, mocne i bez problemu spełniają wszelkie, nawet te najbardziej rygorystyczne wymagania związane z tym rodzajem wyposażenia zewnętrznego.

Dodatkowo nasza firma Migas-Door oferuje personalizację w zakresie wypełnień i wyposażenia bram, co umożliwia dopasowanie ich do funkcjonalności danego obiektu Straży Pożarnej. Takie podejście gwarantuje nie tylko odpowiednie wymiary bram, ale również ich zgodność z indywidualnymi potrzebami i preferencjami każdej jednostki, oferując rozwiązania zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Umów się na wycenę

 

Przeczytaj więcej na temat bram garażowych: