fbpx

Na rynku istnieje wiele rozwiązań dla zamknięcia posesji. Każdy producent oferuje inne wzory i inne mechanizmy działania. Jak odnaleźć się w tym natłoku informacji i wybrać odpowiednią bramę wjazdową do swojej posesji czy firmy? Podpowiemy 🙂 Pierwsze dwie to najbardziej powszechne rodzaje bram ogrodzeniowych: brama dwuskrzydłowa i brama przesuwna.

Spis treści:

 

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa 

Najbardziej tradycyjna, znana i lubiana. Zasada działania jest prosta, dwa skrzydła otwierają się do wewnątrz lub na zewnątrz. Brama może być otwierana ręcznie lub zostać wyposażona w napęd elektryczny. Skrzydła bramy rozwieranej możemy otwierać niezależnie, na przykład jedno z jej skrzydeł może pełnić rolę furtki. Skrzydła takiej bramy mogą zostać wykonane niesymetrycznie – wtedy jedno ze skrzydeł może służyć jako furtka, lub może zostać wyposażona w tylko jedno skrzydło. Brama rozwierana wymaga jednak odpowiedniej długości podjazdu, aby skrzydła mogły się bez problemu otworzyć.

brama dwuksrzydłowa brama dwuksrzydłowa

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Brama wjazdowa przesuwna 

Równie popularna, co brama dwuskrzydłowa. W przypadku gdy nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca na/lub przed podjazdem, odpowiednim wyjściem może się okazać brama przesuwna. Nie zabiera ona przestrzeni w świetle wjazdu, jednak wymaga ona oczywiście odpowiedniego miejsca wzdłuż posesji aby swobodnie mogła się otworzyć. Brama przesuwna może zamknąć wjazd o szerokości nawet 8 m, a w przypadku zastosowania dwóch przeciwległych bram – nawet do 16 m światła wjazdu.  Co w przypadku, gdy oba ta rozwiązania nie sprawdzą się na naszej posesji? Dla popularnych ostatnio wąskich działek z pomocą idziemy my i nasze flagowe, funkcjonalne produkty: brama przesuwna teleskopowa oraz brama harmonijkowa. Co kryję się za tymi nazwami?

Brama wjazdowa przesuwna teleskopowa

Działa podobnie jak tradycyjna brama teleskopowa przesuwna, jednak wymaga znaczniej mniej miejsca na otwarcie. Składa się dwóch skrzydeł które poruszają się równolegle względem siebie. Brama teleskopowa nie zabiera miejsca na podjeździe i sprytnie chowa się wzdłuż ogrodzenia. Dodatkowym udogodnieniem w użytkowaniu bramy teleskopowej może być napęd elektryczny, który znacznie podniesie komfort użytkowania bramy. Nic dziwnego, że przez ostatnie lata jest hitem na rynku!

Brama teleskopowa Niepołomice

Brama wjazdowa składana jest udoskonaloną wersją bramy dwuskrzydłowej. Gdy nasz podjazd jest zbyt krótki na bramę dwuskrzydłową, a wzdłuż posesji nie ma wystarczająco dużo miejsca na inne rozwiązanie: brama harmonijkowa perfekcyjnie wypełni swoje zadanie. Brama harmonijkowa składa się standardowo z dwóch skrzydeł podzielonych na dwie części, skrzydła te jak harmonijka składają się do środka umożliwiając przejazd. Brama harmonijkowa, podobnie jak brama dwuskrzydłowa może zostać wyposażona w jedno skrzydło, które składa się tylko na jedną stronę. Harmonię warto wyposażyć w napęd elektryczny, aby korzystanie z niej było w pełni komfortowe. Możliwe jest także połączenie bramy dwuskrzydłowej i harmonijkowej, gdzie jedna część stanowi furtkę, a druga umożliwia przejazd samochodu.

brama harmonijkowa ogrodzeniowa wizualizacja

Dla każdej posesji znajdzie się odpowiednie rozwiązanie, zapraszamy do kontaktu – nasi doświadczeni handlowcy z chęcią pomogą w doborze najlepszego rozwiązania. Wszystkie zlecenia wykonujemy na wymiar, a szeroki wybór wzorów ogrodzeń i bram sprosta najbardziej wymagającym.