fbpx

Hala przemysłowa to zwykle wielkopowierzchniowy obiekt, który wymaga bezpiecznego i stabilnego zamknięcia za pomocą odpowiedniej bramy. Jaka brama przemysłowa sprawdzi się najlepiej i ile kosztuje jej montaż?

 

Spis treści:

 

Producent bram przemysłowych  

Przemysłowa brama harmonijkowa – kiedy wybrać?

Bramy harmonijkowe przemysłowe to optymalne rozwiązanie do hal przemysłowych, w których istnieje potrzeba zamontowania bramy otwieranej na boki i oszczędności miejsca wokół budynku. Co ważne w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów, bramę harmonijkową można wyposażyć w furtkę serwisową. Takie rozwiązanie sprawdzi się w budynkach o niskim nadprożu. Po przemysłowe bramy harmonijkowe sięgają także właściciele obiektów, w których występują przeciwwskazania do obciążania stropu.

 

Kiedy wybrać bramę dwuskrzydłową?

Dwuskrzydłowe bramy przemysłowe do hal produkcyjnych to rozwiązanie dedykowane miłośnikom klasycznych, prostych rozwiązań. Brama może być otwierana i zamykana ręcznie lub zostać wyposażona w wygodny napęd automatyczny. Ten rodzaj bramy może być otwierany na zewnątrz lub do środka budynku. Warto pamiętać, że skrzydła do swobodnej pracy potrzebują odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni.

 

Przesuwna brama przemysłowa

Ten rodzaj bramy doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca wokół lub w środku budynku. Dzięki temu, że skrzydło bramy chowa się na ścianie, można zastosować ją tam, gdzie klasyczne rozwiązania nie zdały egzaminu. Zaletą bramy przesuwnej jest bezprogowa konstrukcja oraz bezawaryjny, prosty mechanizm działania.

 

Brama przesuwna do hali przemysłowej – zalety

Główną zaletą takiego rozwiązania jest duże światło wjazdu i lekkość konstrukcji. Brama przesuwna dwuskrzydłowa pozwala na uzyskanie wjazdu o szerokości nawet kilkudziesięciu metrów. W przypadku nietypowych, dużych bram przemysłowych zalecamy montaż indywidualnie dobranego napędu automatycznego. Brama przesuwna przemysłowa może zostać wykonana także w wersji jednoskrzydłowej lub z dowolną asymetrią skrzydeł.

 

Automatyka do bram

Każdy rodzaj bramy przemysłowej można wyposażyć nie tylko w praktyczne dodatki takie jak panele doświetlające, lampy sygnalizacyjne, czy furtki serwisowe, ale także w wygodny napęd automatyczny. Jako doświadczony producent bram na wymiar, pomagamy w doborze odpowiedniego rodzaju napędu, który jest dostosowany do wymiarów i natężenia pracy bramy. W ofercie posiadamy napędy wyposażone w zasilanie akumulatorowe, które pozwoli na swobodny dostęp do hali produkcyjnej nawet podczas awarii głównego źródła zasilania. Lista napędów do bram przemysłowych.