fbpx

Decydując się na zakup nowej bramy, warto zamówić ją wraz z automatycznym napędem. Wybór napędu jednak nie jest prostą kwestią, ponieważ powinien on spełniać szereg restrykcyjnych norm, a ponadto w pełni dopasowywać się do rodzaju bramy i sposobu jej użytkowania. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się dostępnym rozwiązaniom i pomożemy w wyborze odpowiedniej bramy garażowej wraz z napędem.

 

Rodzaje bram dostępne na rynku 

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów bram. Jak spośród nich wybrać tę właściwą? Pierwszym, podstawowym podziałem jest pogrupowanie bram ze względu na ich przeznaczenie. Powstają wówczas trzy główne kategorie, których omówieniem zajmiemy się poniżej. 

 

  • Bramy garażowe 

Migas-Door jako renomowany producent bram, oferuje szeroką gamę rozwiązań z zakresu bram garażowych. Są one dedykowane przydomowym garażom i warsztatom. Ogromną zaletą bram garażowych Migas-Door jest fakt, że wykonywane są na dowolny wymiar. Oznacza to rozwiązanie problemu, jakim była konieczność dostosowania szerokości wjazdu do dostępnych, uniwersalnych bram garażowych. Wśród wysokiej jakości bram garażowych Migas-Door znajdują się bramy przesuwne, segmentowe i dwuskrzydłowe. 

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

 

  • Bramy przemysłowe 

Migas-Door ma duże doświadczenie w produkcji bram dla różnych sektorów przemysłu. 

Mowa tu nie tylko o bramach do warsztatów, przechowalni i magazynów, ale także do hangarów lotniczych, więzień, remiz strażackich, czy budynków szpitalnych. Bramy przemysłowe od Migas-Door wyróżniają się konstrukcją dopasowaną do indywidualnej specyfiki budynków. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielu wyzwaniom musi sprostać dobra brama przemysłowa (silny napór wiatru, wzmożone natężenie pracy). Wśród polecanych rodzajów bram przemysłowych znajdują się bramy segmentowe, harmonijkowe, dwuskrzydłowe i przesuwne. 

 

  • Bramy ogrodzeniowe 

Bramy ogrodzeniowe Migas-Door mogą przyjmować dowolne wymiary i wzory, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają solidnego sposobu na zamknięcie posesji. Dzięki dostępności wielu wzorów i kolorów każda brama ogrodzeniowa od Migas-Door może w pełni korespondować ze stylistyką posesji. Dostępne rozwiązania to bramy teleskopowe, harmonijkowe, dwuskrzydłowe oraz przesuwne.

 

Rodzaje bram garażowych 

Wiemy już, jak dzielą się bramy ze względu na przeznaczenie i budowę. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu rodzajowi bram garażowych i dowiedzmy się, w jakich okolicznościach warto wybrać daną bramę. 

 

Bramy garażowe-segmentowe

Brama garażowa segmentowa do garazu podziemnego

Brama garażowa segmentowa do garazu podziemnego, producent bram garażowych Migas-Door

 

Segmentowe bramy garażowe Migas-Door to niezwykle solidne, bezpieczne i praktyczne rozwiązanie. Ten typ bramy garażowej wyróżnia się także luksusowym, nowoczesnym wyglądem. Każda brama segmentowa składa się z segmentów o grubości 40 mm. Ich wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Segmenty bramy są wykonane przy użyciu ocynkowanej, stalowej bramy, która dzięki warstwie farby poliestrowej wykazuje się imponującą odpornością na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, że brama nie rdzewieje i utrzymuje nienaganny wygląd nawet po wielu latach użytkowania. 

Ten rodzaj bramy doskonale sprawdza się w przypadku ogrzewanych pomieszczeń, ponieważ skutecznie izoluje ciepło. 

Cechą zasługującą na uwagę jest możliwość zastosowania prowadzenia bramy, które będzie w pełni dopasowane do oczekiwań klienta. Skrętne sprężyny można zamontować zarówno nad bramą, jak i za prowadnicami. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy szukają wysokiej jakości bramy do garażu o niskim nadprożu. 

Co więcej, brama segmentowa to dobre rozwiązanie dla rodziców małych dzieci i właścicieli zwierząt. Wyprofilowane panele zapobiegają prztrzaśnięciu palców w miejscach łączeń oraz przy zawiasach, co oznacza, że brama jest całkowicie bezpieczna w codziennym użytkowaniu. 

Segmentowe bramy garażowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie priorytetem jest komfort, estetyka i zabezpieczenie obiektu przed nieautoryzowanym dostępem. Klienci cenią to rozwiązanie za uniwersalność, ponieważ bez wątpienia bramę segmentową można zamontować w niemal każdym otworze. Ze względu na tę cechę, ten rodzaj bram sprawdza się nie tylko w przydomowych garażach, ale także w przemysłowych obiektach o dużej powierzchni. 

Niekwestionowaną zaletą bram segmentowych jest zauważalna oszczędność miejsca, ponieważ podczas pracy nie zajmują one przestrzeni ani wewnątrz, ani na zewnątrz budynku. Jest to doskonała informacja dla użytkowników, którym zależy na uzyskaniu wjazdu o maksymalnej szerokości. Bramy segmentowe Migas-Door są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. 

Przeczytaj również:

 

Jaki napęd do bramy garażowej segmentowej? 

Wybierając napęd automatyczny do bramy garażowej segmentowej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Kluczowe jest przede wszystkim dobranie napędu do wielkości i ciężaru bramy. Nie można pominąć także częstotliwości, z jaką będzie pracować napęd. Znaczenie ma także dostępna ilość miejsca, jakie możemy przeznaczyć na montaż elementów składowych napędu. Dobrą informacją jest fakt, że zasadniczo do bramy garażowej segmentowej pasują wszystkie rodzaje napędów. 

Polecanym rozwiązaniem jest napęd Sommer Base+. Cechuje się on imponującą szybkością i płynnością pracy.

naped do bramy garazowej sommer base

Naped do bramy garazowej Sommer Base +

Producent napędu zatroszczył się o zastosowanie innowacyjnej technologii, która skutecznie chroni przekładnię, co rzutuje na godną podziwu żywotność całego mechanizmu. Nowoczesną zmianą jest także zastosowanie niklowanego łańcucha, który działa o wiele płynniej niż klasyczny łańcuch obrotowy. Napęd Sommer Base+ jest wysoce energooszczędny i stanowi doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem. 

System został wyposażony w inteligentną technologię sterowania. Jest to możliwe dzięki użyciu najnowszego, zaawansowanego sterownika. Pozwala on precyzyjnie ustawić prędkość i siłę pracę bramy. System ma także czujnik temperatury i wilgotności. 

Rozbudowana pamięć pilota umożliwia zapamiętanie nawet 450 poleceń. 

 

Ile kosztuje brama garażowa-segmentowa z napędem? 

W Migas-Door każdą realizację wyceniamy w indywidualny sposób. Dzieje się tak, ponieważ wykonujemy dla naszych klientów wysoce spersonalizowane bramy garażowe na wymiar. Świadczymy kompleksową usługę – od pomiaru do montażu i pomagamy dobrać napęd do indywidualnej specyfiki bramy i obiektu. 

 

Ile miejsca przed garażem? 

Segmentowe bramy garażowe nie zajmują miejsca przed budynkiem, dlatego mogą swobodnie pracować nawet w garażach z bardzo niskim i wąskim podjazdem. 

 

Brama garażowa segmentowa z napędem na wymiar 

Jeżeli szukają Państwo wysokiej jakości bramy segmentowej na wymiar, zapraszamy do kontaktu z Migas-Door.

Zadzwoń, aby wycenić

Wykonujemy darmową wycenę i pomiary. Świadczymy także usługi pomagające wybrać najlepszy napęd i parametry bramy. Mamy wieloletnie doświadczenie we współpracy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorstwami. Cechujemy się otwartością na potrzeby klientów, a ponadto jesteśmy terminowi i dokładni. 

 

Bramy garażowe przesuwne

brama podwieszana przesuwna trapez

Brama przemysłowa podwieszana przesuwna trapez, Migas-Door

 

Garażowe bramy przesuwne to rozwiązanie dedykowane pomieszczeniom, które borykają się z problemem ograniczonej możliwości zabudowy. Co ważne, brama przesuwna może być wykonana w wersji jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej z dowolną asymetrią skrzydeł. Oznacza to, że garażowa brama przesuwna może zostać dostosowana do potrzeb klienta i specyfiki budynku wraz z uwzględnieniem układu otoczenia garażu. Plusem jest także fakt, że bramę przesuwną można zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. 

Wybór przesuwnej bramy do garażu to nie tylko wygoda i komfort użytkowania, ale także bezpieczeństwo i niezawodność. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie nawet w przypadku garażu o nietypowej budowie, ze skośnym dachem lub niewielką wysokością całkowitą. Przesuwne bramy garażowe Migas-Door są dostępne w szerokiej kolorystyce z palety RAL, dzięki czemu z łatwością dopasowują się indywidualnej stylistyki posesji. Ile kosztuje przesuwna brama garażowa? Cena uzależniona jest od wielu czynników, a w Migas-Door każdą realizację wyceniamy w sposób indywidualny.

 

Jak dobrać napęd do bramy garażowej przesuwnej? 

W asortymencie Migas-Door znajduje się wiele niezawodnych, wysokiej jakości napędów do bram przesuwnych. Pomagamy naszym klientom w doborze odpowiedniej automatyki, która w pełni koresponduje z wymiarami, wagą i natężeniem pracy bramy garażowej. 

Napędy do bram przesuwnych wyróżniają się prostą konstrukcją i wysoką bezawaryjnością. 

Mechanizm napędu składa się z siłownika (motoreduktor i elektryczny moduł sterujący). Ponadto siłownik jest wyposażony w koło zębate, które podczas pracy zazębia się z listwą będącą dolną krawędzią bramy. Warto pamiętać, że praktycznie wszystkie nowoczesne napędy można sterować za pomocą pilota o zasięgu nawet 200 metrów. 

Wśród polecanych napędów do bram przesuwnych należą: 

Napędy do bram garażowych przesuwnych – odpowiadamy na pytania:

 

Ile prądu zużywa brama przesuwna? 

To, ile prądu zużywa brama przesuwna, zależy od rodzaju wybranego napędu. Nowoczesne, niezawodne napędy do bram przesuwnych są energooszczędne. Pobór prądu w stanie czuwania nie wykracza poza zakres 1W. 

 

Ile kosztuje napęd do bramy przesuwnej? 

Cena napędu zależy od jego rodzaju i wybranych dodatków, do których możemy zaliczyć chociażby obecność akumulatorowego zasilania awaryjnego. Zapraszamy do kontaktu w celu wybrania odpowiedniego napędu i przeprowadzenia wyceny. 

 

Jak dobrać napęd do bramy przesuwnej? 

Dobierając napęd do bramy przesuwnej należy uwzględnić jej wielkość, ciężar oraz liczbę cykli dobowych, które określają natężenie pracy bramy. Podstawowym parametrem, którym sugerują się producenci napędów jest maksymalna długość skrzydła wraz z jego wagą. 

 

Jaki napęd do bramy przesuwnej 800 kg? 

Istnieje wiele napędów, które doskonale poradzą sobie z pracą przy bramie przesuwnej o masie 1000 kg. Jednym z nich jest Deimos Jest to napęd przeznaczony do bram o maksymalnej powierzchni 10 m2. Jego siła uciągu wynosi 600 N. Automat pracuje z prędkością 6,6 m/min i umożliwia tryb użytkowania do 20 cykli na dobę. 

 

Jaka moc silnika do bramy przesuwnej? 

W przypadku, gdy planujemy częste użytkowanie bramy w skali doby, warto wybrać silnik o mocy 24 V. Warto przy tym pamiętać o tym, aby dostosować siłownik do długości bramy. Pominięcie tego parametru może skrócić żywotność napędu. 

 

Jaka listwa zębata do bramy przesuwnej? 

Typ listwy zębatej powinien zostać dostosowany do przeznaczenia bramy przesuwnej. 

Ogólna zasada przyjmuje, że zastosowanie listew metalowych sprawdza się głównie w przypadku bram przemysłowych. Przydomowy garaż lepiej wyposażyć w poliamidową listwę zębatą, które cechują się cichą pracą i odpornością na korozję. 

Zobacz również: Montaż bramy garażowej przesuwnej

Brama garażowa przesuwna na wymiar 

Wszystkie bramy garażowe przesuwne Migas-Door wykonywane są na podstawie indywidualnie podanych wymiarów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić, że posiadamy rozwiązanie odpowiednie dla każdego klienta. Jesteśmy doświadczonym producentem, który dostarcza swoje produkty nie tylko na terenie całej Polski, ale także Europy. Świadczymy w pełni kompleksową usługę, która rozpoczyna się już w momencie wykonywania darmowych pomiarów i wyceny. Dostarczamy nie tylko bramy na wymiar, ale także spersonalizowane napędy automatyczne. 

Zadzwoń, aby wycenić

 

Bramy garażowe dwuskrzydłowe

Bramy garazowe dwuskrzydlowe

Bramy garazowe dwuskrzydlowe, Migas-Door

 

Dwuskrzydłowe bramy garażowe to klasyczne, majestatyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się zarówno na prywatnych posesjach, jak i w magazynach i pomieszczeniach gospodarczych. Dzięki unikatowej, prostej konstrukcji bramy garażowe dwuskrzydłowe znajdują wiele możliwości zastosowania. 

Zaletą bram dwuskrzydłowych jest brak konieczności montowania nadproża i filarków bocznych.

Nieodzownym elementem bramy dwuskrzydłowej jest stabilna, stalowa ościeżnica, która zapewnia maksymalną szerokość światła przejazdu. Dzięki ościeżnicy, mocnym stalowym zawiasom i wkładce patentowej, brama dwuskrzydłowa doskonale zabezpiecza obiekty przed włamaniem. 

Warto jednak pamiętać, że skrzydła bramy otwierają się na boki. Jest to kluczowa informacja, ponieważ brama do swobodnej pracy potrzebuje określonej ilości wolnej przestrzeni przed obiektem. 

Garażowe bramy dwuskrzydłowe Migas-Door są dostępne w dowolnej kolorystyce z palety RAL, dzięki czemu z łatwością można spersonalizować je tak, aby pasowały do stylu architektonicznego budynku. 

Przyjmuje się, że ze względu na prostą konstrukcję, bramy garażowe dwuskrzydłowe są jednym z najkorzystniejszych cenowo rozwiązań. Jednocześnie przypominamy, że w Migas-Door do każdej realizacji podchodzimy w sposób w pełni indywidualny. Darmowej wyceny dokonujemy na podstawie informacji, które uzyskujemy podczas rozmowy z klientem. 

 

Jaki napęd do bramy garażowej dwuskrzydłowej? 

W ofercie Migas-Door znajduje się wiele napędów renomowanych marek, które doskonale sprawdzą się w przypadku garażowej bramy dwuskrzydłowej. Jednym z nich jest Sommer Twist 200 E. Napęd dedykowany jest bramom o maksymalnej szerokości skrzydła do 2,5 m i wadze do 200 kg. Napęd jest cichobieżny i można go stosować w przypadku bram otwieranych na zewnątrz. Nie wymaga stosowania odbojników. Napęd został wykonany z wysokiej jakości komponentów takich jak stal nierdzewna i aluminium, dzięki czemu jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, napęd wyposażono w funkcję furtki- oznacza to, że może otwierać tylko jedno ze skrzydeł bramy. Napęd sterowany jest drogą radiową za pomocą pilota odpornego na zakłócenia. Automat nie zamarza w zimie, może swobodnie pracować w temperaturze nawet do – 30 stopni Celsjusza. 

 

Napędy do bram dwuskrzydłowych – odpowiadamy na pytania 

 

Jak dobrać siłownik do bramy skrzydłowej? 

Korzystając z usług Migas-Door, zyskują Państwo możliwość uzyskania fachowej porady w kwestii doboru odpowiedniego napędu wraz z siłownikiem. Ogólna zasada mówi, że im dłuższa i cięższa brama, tym dłuższy i mocniejszy powinien być siłownik. 

 

Jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej na wąskie słupki? 

W celu dobrania odpowiedniego napędu do bramy dwuskrzydłowej na wąskie słupki, należy przeanalizować parametry skrzydeł bramy. Jednym z najważniejszych parametrów jest ich ciężar. Nie można pominąć także długości skrzydeł. Warto przy tym pamiętać, aby napęd nie pracował z pełnym natężeniem- zostawmy 20% zapasu. Im dłuższe są skrzydła bramy, tym większy napór wiatru. Mechanizm do bram dwuskrzydłowych na wąskie słupki powinien być wyposażony w dodatkowe elementy mocujące i uchwyty. 

 

Ile kosztuje montaż napędu do bramy dwuskrzydłowej? 

Cena usługi montażu napędu do bramy dwuskrzydłowej waha się w granicach 500-800 złotych. Ostateczna cena zależy od zakresu wykonywanych prac. 

 

Brama garażowa dwuskrzydłowa na wymiar 

Jeżeli szukają Państwo dwuskrzydłowej bramy garażowej, która będzie w pełni dopasowana do indywidualnych oczekiwań, zapraszamy do kontaktu z Migas-Door. Jesteśmy rozpoznawalnym producentem bram na wymiar. Możemy poszczycić się imponującym doświadczeniem i elastycznym podejściem do klienta. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i mamy pewność, że jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej nietypową bramę. Prowadzimy kompleksowe usługi – od pomiaru do montażu, aby nasi klienci mieli gwarancję, że brama na wymiar od Migas-Door to bezpieczna inwestycja na długie lata. 

Zadzwoń, aby wycenić

 

Przeczytaj również: