fbpx

Segmentowa brama garażowa jest jednym z najtańszych i najpopularniejszych rozwiązań. Może być wspaniałym dopełnieniem nowoczesnej architektury oraz bezpiecznym i wygodnym zamknięciem hali produkcyjnej. Wybór bramy segmentowej to jednak nie tylko dopasowanie jej do elewacji budynku, ale także odpowiedni dobór do celu użytkowania garażu i częstotliwości otwierania.

 

Prowadzenie bramy segmentowej:

Miejsce zamontowania bramy definiuje sposób jej prowadzenia i jest głównym kryterium w doborze odpowiedniego jej rodzaju. Bramy zamontowane w garażach wymagają innych mechanizmów niż te zamontowane w dużych halach produkcyjnych.
Dla bram garażowych dostępne są dwa główne prowadzenia: ze sprężynami na nadprożu, lub w tyle garażu – jeśli nad wjazdem nie ma wystarczającej wysokości dla sprężyn.
Bramy segmentowe przemysłowe natomiast dzielą się na cztery główne rodzaje prowadzenia:

  • Standardowe przemysłowe (nadproże: 400 mm)
  • Podwyższone (gdy nadproże ma więcej niż 400)
  • Pionowe (gdy wysokość nadproża jest większa niż otworu)
  • Skośne ( gdy brama wymaga prowadzenia wzdłuż dachu pod kątem)

Eksperci firmy Migas-Door w trakcie przeprowadzania pomiarów określają m.in. takie parametry jak: wymiar, wysokość nadproża i długość w głąb garażu i na ich podstawie są w stanie określić i doradzić rozwiązanie najlepiej dostosowane do potrzeb klienta.

 

Cel użytkowania garażu

Pokaż mi swój garaż, a powiem Ci kim jesteś. Miejsce postojowe dla samochodu, pracownia, a może warsztat? Każdy garaż jest unikalny, a zatem wymaga indywidualnej definicji potrzeb. Komfort użytkowania bramy segmentowej można zwiększyć montując okna, które doświetlą przestrzeń. Wyposażając bramę w furtkę, umożliwimy sprawne przemieszczanie się bez otwierania całego płaszcza bramy, a tym samym wychładzania wnętrza. Dla warsztatów, koniecznością może być zamontowanie kratek wentylacyjnych, które umożliwią stały dopływ powietrza. Firma Migas-Door wykonuje zlecenia ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta.

 

Napęd do bramy garażowej

Napęd to serce bramy, dostosowane do jej gabarytów i parametrów. W firmie Migas-Door korzystamy z napędów mechanicznych – łańcuchowych, elektrycznych ciągnących z szyną na suficie oraz nasadowych – nakładanych na rurę ze sprężynami. W zależności od potrzeb, do napędów elektrycznych może zostać zaprogramowanych wiele pilotów, dla bardziej wymagających klientów jest możliwość sterowania bramą za pomocą telefonu komórkowego. O bezpieczeństwo użytkowania zadbają fotokomórki oraz listwa optyczna, która zatrzyma bramę w razie trafienia na przeszkodę.

 

Bezpieczeństwo bramy segmentowej

Oprócz fotokomórek i listwy optycznej o bezpieczeństwo użytkowania bramy garażowej segmentowej zadbają hamulce montowane na sprężynach skrętnych. W wypadku pęknięcia jednej ze sprężyn, blokowany jest płaszcz bramy uniemożliwiający opadnięcie. Standardowa zasuwa montowana od wewnątrz i zamek z ryglem montowany w płaszczu bramy dodatkowo zabezpieczą posesje przed nieoproszonymi gośćmi.

 

Wygląd

Od lat jednymi z najpopularniejszych są panele gładkie w kolorze antracyt, idealnie wpisujące się w nowoczesna architekturę. Kolejną grupę stanowią panele drewnopodobne: złoty dąb, czy orzech, które razem z oknami w tych odcieniach tworzą dobrze zgrany komplet stolarki. Panele można także okleinować i lakierować w szerokiej palecie kolorów gładkich, matowych i strukturalnych. Dopełnieniem poszycia mogą być dekoracyjne aplikacje z blachy nierdzewnej wycinane laserowo według wzoru klienta.

Firma Migas-Door działa na rynku od 1993 roku. Na podstawie 28 letniego doświadczenia jesteśmy w stanie doradzić naszym klientom najlepsze rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, a później wykonać je z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Nasi eksperci czekają na Państwa kontakt.