fbpx

Znalezienie idealnej bramy bywa nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli mowa o posesji z ograniczoną przestrzenią. Migas-Door to krakowska firma, która jako jedna z nielicznych od lat zajmuje się produkcją i montażem przesuwnych, samonośnych bram teleskopowych. Dzięki niezawodnemu, innowacyjnemu systemowi, bramy teleskopowe doskonale sprawdzają się na wszystkich posesjach z ograniczoną przestrzenią wzdłuż ogrodzenia. Brama wjazdowa teleskopowa z napędem

 

Spis treści:

 

Każdą teleskopową bramę można wyposażyć w wygodny, energooszczędny napęd

Przesuwna brama teleskopowa napędzana automatycznie to niezawodne rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb współczesnych użytkowników. Automatyka jest doceniana szczególnie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Nawet w największą ulewę, wichurę czy śnieżycę, użytkownik nie musi opuszczać pojazdu, aby dostać się na posesję.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

brama-przesuwna-teleskopowa

Sterowanie bramą odbywa się za pomocą smartfona lub poręcznego pilota. Automatyzacja bramy bez wątpienia wpływa na jej właściwości antywłamaniowe. Bramę z napędem znacznie trudniej sforsować. Wybór automatycznego otwierania bramy teleskopowej wpływa także na bezpieczeństwo użytkowników. Mogą oni uniknąć wielu nieprzyjemnych wypadków, zdarzeń komunikacyjnych, czy nawet kradzieży auta z podjazdu.

brama ogrodzeniowa teleskopowa

Stopień automatyzacji bramy zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Istnieje możliwość wprowadzenia funkcji częściowego otwierania bramy, sprawdzenia położenia skrzydeł, wprawienia bramy w ruch z dowolnej odległości, czy uczynienia bramy częścią inteligentnego domu.

 

Oszczędność miejsca

Wjazdowe bramy teleskopowe łączą w sobie najlepsze cechy bram przesuwnych i rozwieranych. Kiedy wjazd jest zamknięty bramą teleskopową, na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że wykorzystano do tego tradycyjną, przesuwną bramę. Nic bardziej mylnego. Cała różnica opiera się na sposobie otwierania. Kiedy brama teleskopowa otwiera się, dzieli się na dwa skrzydła, a każde z nich chowa się w linii ogrodzenia jedno za drugim. Ten mechanizm budzi skojarzenie z otwieraniem teleskopu i stąd właśnie pochodzi nazwa teleskopowych bram wjazdowych. Przyjmuje się, że brama teleskopowa przesuwna o szerokości 4 m, potrzebuje na otwarcie tylko 3,5 m wolnej przestrzeni.

 

Mechanizm bramy teleskopowej

Samonośne bramy teleskopowe to nowoczesne rozwiązanie na miarę XXI wieku. Mechanizm działania bramy sprawia, że unosi się ona nad gruntem. Dzieje się tak za sprawą zastosowania przeciwwagi i rolek. Nieco inny mechanizm odpowiada za działanie przesuwnych bram teleskopowych. Skrzydła bramy wyposażone są w kółka jezdne, które sprawnie poruszają się po szynie jezdnej, którą montuje się w podłożu.

brama-teleskopowa-strona-wewnetrzna

Warto pamiętać, że samonośne bramy przesuwne są zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem ze względu na wysoką odporność na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Szyna przysypana śniegiem lub liśćmi sprawia, że brama nie przesuwa się płynnie. Taki problem nie występuje w przypadku bram samonośnych, ponieważ żaden z ruchomych elementów nie styka się z gruntem.

 

Brama wjazdowa przesuwna przegląd rozwiązań

Migas-Door jako producent bram z wieloletnią tradycją każdą realizację wykonuje według indywidualnych wytycznych klienta. Miłośnicy nowoczesnego budownictwa sięgają często po bramę teleskopową wypełnioną poziomymi profilami o wymiarach 100 × 20 mm. Klienci, którzy stawiają na klasyczne, tradycyjne budownictwo ulubili sobie węższe, lżejsze pionowe wypełnienie, które składa się z profili o wymiarach 20 × 20 mm. Z radością pomożemy wybrać rozwiązanie, które stworzy spójną całość z ogrodzeniem oraz z bryłą budynku.

brama teleskopowa aluminium

brama-przesuwna-teleskopowa

brama-teleskopowa-lamele

Cena bramy teleskopowej

Każdą realizację wyceniamy w sposób indywidualny. Na ostateczną cenę składają się liczne czynniki takie jak wymiary bramy, wzór i wypełnienie, stopień trudności montażu czy wybrany poziom automatyzacji. Zapewniamy jednak, że oferowane przez nas ceny są niezwykle atrakcyjne i idą w parze z najwyższą jakością realizacji.

Każda osoba zainteresowana samonośną bramą teleskopową na zamówienie, zarówno w Krakowie, jak i na terenie całej Polski, może skorzystać z naszych darmowych usług w postaci pomiaru i wyceny. Nie boimy się wyzwań – z radością wykonamy bramę teleskopową dla każdego inwestora.

 

Zestaw do bramy teleskopowej

Samonośne bramy teleskopowe są łatwe w montażu i wysoce bezawaryjne. Dzięki temu, że do montażu bramy teleskopowej nie używa się szyn prowadzących, jej praca jest imponująco cicha i płynna. Elementy składowe bramy to przede wszystkim skrzydła, rolki oraz przeciwwaga. Doświadczone osoby mogą zdecydować się na samodzielny montaż bramy według instrukcji, jednak szczególnie w przypadku bram z automatycznym napędem zaleca się skorzystanie z usług profesjonalistów.

Jeżeli szukasz firmy, która świadczy kompleksowe usługi od pomiaru do montażu, Migas-Door spełni Twoje oczekiwania. Zaprojektujemy, wykonamy, zamontujemy i automatyzujemy bramę Twoich marzeń.
Teleskopowe bramy wjazdowe to oszczędność miejsca, wysoka estetyka wykonania oraz imponująca bezawaryjność.

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych