fbpx

Brama wjazdowa to kluczowy element ogrodzenia. Zapewnia prywatność, bezpieczeństwo i ma ogromny wpływ na komfort użytkowników posesji. Czy zastanawiali się Państwo kiedyś, jakie są rodzaje bram posesyjnych? Zapraszamy na przegląd dostępnych rozwiązań, które pozwalają skutecznie chronić dom, rodzinę, majątek, firmę oraz wszystko to, co dla nas najcenniejsze.

 

Spis treści:

 

Rodzaje bram wjazdowych

Bramy wjazdowe dzielimy ze względu na sposób ich pracy. Możemy wyróżnić bramy przesuwne, teleskopowe, dwuskrzydłowe oraz wjazdowe bramy harmonijkowe. Każdy rodzaj bramy może zostać wykonany na wymiar, zgodnie ze zleceniem klienta. Co więcej, współczesny rynek produkcji bram pozwala na stworzenie wybranego modelu w dowolnej stylistyce, dzięki czemu furta wjazdowa precyzyjnie pasuje do ogrodzenia, budynku i całej posesji. Użytkownicy mogą wybierać spośród ozdobnych bram ażurowych lub zdecydować się na zakup zabudowanej, pełnej bramy wjazdowej, która zapewnia najwyższy poziom prywatności. Każda brama zamówiona na wymiar od Migas-Door może zostać dostarczona w dowolnym kolorze z palety RAL.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

paleta-ral

Nie istnieją także żadne przeciwwskazania do wyposażenia każdego rodzaju bramy w wygodny, automatyczny napęd, który można zintegrować z domofonem, światłami posesyjnymi lub z całym systemem smart home. W Migas-Door wiemy, jak odpowiednio dobrać napęd do każdego rodzaju bramy, tak aby użytkownicy mogli cieszyć się cichą, niezawodną pracą całego systemu. Napęd może być sterowany za pomocą pilota lub aplikacji na smartphone’a.

 

Bramy przesuwne

Nowoczesna brama ogrodzeniowa przesuwna - producent Migas-Door

Nowoczesna brama ogrodzeniowa przesuwna – producent Migas-Door

Przesuwne bramy ogrodzeniowe w większości przypadków są zbudowane z jednego skrzydła. Ich praca odbywa się wzdłuż linii ogrodzeniowej, co jest cennym walorem dla inwestorów, którzy nie chcą, aby brama zajmowała miejsce w świetle wjazdu lub na podjeździe. W Migas-Door idziemy z duchem czasu, dostarczając naszym klientom samonośne bramy przesuwne, które przemieszczają się nad podłożem. Gwarantuje to pełną niezawodność niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Wśród naszych realizacji nie brakuje także nietypowych bram przesuwnych, które składają się z dwóch skrzydeł o dowolnej asymetrii.

 

Bramy teleskopowe

Nowoczesna brama teleskopowa - producent Migas-Door

Nowoczesna brama teleskopowa – producent Migas-Door

W odpowiedzi na potrzeby współczesnych inwestorów przygotowaliśmy nowoczesną propozycję, która już zdążyła zjednać sobie wielu zwolenników za sprawą solidnego wykonania i nowoczesnej konstrukcji. Jest to ulepszona i unowocześniona wersja klasycznej bramy przesuwnej, zwana bramą teleskopową. Bramy teleskopowe od Migas-Door są samonośne. Wyróżniają się cichą pracą i łatwością użytkowania oraz niekłopotliwą konserwacją. Cicha praca jest zasługą braku szyn prowadzących. Teleskopowe bramy wjazdowe to estetyczne, innowacyjne rozwiązanie, stworzone z myślą o posesjach o ograniczonej powierzchni w obszarze podjazdu.

 

Bramy dwuskrzydłowe

Brama posesyjna dwuskrzydlowa lux - producent - Migas-Door

Brama posesyjna dwuskrzydlowa lux – producent Migas-Door

Dwuskrzydłowe bramy wjazdowe to klasyczny, monumentalny i wciąż popularny sposób na zamknięcie ogrodzenia. Popularność zyskały dzięki wysokiej estetyce wykonania, niezawodności i prostej konstrukcji. Jest to rozwiązanie uwielbiane przez posiadaczy budynków o klasycznej bryle architektonicznej. Doskonale sprawdza się w przypadku wąskich posesji z krótką linią ogrodzenia oraz ze stosunkowo długim podjazdem. Bramy dwuskrzydłowe od Migas-Door są solidnie wykonane. Nie istnieje żadna przeszkoda do zlecenia nam realizacji nietypowej bramy dwuskrzydłowej z asymetrycznymi skrzydłami. Prosta, niezawodna budowa w połączeniu z dużym wyborem wzorów i kolorów, udoskonalona za sprawą skutecznego zabezpieczenia antykorozyjnego odpowiadają za żywotność i niemal stuprocentową bezawaryjność bram dwuskrzydłowych od Migas-Door.

Czytaj więcej:

 

Bramy harmonijkowe

Brama posesyjna harmonijkowa - producent Migas-Door

Brama posesyjna harmonijkowa – producent Migas-Door

Wjazdowe bramy harmonijkowe to oszczędność miejsca i nowoczesna forma zamknięcia posesji. Rozwiązanie cieszy się dużą popularnością zarówno wśród wielkopowierzchniowych obiektów z sektora przemysłowego, jak i pośród nowoczesnych posesji mieszkalnych. Bazą do stworzenia konspektu bramy harmonijkowej była niezawodna konstrukcja bramy dwuskrzydłowej. Innowacyjne bramy harmonijkowe Migas-Door wyróżniają się stabilnością, wysoką funkcjonalnością i estetycznym wyglądem. Zobacz też: Dlaczego brama harmonijkowa jest doskonałym wyborem?

 

Ile kosztuje wykonanie bramy wjazdowej z napędem?

Migas-Door to firma z wieloletnimi tradycjami, która dostarcza bramy wjazdowe projektowane na wymiar. Świadczymy pełne, kompleksowe usługi od pomiaru, aż do montażu bramy wraz z napędem. Cena zamontowania i wykonania bramy wjazdowej z napędem jest ustalana z inwestorem w sposób indywidualny. Proste konstrukcje są dostępne już za około 3000 złotych. Na koszt realizacji wpływa wiele czynników takich jak, chociażby wymiary bramy, dodatkowe wyposażenie, stopień zaawansowania wykonywanych prac, czy rodzaj i stopień automatyzacji napędu. Zapraszamy do kontaktu w celu wykonania darmowej wyceny.

 

Jaka powinna być szerokość bramy wjazdowej na posesję?

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego minimalna szerokość bramy wjazdowej powinna wynosić 2,4 metra. Nie należy jednak ograniczać się tą wartością, ponieważ brama nie powinna być tylko wykonana w zgodzie z prawem, ale przede wszystkim funkcjonalna i dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Brama o szerokości 3,5 metra gwarantuje brak ryzyka zarysowania pojazdu osobowego. Zarówno wymiary bramy posesyjnej, jak i jej kształt muszą być bezpieczne dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Warto rozważyć zakup bramy wjazdowej o szerokości 3,5-5 metrów.

 

Co zamiast bramy wjazdowej?

Niestety nie istnieje żadna alternatywa, która mogłaby zastąpić bramę wjazdową na prywatnej posesji. Firmy i obiekty przemysłowe często używają szlabanów drogowych, słupków hydraulicznych, blokad parkingowych i zapór drogowych. Istnieje tyle rodzajów bram wjazdowych, że dobranie odpowiedniego rozwiązania, które będzie dopasowane do specyfiki terenu i posesji, nie stanowi najmniejszego problemu.

Niezależnie od tego, jakiej bramy wjazdowej poszukujesz, Migas-Door to miejsce, w którym znajdziesz to, czego szukasz. Jesteśmy firmą otwartą na oczekiwania i potrzeby inwestorów, uważnie słuchamy o Państwa potrzebach, dzieląc się naszym doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania wymarzonej bramy posesyjnej z automatycznym napędem.

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych

 

Przeczytaj również: