fbpx

Dwuskrzydłowa brama wjazdowa to popularne rozwiązanie, które zawdzięcza swoją sławę estetycznemu wyglądowi i niezawodnemu działaniu. Ten rodzaj bramy wjazdowej pasuje zarówno do dużych, tradycyjnych posesji, jak i do modernistycznego budownictwa. Zautomatyzowanie bramy wjazdowej z dwoma skrzydłami jest niezwykle proste i zwiększa codzienny komfort życia.

 

Spis treści:

Jak działa brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem?

Napęd do dwuskrzydłowej bramy ogrodzeniowej zdecydowanie usprawnia proces wjazdu i wyjazdu z posesji. Ruch skrzydeł bramy odbywa się w sposób w pełni zautomatyzowany — wystarczy tylko nacisnąć guzik na pilocie lub skorzystać z aplikacji zintegrowanej z napędem. To rozwiązanie jest przydatne szczególnie podczas niesprzyjającej pogody. Wiele napędów automatycznych można uruchomić jeszcze przed zbliżeniem się do posesji. Zdalne otwieranie bramy dwuskrzydłowej docenią przede wszystkim właściciele posesji zlokalizowanych przy ruchliwych drogach. Dzięki takiej funkcji podczas wjazdu na posesję nie blokujemy ruchu na drodze.

 

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Kiedy się sprawdzi brama dwuskrzydłowa?

Brama dwuskrzydłowa to wygodne, funkcjonalne rozwiązanie o niskiej awaryjności, jednak ze względu na jej budowę istnieją pewne ograniczenia w montażu. Jak wiemy, zgodnie z przepisami, każda brama wjazdowa musi otwierać się na wewnątrz posesji. Ze względu na ten fakt, wjazdowa brama dwuskrzydłowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie znajduje się podjazd odpowiadający przynajmniej szerokości jednego ze skrzydeł. Warto jednak pamiętać, że zamawiając bramę dwuskrzydłową Migas-Door, możemy swobodnie decydować o asymetrii skrzydeł. Brama dwuskrzydłowa okazała się wybawieniem dla właścicieli wąskich posesji oraz tam, gdzie występuje spadek wzdłuż granicy działki, co wyklucza montaż bram przesuwnych.

 

Wymiary bram wjazdowych dwuskrzydłowych

Nie ulega wątpliwości, że napęd do bramy dwuskrzydłowej powinien zostać dobrany do kilku istotnych parametrów. Mowa tu nie tylko o wadze i częstotliwości pracy bramy, ale przede wszystkim o jej wymiarach. W świetle polskiego prawa, minimalna szerokość bramy wjazdowej wynosi 2,4 metra. Migas-Door oferuje możliwość zamówienia bramy dwuskrzydłowej na wymiar, w dowolnej konfiguracji i kolorystyce. Przyjrzyjmy się najczęściej wybieranym rozmiarom bram dwuskrzydłowych.

Zobacz też: Bramy dwuskrzydłowe ogrodzeniowe: wszystko, co musisz wiedzieć o mocnym fundamencie

Brama dwuskrzydłowa wjazdowa 3m – szerokość, otwór i napęd dostosowane do Twoich potrzeb

Dla kogo:

Szerokość rozwieranej, dwuskrzydłowej bramy wjazdowej wynosi najczęściej trzy metry. Jest to minimalistyczne rozwiązanie, które pozwala na swobodny wjazd na posesję jednego samochodu osobowego. Przed trzymetrową bramę dwuskrzydłową z łatwością przejedzie także prawie każdy SUV.

Wielkość otwóru:

Po określeniu położenia bramy dwuskrzydłowej należy oszacować szerokość otworu, biorąc pod uwagę wymiary bramy. Dla bramy dwuskrzydłowej o szerokości 3 metrów szerokość między słupkami powinna wynosić plus 14 cm. Jeżeli do montażu stosujemy mocowania przykręcane do słupków, do szerokości bramy należy doliczyć 7 cm na stronę. Dla wszystkich wymiarów bram wymiar pomiędzy słupkami wynosi 300 cm, skrzydło jest mocowane 7 cm od słupka, grubość skrzydła to 5 cm – światło wjazdu wyniesie – 276 cm.

Napęd do bramy 3m mocowanej na stalowych słupkach – PHOBOS BT A 25

Napęd do bramy 3m mocowanej do słupków murowanych – SOMMER TWIST 200E

 

Brama dwuskrzydłowa 4m – przestronność i funkcjonalność

Dla kogo:

Brama wjazdowa o szerokości 4 metrów pozwala na swobodny przejazd samochodów osobowych, SUV-ów i mniejszych pojazdów dostawczych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność estetycznego zamknięcia posesji i zapewnienia swobodnego przepływu ruchu. Takie rozwiązanie jest dedykowane zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.

Wielkość otworu:

Wysokość otworu zależy od indywidualnie wybranych wymiarów bramy. Jeżeli jednak mowa o szerokości, powinniśmy doliczyć około 14 centymetrów do szerokości bramy i grubość skrzydła. Warto jednak dostosować tę wartość do sposobu montażu bramy. Ciekawą propozycją jest możliwość skorzystania z kompleksowych usług firmy Migas-Door – od pomiaru do montażu.

Napęd do bramy mocowanej na stalowych słupkach PHOBOS BT A25

Napęd do bramy mocowanej do słupków murowanych – SOMMER TWIST 200E

Zobacz równiez: Brama wjazdowa przesuwna 4m — przegląd rozwiązań

 

Brama dwuskrzydłowa 5m – wygodny i bezpieczny wjazd na posesję

Dla kogo:

Klasyczna brama dwuskrzydłowa o szerokości 5 metrów pozwala na swobodny przejazd samochodu osobowego i jednośladu takiego jak skuter lub motocykl. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i posesji, na których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Wielkość otworu:

Montaż bramy dwuskrzydłowej o szerokości 5 metrów wymaga przymocowania wrót do słupków. W zależności od rodzaju mocowania, szerokość otworu powinna wynosić około 514 cm – po 7 na stronę ( jeśli światło przejazdu ma mieć 5m to trzeba odjąć jeszcze grubość skrzydła).

Napęd do bramy mocowanej na stalowych słupkach – PHOBOS BT A40

Napęd do bramy mocowanej do słupków murowanych – SOMMER TWIST 350

 

Brama dwuskrzydłowa 6m – potężna brama zapewniająca swobodny wjazd na dużą posesję.

Dla kogo:

Dwuskrzydłowa brama o szerokości 6 metrów sprawdzi się wszędzie tam, gdzie na posesję wjeżdżają duże, dostawcze samochody i maszyny rolnicze. Na bramę rozwieraną o szerokości 6 metrów decydują się zarówno inwestorzy przemysłowi, jak i klienci indywidualni.

Wielkość otworu:

Otwór pod bramę dwuskrzydłową o szerokości 6 metrów powinien wynosić minimum 614 cm – po 7 na stronę . Rozmiar otworu jest uzależniony od ciężkości bramy i rodzaju zastosowanego mocowania. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak poprawnie zamontować bramę wjazdową, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Poprawny montaż bramy wjazdowej jest gwarancją bezawaryjnej pracy.

Dla wszystkich wymiarów bram -Przykład: Wymiar pomiędzy słupkami wynosi 300 cm, skrzydło jest mocowane 7 cm od słupka, grubość skrzydła to 5 cm – światło wjazdu wyniesie – 276 cm.

Napęd do bramy mocowanej na stalowych słupkach – PHOBOS BT A40

Napęd do bramy mocowanej do słupków murowanych – SOMMER TWIST 350

Żadna z powyższych bram nie spełnia Twoich oczekiwań? Oczekujesz od bramy pełnego dopasowania do specyfiki Twojej posesji? Migas-Door produkuje bramy na wymiar, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć produkt w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora.

To może być przydatne: Ile kosztuje brama wjazdowa dwuskrzydłowa?

 

Rodzaje bram dwuskrzydłowych

brama dwuskrzydlowa ogrodzeniowa z napedem sommer twist 200

Brama dwuskrzydlowa ogrodzeniowa z napedem sommer twist 200 – producent Migas-Door

 

Bramy dwuskrzydłowe kojarzone są z tradycyjnym wyglądem i klasyczną budową. Okazuje się jednak, że rozwierane bramy są dostępne w wielu wersjach wizualnych.

Klasyczna brama dwuskrzydłowa jest najczęściej wybierana przez właścicieli stylowych, staropolskich posesji. Ten rodzaj bramy wyróżnia się za sprawą bogatych zdobień wykonanych w metalu. Ażurowe bramy, rozety, monumentalne groty i ozdobne kwiaty przywodzą na myśl piękne dwory i pałace.

Miłośnicy nowoczesnego budownictwa także mogą skorzystać z propozycji, jaką stanowią dwuskrzydłowe bramy wjazdowe Migas-Door. Estetyczne, geometryczne kształty idą w parze z minimalizmem i doskonale wpisują się w styl architektoniczny współczesnych domów.

Co z osobami, które poszukują bramy skrzydłowej, której wykonanie będzie łaskawe dla portfela? Również zwolennicy oszczędności mają wybór! Mowa tu panelowych bramach dwuskrzydłowych, które stanowią składowy element ogrodzenia. Proste, stabilne i przede wszystkim ekonomiczne bramy są doskonale zabezpieczone przed korozją i pasują do zróżnicowanych stylów architektonicznych.

Wybierając bramę dwuskrzydłową, warto zastanowić się także nad tym, jaki stopień prywatności chcemy osiągnąć. Jeżeli zależy nam na odgrodzeniu się od świata zewnętrznego, powinniśmy sięgnąć po pełne, zabudowane bramy. Kiedy naszym priorytetem jest widok na okolicę lub dobra widoczność budynku, w którym prowadzimy działalność, doskonałym rozwiązaniem będzie ażurowa brama dwuskrzydłowa.

Zastanawiasz się też nad ogrodzeniem – zobacz: Jakie ogrodzenie jest najtrwalsze?

 

Zapraszamy do kontaktu z producentem bram ogrodzeniowym – Migas-Door

Migas-Door to renomowany producent bram dwuskrzydłowych na wymiar. Cechuje nas rozumienie potrzeb klienta, otwartość oraz doskonała znajomość branży. Wśród naszych bram dwuskrzydłowych znajdują się zarówno rozwiązania dedykowane klientom indywidualnym, jak i propozycje dla obiektów przemysłowych. Mamy doświadczenie w tworzeniu nietypowych, specjalistycznych konstrukcji. Każda z bram dwuskrzydłowych Migas-Door może zostać dostarczona i zamontowana wraz z odpowiednio dobranym napędem automatycznym. Nasi klienci mogą liczyć na darmowy pomiar i wycenę. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy. Tylko jeden krok dzieli Cię od posiadania wymarzonej bramy.

Zadzwoń, aby wycenić

 

To może być przydatne: