fbpx

Dobra brama wjazdowa jest inwestycją na lata. Ten kluczowy element ogrodzenia pełni istotne funkcje- odpowiada za bezpieczeństwo, wpływa na komfort użytkowników, a dodatkowo wita przybyłych gości. Nie ulega wątpliwości, że brama ogrodzeniowa powinna być solidna, funkcjonalna, bezawaryjna oraz estetyczna. Wybór bram wjazdowych jest imponujący. Inwestorzy mogą przebierać w konstrukcjach, wypełnieniach, zdobieniach i kolorach. W poniższym tekście przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje bram wjazdowych stworzonych na miarę potrzeb współczesnych odbiorców.

 

Spis treści:

 

Ogrodzeniowe bramy przesuwne

Brama przesuwna to popularne rozwiązanie dedykowane posesjom, które nie dysponują zbyt długim, przestronnym podjazdem. Jeżeli przestrzeń pomiędzy światłem wjazdu a zabudowaniami jest niewielka, nie ma tam miejsca na pełne rozwarcie skrzydeł bramy do wewnątrz. Praca bramy przesuwnej odbywa się wzdłuż linii ogrodzenia, dlatego ta konstrukcja cieszy się tak dużym uznaniem wśród właścicieli szerokich i jednocześnie płytkich działek. Przy wyborze ogrodzeniowej bramy przesuwnej, warto zwrócić uwagę na to, aby była ona samonośna. Konstrukcja samonośnej bramy przesuwnej płynnie i cicho porusza się nad podłożem, co gwarantuje bezawaryjną pracę o każdej porze roku. Szynowe bramy przesuwne mogą zachowywać się kłopotliwie podczas jesieni i zimy. Sezonowe kłopoty z płynnością pracy idą w parze z wymagającą konserwacją i z większą awaryjnością. Samonośna brama przesuwna wyróżnia się nie tylko cichą i płynną pracą, ale także doskonale współdziała wraz z nowoczesnymi napędami automatycznymi.

 

Wjazdowe bramy teleskopowe

brama teleskopowa Niepołomice

Można pokusić się o stwierdzenie, że brama teleskopowa jest unowocześnioną wersją bramy przesuwnej, przeznaczoną do zadań specjalnych. Zamknięta brama teleskopowa łudząco przypomina bramę przesuwną. Różnice pojawiają się dopiero podczas pracy bramy. Brama dzieli się na dwa skrzydła, które ustawiają się w linii ogrodzenia za sobą, przez co do pracy wymagają znacznie mniej miejsca. Dla zobrazowania- teleskopowa brama o szerokości 4 metrów potrzebuje do swobodnej pracy tylko 3,5 metra przestrzeni. Ten rodzaj bramy wjazdowej sprawdza się nawet w trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjne metody zamknięcia posesji nie zdały egzaminu. Bramy teleskopowe można podzielić na dwa rodzaje. Samonośne bramy teleskopowe poruszają się nad podłożem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przeciwwagi i rolek jezdnych. Istnieją także przesuwne bramy teleskopowe, które poruszają się po szynie zamocowanej w podłożu.

 

Bramy dwuskrzydłowe

brama ogrodzeniowa dwuskrzydlowa

Brama dwuskrzydłowa, zwana także rozwieraną to popularny sposób zamknięcia posesji. Klasyczna, prosta konstrukcja połączona z nowoczesnym wzornictwem to przepis na sukces. Obecnie wjazdowe bramy dwuskrzydłowe są wykorzystywane przede wszystkim do zamykania posesji prywatnych i terenów należących do firm. Warto zaznaczyć, że w świetle prawa, brama może otwierać się wyłącznie do wnętrza posesji, dlatego to rozwiązanie jest popularne wśród właścicieli wąskich, głębokich działek z krótką linią ogrodzenia i okazałym podjazdem. Skrzydła bramy są montowane na stabilnych, bocznych słupkach.

 

Brama ogrodzeniowa harmonijkowa

harmonia ogrodzeniowa

Składana brama harmonijkowa to nowoczesna wersja klasycznej, rozwieranej bramy dwuskrzydłowej. Mimo tego, że bramy dwuskrzydłowe są funkcjonalne i niezawodne, czasem pojawiają się ograniczenia wykluczające możliwość ich zamontowania. Może być to zbyt krótki podjazd lub duże nachylenie terenu. Wjazdowa brama harmonijkowa jest rozwiązaniem na ograniczenia, z którymi boryka się współczesne budownictwo. Dzięki nowoczesnej konstrukcji brama harmonijkowa o szerokości 4 metrów potrzebuje tylko 1 metra wolnej przestrzeni, aby swobodnie złożyć skrzydła. Solidna konstrukcja, estetyczny mechanizm łamania i oszczędność miejsca czynią z bramy harmonijkowej funkcjonalne, niezawodne i w pełni bezpieczne rozwiązanie.

 

Bramy ogrodzeniowe dla firm oraz dla posesji prywatnych

Każdy rodzaj posesji potrzebuje indywidualnie dobranej, solidnej bramy, która jest gwarancją bezpieczeństwa i płynności przepływu ruchu. Bardzo ważne jest, aby inwestor trafił na doświadczonego, rzetelnego specjalistę już na etapie planowania ogrodzenia. Wśród głównych producentów bram ogrodzeniowych znajduje się firma Migas-Door. Blisko trzydziestoletnie doświadczenie w połączeniu ze zrozumieniem potrzeb współczesnych odbiorców sprawiają, że Migas-Door cieszy się ogromnym uznaniem inwestorów.

Producent świadczy kompleksowe usługi „od pomiaru do montażu”, a mnogość dostępnych rozwiązań i wzorów to gwarancja zaprojektowania i wykonania bramy idealnej. Doświadczenie w pracy z właścicielami posesji prywatnych oraz firm i przedsiębiorstw zaowocowało indywidualnym, elastycznym podejściem. Korzystając z usług świadczonych przez Migas-Door, inwestor zyskuje solidną, trwałą bramę stworzoną na wymiar, profesjonalny montaż, indywidualną wycenę oraz doradztwo w kwestii automatyzacji.

 

Brama ogrodzeniowa z napędem, czy bez?

Każdą bramę wjazdową stworzoną na wymiar można wzbogacić o wygodny napęd automatyczny. Dzięki napędowi nie trzeba opuszczać pojazdu, aby wprawić skrzydła bramy w ruch. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie dla wszystkich osób mieszkających blisko ruchliwej drogi pozbawionej bezpiecznego wjazdu. Otwieranie bramy za pomocą pilota doceniane jest także podczas złej pogody. Deszcz, wichura, czy śnieżyca? To żaden problem. Dzięki poręcznemu pilotowi dostęp do posesji można uzyskać za sprawą jednego kliknięcia. Warto zaznaczyć też, że bramy wyposażone w automatyczny napęd stanowią doskonałą zaporę przed włamywaczami, ponieważ niezwykle trudno je sforsować. Na korzyść bram na pilota przemawiają także restrykcyjne normy bezpieczeństwa, które każda realizacja musi spełniać.

 

Napędy do bram ogrodzeniowych

Napędy do bram ogrodzeniowych dają nieskończenie wiele możliwości. Inwestor ma możliwość dobrania stopnia automatyzacji do własnych potrzeb. Automatyczna brama wjazdowa na pilota może zostać wyposażona w fotokomórki, które odwracają kierunek pracy bramy po wykryciu przeszkody. Automatyczna brama ogrodzeniowa może zostać połączona także z oświetleniem posesyjnym, czy z domofonem. Dzięki innowacyjnym systemom można sterować bramą za pomocą aplikacji na telefon. Istnieje możliwość zamontowania napędu z dodatkowym zasilaniem akumulatorowym, który zapewnia nieprzerwaną pracę bramy nawet podczas awarii zasilania. Warto pamiętać, że napęd dobiera się do wymiarów i częstotliwości pracy bramy. Mowa tu o cyklach dobowych. Zupełnie inny napęd sprawdzi się do bramy osiedlowej (większa liczba potrzebnych pilotów, wzmożona praca), a inny w przypadku domu jednorodzinnego. Przodującym producentem napędów do bram jest firma Sommer, która może poszczycić się systemem zdalnego sterowania kompatybilnym z systemem HomeLink.

 

Montaż bram ogrodzeniowych – ile to kosztuje?

Na koszt montażu bramy ogrodzeniowej wpływa kilka istotnych czynników, wśród których znajdują się:

  • typ i rozmiar bramy,
  • stopień trudności montażu,
  • zastosowanie dodatkowych rozwiązań,
  • obecność napędu automatycznego.

Przydatną informacją może okazać się także fakt, że często koszt nowej bramy montowanej z napędem bywa bardziej opłacalny niż zamontowanie samego napędu do istniejącej już bramy. Można przyjąć, że cena montażu bramy zaczyna się już od 500 złotych, a w zależności od zakresu wymaganych prac wydatki mogą wzrosnąć nawet do 1500-2000 złotych. Każda realizacja jest wyceniana w indywidualny sposób.

Zapraszamy do kontaktu, producent bram ogrodzeniowych MIGAS-DOOR – SKONAKTUJ SIĘ

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych