fbpx

Idealna brama garażowa powinna cechować się niezawodnością i funkcjonalnością. W kwestii niezawodności chodzi rzecz jasna o bezpieczeństwo, bo jego zapewnienie to podstawowa funkcja bramy garażowej. Liczy się również profesjonalny montaż, bo on również ma wpływ na użytkowanie opisywanych produktów. Które rozwiązania cieszą się największą popularnością? Jakie rozróżniamy typy bram garażowych?

Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe segmentowe idealnie sprawdzą się na posesjach z krótkim podjazdem lub takich, które znajdują się tuż przy ulicy, ponieważ podczas otwierania skrzydła nie zajmują powierzchni przed garażem.

Brama garażowa segmentowa Niepołomice

Segmentowe bramy są bardziej szczelne niż na przykład bramy uchylne. Z tego powodu warto montować je w garażach ocieplanych.

Wyróżniają się ponadto wysokim wskaźnikiem bezpieczeństwa. Wyposażone są bowiem w układ sprężyn skrętnych na łożyskach kulkowych z hamulcem. Nie ma więc mowy o tym, że w przypadku pęknięcia sprężyny płaszcz bramy samoistnie opadnie. Co więcej, specjalnie wyprofilowane panele niwelują ryzyko przytrzaśnięcia palców.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Ponieważ takie bramy montowane są od strony wewnętrznej garażu, to wymiary i kształt nadproża nie odgrywają większej roli. Można więc montować bramy segmentowe nawet przy bardzo niskim nadprożu. Istnieje też możliwość zastosowania różnych typów prowadzenia – w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika. Zobacz naszą ofertę >>

Bramy dwuskrzydłowe

Dwuskrzydłowe konstrukcje są bardzo uniwersalne. Można je wykorzystywać zarówno w prywatnych obiektach mieszkalnych, jak i w halach magazynowych czy też w budynkach gospodarczych. Niekiedy pełnią funkcję drzwi – nie trzeba bowiem otwierać całej bramy na oścież.

Wykonuje się je z paneli występujących także w bramach segmentowych, więc jest to stylowe nawiązanie do nowoczesnego lub klasycznego budownictwa.

Bramy dwuskrzydłowe są łatwe w montażu, gdyż nie wymagają zastosowania filarków bocznych i nadproża. Są również solidne – mają odporne stalowe zawiasy oraz zamek z wkładką patentową. Ich bazę stanowi bardzo wytrzymała, choć jednocześnie lekka konstrukcja stalowa. Zobacz naszą ofertę >>

Czytaj także: Ile kosztuje brama wjazdowa dwuskrzydłowa?

Bramy podwieszane przesuwne

Ostatnią rekomendowaną opcją są bramy podwieszane przesuwne, które sprawdzą się szczególnie w pomieszczeniach o ograniczonych możliwościach zabudowy. Konstrukcja bazuje na nieskomplikowanej, praktycznej technologii. Skrzydła przesuwają się po szynie zamocowanej do nadproża, więc nie trzeba instalować prowadnicy w posadzce ani przy suficie. Specjalnie wyprofilowana szyna gwarantuje płynność ruchu.

Bramy podwieszane przesuwne wykonuje się w wariancie jedno- lub dwuskrzydłowym.  W zależności od wymagań i warunków zabudowy otworu można więc dobierać różne szerokości skrzydeł takich bram. Można je zamówić w wersji nieocieplonej lub ocieplonej.

Klient ma również możliwość wybrania najbardziej odpowiadającej mu kolorystyki. Płaszcz bramy wykonuje się m.in. w kolorze białym, brązowym, niebieskim lub srebrnym. Na uwagę zasługuje również zróżnicowane wzornictwo paneli. Dostępne są modele drewnopodobne, gładkie, z przetłoczeniem lub bez. Dodatkowo bramy podwieszane przesuwne można doposażyć w wysokiej jakości automatykę. Zobacz naszą ofertę >>