fbpx

Wśród polecanych modeli bram nieprzerwanie wymieniana jest brama dwuskrzydłowa z furtką. Użytkownicy cenią to rozwiązanie za bezawaryjną, prostą konstrukcję. Bramy dwuskrzydłowe znajdują zastosowanie zarówno na przydomowych posesjach, jak i na terenach przemysłowych. W dzisiejszym wpisie omówimy komfortowy sposób zamknięcia posesji, za który odpowiada brama dwuskrzydłowa wyposażona w funkcjonalną furtkę.

 

Spis treści:

 

Brama z furtką, czy to dobre rozwiązanie? Dla kogo?

Brama pełni dwie ważne funkcje, do których możemy zaliczyć estetykę spójną ze stylem architektonicznym budynku oraz zabezpieczenie posesji przed nieautoryzowanym dostępem. Brama dwuskrzydłowa z furtką to klasyczne, niezawodne rozwiązanie.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

Czy jednak sprawdzi się ono u każdego?

Przed dokonaniem wyboru warto przeanalizować, czy teren jest równy i na tyle obszerny, aby zapewnić skrzydłom bramy możliwość nieskrępowanej pracy. Jeżeli teren jest pochyły lub ograniczony powierzchniowo, warto zrezygnować z montażu bramy dwuskrzydłowej na rzecz innej konstrukcji – na przykład bramy przesuwnej. Uniwersalne, wygodne bramy dwuskrzydłowe z furtką to rozwiązanie dedykowane właścicielom domów, działek rekreacyjnych, pensjonatów, hoteli, magazynów i zarządców osiedli. Furtka zapewnia swobodny, pieszy dostęp do posesji.

Ciekawym rozwiązaniem są bramy dwuskrzydłowe z furtką wbudowaną w jedno ze skrzydeł. Takie rozwiązanie to oszczędność miejsca. Użytkownik nadal posiada możliwość wejścia na posesję bez konieczności otwierania całej bramy. Takie rozwiązanie to także zyskanie wjazdu powiększonego o wymiary furtki. Jest to rozwiązanie korzystne dla osób, które sporadycznie wjeżdżają na posesję większymi pojazdami takimi jak busy.

 

Nowoczesne bramy wjazdowe dwuskrzydłowe z furtką

brama garazowa dwuskrzydlowa z furtka

Tak jak już wspomnieliśmy, furtka może zostać zamontowana w dowolnym miejscu w ogrodzeniu, lub stanowić integralną część bramy. Rozwiązanie dobierane jest indywidualnie, aby cała konstrukcja spełniała oczekiwania użytkowników. Bramy dwuskrzydłowe z furtką są wykonywane w dowolnej stylistyce i kolorystyce. Można wybrać bramę:

  • dwuskrzydłową panelową,
  • stalową,
  • blaszaną
  • kutą.

Użytkownik może także rozważyć, czy potrzebuje bramy wyposażonej w automatyczny napęd, czy woli pozostać przy ręcznym otwieraniu. Bramy dwuskrzydłowe z furtką można w prosty sposób zautomatyzować. Otwieranie bramy za pomocą pilota to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie.

Jeżeli posesja znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi, dobrym pomysłem jest wybranie napędu wzbogaconego w światła sygnalizujące pracę skrzydeł bramy. Wśród ciekawych rozwiązań znajdują się także bramy automatyczne z zasilaniem awaryjnym. Polega to na zamontowaniu akumulatorów, które odpowiadają za nieprzerwaną pracę bramy dwuskrzydłowej nawet wówczas, gdy główne źródło zasilania ulegnie awarii.

Bramy dwuskrzydłowe są uznawane za jedno z najbardziej efektywnych i niezawodnych rozwiązań prowadzących do zamknięcia posesji.

Czytaj również: Bramy garażowe dwuskrzydłowe — rozwiązania, napędy, ceny

Ile kosztuje brama wjazdowa z furtką?

bramy przemyslowe dwuskrzydlowe z przeszkleniem z furtka welser

W MIGAS-DOOR każdą bramę wjazdową z furtką wykonujemy na indywidualne zamówienie inwestora. Daje to nieskończone możliwości projektowania ciekawych rozwiązań, a jednocześnie stanowi podstawę do wykonywania indywidualnej wyceny. W trosce o komfort naszych klientów świadczymy kompleksową usługę, która zaczyna się od darmowej wyceny i pomiaru. Na cenę bramy wjazdowej z furtką składają się następujące czynniki: wymiary bramy, rodzaj użytego materiału, rodzaj spersonalizowanych rozwiązań, obecność napędu, zakres prac koniecznych do przeprowadzenia montażu.

Ile kosztuje montaż bramy wjazdowej z furtką?

Wybierając usługi MIGAS-DOOR, użytkownik otrzymuje nie tylko indywidualnie zaprojektowaną bramę na wymiar, stworzoną w dowolnej stylistyce i kolorystyce, ale także usługę profesjonalnego montażu. Co do firm zewnętrznych, które zajmują się montażem bram wjazdowych, przyjmuje się, że koszt usługi zamyka się w przedziale 700-1000 złotych.

Jak głęboki fundament pod bramę dwuskrzydłową?

Brama dwuskrzydłowa lub furtka jest oparta na fundamencie, który stanowi betonowa ława. Powinna być ona umiejscowiona poniżej głębokości przemarzania gruntu. Rekomendujemy wykonanie fundamentów na głębokości 115-120 cm. Osadzenie fundamentu zbyt płytko grozi brakiem stabilności całej konstrukcji. Brama może przechylać się i nie działać w prawidłowy sposób.

Zobacz też: