fbpx

Garaż to niezwykle ważna część posesji mieszkalnej, ponieważ chroni prywatny środek transportu przed uszkodzeniami i rabunkiem. Jeżeli rodzina posiada dwa auta, należy rozważyć wybudowanie garażu dwustanowiskowego. Oprócz komfortowego układu i estetycznego wyglądu warto zadbać o to, aby garaż został wyposażony w funkcjonalną i w pełni bezpieczną bramę.

Spis treści:

 

Brama do garażu na dwa auta – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednią bramę do garażu, należy określić jakiego rodzaju auta będą przez nią regularnie przejeżdżać. Pozwoli to na dobranie bramy o odpowiednich wymiarach. Wymiary bramy powinny uwzględniać również miejsce między pojazdami, tak aby każdy użytkownik garażu miał do niego swobodny dostęp. Przepisy określają, że minimalne wymiary garażu to 2,3 × 5 m. Kiedy mowa o garażu z dwoma stanowiskami wymiary te ulegają podwojeniu.

Brama garażowa segmentowa Niepołomice   Właściciele garażu na dwa auta stoją przed dylematem, czy lepiej kupić dwie mniejsze bramy, czy jedną większą. Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych preferencji, jednak trzeba zaznaczyć, że wybór pojedynczej bramy jest tańszym rozwiązaniem dzięki możliwości montażu z wykorzystaniem jednej prowadnicy. Bramę garażową warto zautomatyzować. W przypadku wyboru jednej, większej bramy użytkownik ponosi koszt zakupu i montażu jednego napędu.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

 

Rodzaje bram do podwójnych garaży

Szukając bramy do garażu z dwoma stanowiskami, warto rozważyć trzy typy bram:

1. Bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe segmentowe antracytowe z nierdzewnymi okienkami

Segmentowe bramy do garażu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które zaskarbiło sobie uznanie użytkowników dzięki komfortowi użytkowania, bezpieczeństwu oraz luksusowemu wyglądowi. Na bramę składają się segmenty wykonane z ocynkowanej, stalowej blachy, a za estetyczny wygląd odpowiada powłoka z farby poliestrowej. Brama segmentowa to rozwiązanie idealne do ogrzewanych garaży, ponieważ doskonale izoluje ciepło.

2. Bramy garażowe dwuskrzydłowe

brama-dwuskrzydlowa-panel1-scaled

Bramy dwuskrzydłowe to klasyka we współczesnym wydaniu. Prosta konstrukcja, estetyczny wygląd i bezawaryjność to tylko nieliczne z zalet tego popularnego rozwiązania. Co istotne, rozwierane bramy dwuskrzydłowe otwierają się na zewnątrz, dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość miejsca wokół garażu. Montaż bramy nie wymaga użycia filarków bocznych i nadproża, dzięki czemu ten rodzaj furty nie zmniejsza światła przejazdu.

3. Bramy garażowe przesuwne

brama_podwieszana_przesuwna

Przesuwna brama garażowa znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z ograniczoną możliwością zabudowy. Użytkownik ma do wyboru bramy przesuwane jedno lub dwuskrzydłowe. Skrzydła mogą być takie same lub asymetryczne, co przekłada się na nieograniczoną swobodę wyboru.

Czytaj także: Brama automatyczna czy otwierana manualnie?

 

Jakie wymiary powinna mieć brama?

W przypadku wybrania jednej bramy garażowej furta powinna mieć minimum 5 metrów szerokości. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na wybór dwóch mniejszych bram, minimalna szerokość każdej z nich wynosi 2,5 metra. Ostateczny wymiar bramy jest uzależniony od typu garażowanych pojazdów i rozmiaru garażu.

Akcesoria do bram garażowych

Jednym z najistotniejszych akcesoriów, w które warto wyposażyć bramę garażową, jest elektroniczny napęd. Dzięki zautomatyzowaniu bramy wzrasta poziom komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Sterowanie bramą za pomocą wygodnego pilota wyklucza konieczność angażowania pracy mięśni i ręcznego siłowania się z furtą. Pogoda w Polsce bywa kapryśna, a możliwość otwarcia garażu bez konieczności wysiadania z auta wyklucza ryzyko narażenia się na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zautomatyzowaną bramę znacznie trudniej sforsować niż furtę otwieraną ręcznie, dzięki czemu stanowi skuteczne zabezpieczenie przed włamywaczami. Automatyczną bramę warto wyposażyć również w mechanizm awaryjny, który pozwoli na komfortowe korzystanie z napędu nawet podczas awarii zasilania. Ciekawym rozwiązaniem są także furtki serwisowe, dzięki którym można wchodzić do garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Jest to rozwiązanie przydatne szczególnie wtedy, kiedy brama nie została wyposażona w napęd elektryczny, a jej otwieranie związane jest z użyciem siły mięśni.

brama_segmentowa_z_furtka_niebieska

W celu doprowadzenia do garażu naturalnego światła można wyposażyć bramę w okienka i przeszklone segmenty.

 

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych

 

Podwójna brama garażowa – ile to kosztuje?

Cena podwójnej bramy garażowej to kwestia, którą rozpatruje się indywidualnie. Cena uzależniona jest od rodzaju bramy, jej wymiarów, wypełnienia, rodzaju zdobień, montażu i stopnia zautomatyzowania. Zapraszamy do kontaktu w celu przeprowadzenia darmowych pomiarów i wyceny. Możemy zaprojektować i wykonać nawet najbardziej nietypową bramę garażową o dowolnych wymiarach. Wybór bramy garażowej to decyzja mająca istotny wpływ na codzienny poziom komfortu. Dzięki wybraniu furty stworzonej na zamówienie z wysokiej klasy materiałów użytkownik zyskuje nie tylko perfekcyjnie dopasowany produkt, ale również gwarancję wieloletniej bezawaryjności i wsparcie fachowców na każdym etapie realizacji projektu.

Zobacz również: Montaż bramy garażowej przesuwnej