fbpx

Ile kosztuje wykonanie i montaż wjazdowej bramy dwuskrzydłowej? Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona. Zaprojektowanie i wykonanie bramy wjazdowej jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa i funkcjonowania całej posesji. Wybór wjazdowej bramy dwuskrzydłowej to inwestycja na lata, dlatego powinna zostać ona precyzyjnie dopasowana do potrzeb użytkownika.

 

Spis treści:

 

Co wpływa na cenę bramy wjazdowej dwuskrzydłowej?

Najistotniejszym czynnikiem rzutującym na cenę bramy dwuskrzydłowej jest rodzaj projektu. Mowa tu o aspektach takich jak wymiary skrzydeł, czy decyzja o zastosowaniu automatycznego napędu. Szacując cenę bramy, nie sposób pominąć jej wzoru oraz materiału wykorzystanego do realizacji projektu. Nie warto jednak oszczędzać na tworzywie, z którego ma zostać wykonana brama wjazdowa dwuskrzydłowa. Dzięki zastosowaniu surowców odpornych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych brama może świetnie wyglądać i bezawaryjnie służyć przez długie lata. Przy wyborze automatycznej bramy dwuskrzydłowej, wpływ na cenę ma także rodzaj wybranego napędu. Najdroższym rozwiązaniem okazuje się napęd z siłownikiem podziemnym, a najtańsze napędy są wyposażone w siłownik liniowy.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

 

Montaż bramy wjazdowej dwuskrzydłowej – ile to kosztuje?

Podobnie jak w przypadku ceny bramy, koszt montażu jest ustalany indywidualnie dla każdej realizacji. Wpływ na ostateczny koszt montażu ma stopień zaawansowania projektu, który monter ma wykonać na posesji. Nie bez znaczenia pozostaje zakres prac dodatkowych oraz rodzaj podłoża. Cenę montażu zwiększa konieczność wykonania betonowego fundamentu i osadzenia w nim słupków niezbędnych do prawidłowego osadzenia bramy. Krótko mówiąc, wpływ na cenę montażu bramy wjazdowej dwuskrzydłowej ma zakres oraz stopień trudności prac, które wykona usługodawca.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając bramę wjazdową dwuskrzydłową?

brama posesyjna dwuskrzydlowa nowoczesna

Koszt materiałów i montażu bramy to nie jedyne czynniki, na które należy zwrócić uwagę. Warto podjąć współpracę z firmą wykonującą bramy wjazdowe na wymiar. Gotowe produkty często kuszą niższą ceną, jednak narzucone z góry wymiary sprawiają, że brama nie jest dostosowana do indywidualnych cech posesji. Dlatego tak ważne jest, aby doświadczony specjalista pomógł w doborze perfekcyjnie dopasowanej bramy i zaproponował rozwiązania korespondujące z potrzebami i ze stylistyką posesji.

 

Automatyczne bramy wjazdowe dwuskrzydłowe – sensowna inwestycja, czy zbędny wydatek?

Wybór automatycznej bramy dwuskrzydłowej skrojonej na miarę potrzeb posesji ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Cena realizacji na pewno pozostaje ważną kwestią, jednak żywotność i jakość bramy jest gwarancją wieloletniego zadowolenia i bezawaryjności. Wybierając źle dopasowaną bramę, można nie tylko obniżyć komfort życia, ale także narazić swoje bezpieczeństwo. Brama wjazdowa jest dla posesji tym samym czym kask dla rowerzysty, a jak doskonale wiemy, na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Producent bram garażowych, przemysłowych i ogrodzeniowych