fbpx

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem jest popularnym i wygodnym rozwiązaniem, które sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i małych działek. Na czym polega jej działanie? Komu jest najbardziej polecana? W jakich wariantach występuje? Zapraszamy do lektury!

 

Spis treści:

 

Jak działa automatyczna brama wjazdowa dwuskrzydłowa?

Automatyczna brama wjazdowa dwuskrzydłowa otwiera się lub zamyka za pomocą pilota bądź specjalnej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. Takie działanie jest możliwe dzięki zamontowanemu elektrycznemu napędowi w bramie, który dobierany jest do wielkości i szerokości skrzydeł. Wystarczy nacisnąć guzik na pilocie lub w aplikacji, aby przesłać sygnał radiowy do odbiornika znajdującego się w bramie, który jest odpowiedzialny za ruch skrzydeł.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  
wygodny nadajnik ręczny sommer

Automatyczna brama wjazdowa dwuskrzydłowa na pilota.

Rekomendujemy do przeczytania: Brama na pilota – jak działa, ile kosztuje

 

Dla kogo jest brama wjazdowa dwuskrzydłowa?

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem polecana jest w szczególności właścicielom wąskich działek, na których nie ma wystarczająco dużo przestrzeni do montażu bramy przesuwnej. Zdalne sterowanie bramą wjazdową świetnie sprawdzi się również na posesjach znajdujących się przy ruchliwych ulicach. Otwarcie bramy z napędem jest szybsze i sprawniejsze, dzięki czemu ruch na drodze nie jest blokowany. Zwłaszcza że przy niektórych mechanizmach bramę można otworzyć zbliżając się do posesji. Co więcej, możliwość sterowania bramą wjazdową jest bardzo przydatna podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Właściciel posesji nie musi wychodzić z samochodu i moknąć lub marznąc tak, jak w przypadku otwierania ręcznego skrzydeł bramy.

Montaż bramy wjazdowej dwuskrzydłowej z napędem NIE jest polecany w przypadku posesji:

 • z krótkim podjazdem – przepisy polskiego prawa mówią o tym, że brama musi się otwierać do wewnątrz posesji, zatem montaż bramy skrzydłowej na krótkim podjeździe może być kłopotliwe, ponieważ każdorazowe parkowanie samochodu może wiązać się z ryzykiem jego uszkodzenia;
 • pochyłej i/lub nierównej – poprawne działanie bramy dwuskrzydłowej uzależnione jest od terenu, który musi być równy, montaż bramy na posesji pochyłej lub pofałdowanej może wpłynąć na jej uszkodzenie, lub przyśpieszone zużycie się.

Jeżeli Twój teren posesji jest nietypowy lub skomplikowany, zachęcamy do nawiązania kontaktu z nami. Nasz zespół specjalistów pomoże dostosować spersonalizowane rozwiązanie bramy ogrodzeniowej specjalnie dla Ciebie.

Zadzwoń, aby wycenić

 

Rodzaje bram wjazdowych dwuskrzydłowych

Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa - producent Migas-Door

Brama ogrodzeniowa dwuskrzydłowa – producent Migas-Door

W Migas-Door produkujemy bramy według indywidualnych potrzeb naszych klientów. Każdy może zamówić u nas bramę wjazdową dwuskrzydłową o dowolnym wymiarze, ale i w dowolnym kolorze. Oferujemy bramy w następujących wariantach:

 • bramy wjazdowe dwuskrzydłowe tradycyjne (charakteryzują się klasycznym wyglądem, wygiętymi ramami, bogatymi zdobieniami, rozetami, grotami – nawiązują stylem do pałacyków i dworków);
 • bramy wjazdowe dwuskrzydłowe nowoczesne (wyróżniają się prostotą, estetyką i minimalizmem);
 • bramy wjazdowe dwuskrzydłowe panelowe (jest to proste, stabilne i ekonomiczne rozwiązanie, chroniące przed korozją);
 • bramy wjazdowe dwuskrzydłowe pełne/żaluzjowe lub z prześwitami/ażurowe (pierwsze zapewniają pełną prywatność, drugie umożliwiają widok na okolicę).

Polecamy do przeczytania: Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem ważne kwestie

 

Jaki napęd do bramy wjazdowej dwuskrzydłowej wybrać?

Napęd do bramy wjazdowej dwuskrzydłowej powinien być dopasowany do szerokości i wagi skrzydła. Ważny jest także stopień przewiewności konstrukcji. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór napędów do bram wjazdowych skrzydłowych. Wśród nich można wyróżnić między innymi:

 • Sommer Twist 200E/200EL – napęd do bram o maksymalnej szerokości skrzydła 2,5 m i masie do 200 kg;
 • Sommer Twist XL – bardzo mocny napęd do bram skrzydłowych o maksymalnej szerokości skrzydła 7 m i masie do 1100 kg;
 • Sommer Twist UG – napęd podziemny do bram skrzydłowych o maksymalnej szerokości skrzydła 3,5 m i masie skrzydła do 350 kg;
 • BFT Phobos BT A25 – napęd do bram skrzydłowych rezydencjalnych o maksymalnej szerokości skrzydła 2,5 m i masie skrzydła do 250 kg;
 • BFT Phobos BT A40 – napęd do bram skrzydłowych rezydencjalnych o maksymalnej szerokości skrzydła 4 m i masie skrzydła do 250 kg;
 • BFT Athos – napęd o dużej prędkości otwierania i zamykania do bram skrzydłowych o maksymalnej szerokości skrzydła 4 m i masie do 400 kg.

 

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z montażem

Firma Migas-Door jest producentem bram ogrodzeniowych, garażowych oraz przemysłowych. Naszym celem jest dostarczanie solidnych, niezawodnych, funkcjonalnych i bezpiecznych rozwiązań zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Produkujemy bramy wjazdowe dwuskrzydłowe na indywidualne zamówienia. Oferujemy doradztwo przy wyborze napędów do bram oraz profesjonalny montaż. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży budowlanej doskonale wiemy, jak zapewnić naszym klientom komfort i bezpieczeństwo połączone z estetycznym designem.

Brama dwuskrzydłowa - producent Migas-Door

Brama dwuskrzydłowa – producent Migas-Door

Zobacz również: Bramy dwuskrzydłowe ogrodzeniowe: wszystko, co musisz wiedzieć o mocnym fundamencie

Ile kosztuje brama wjazdowa z napędem?

Migas-Door produkuje bramy wjazdowe dwuskrzydłowe z napędem na indywidualne zamówienie klienta. Każdy projekt realizowany jest ze szczególną starannością, ogromnym zaangażowaniem i dbałością o zadowolenie zamawiającego. Wszystkie zlecenia wyceniane są indywidualnie i zależne są od rodzaju oraz wymiarów skrzydeł. Dokładny koszt takiej bramy wjazdowej z napędem można poznać po wycenie w naszej firmie. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia się na darmową wycenę.

Zadzwoń, aby wycenić

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem to komfortowe rozwiązanie. Dzięki zdalnemu sterowaniu, zarówno wjazd, jak i wyjazd z posesji jest zdecydowanie łatwiejszy.