Podczas wyboru ogrodzenia dla posesji, przychodzi także moment, w którym należy wybrać odpowiednią bramę. Dobra brama wjazdowa powinna płynnie działać, zabezpieczać przed nieautoryzowanym dostępem, a przy tym wpisywać się w styl architektoniczny posesji. Nie są to jednak jedyne cechy, którymi powinna wyróżniać się brama wjazdowa. Bardzo istotne jest dopasowanie szerokości bramy do tego, jakie pojazdy będą przez nią przejeżdżać. Szukasz bramy przesuwnej o szerokości 4 metrów, a może zależy Ci na bardziej niestandardowej szerokości? Poznaj dostępne rozwiązania, które sprostają Twoim oczekiwaniom.
Spis treści
- Brama przesuwna – kiedy takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?
- Rodzaje bram przesuwnych
- Czy warto kupić napęd do bramy przesuwnej?
- Jaki napęd wybrać do wjazdowej bramy przesuwnej?
- MIGAS-DOOR dobre bramy wjazdowe w Krakowie
Brama przesuwna – kiedy takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?
Brama przesuwna to idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią na swojej posesji. Brak miejsca na rozwieranie skrzydeł bramy? Z bramą o przesuwnej konstrukcji to nie problem! Nie zajmuje ona zbyt wiele miejsca, ponieważ zamiast rozsuwać się na boki, chowa się wzdłuż ogrodzenia. Jest to konstrukcja dedykowana krótkim podjazdom i niewielkim posesjom, ponieważ pozwala zamknąć je w nowoczesny sposób przy jednoczesnym wykorzystaniu minimalnej przestrzeni. Nie oznacza to wcale, że przesuwna brama wjazdowa nie nadaje się do zamknięcia obszernych posesji. To rozwiązanie sprawdzi się prawie wszędzie. Prawie wszędzie? Istnieje więc miejsce, w którym przesuwna brama wjazdowa nie jest dobrym rozwiązaniem? Niestety tak. Ten rodzaj bramy nie sprawdzi się przy ogrodzeniach, które nie mają odpowiedniej długości. Co więcej, warto zwrócić uwagę na to, aby brama podczas otwierania nie blokowała dostępu do furtki. W przypadku braku odcinka ogrodzenia o odpowiedniej długości alternatywą jest dwuskrzydłowa brama przesuwna.
Rodzaje bram przesuwnych
Podstawowy podział bram przesuwnych grupuje je na szynowe i samonośne. Samonośna brama przesuwna to funkcjonalne i nowoczesne rozwiązanie. Zasady działania samonośnej bramy wjazdowej są proste. Skrzydło zostaje zamocowane na szynie. Z kolei metalowa szyna porusza się, przesuwając się na rolkach, które uprzednio zostały osadzone w solidnym, betonowym fundamencie. Za żywotność i wysoką bezawaryjność tej konstrukcji odpowiada doskonałe wyprofilowanie szyny oraz zastosowanie wytrzymałych wózków jezdnych, których budowa opiera się na aż sześciu łożyskowanych rolkach. Dzięki tak przemyślanym rozwiązaniom samonośna brama przesuwna jest gwarancją płynnego i stabilnego ruchu.
Bramy przesuwne szynowe to konstrukcje popularne przed laty. Obecnie takie rozwiązanie odchodzi do lamusa ze względu na niską funkcjonalność. W przypadku samonośnej bramy skrzydło przesuwa się nad ziemią. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku bram szynowych. Szyna znajduje się bezpośrednio na podłożu, przez co regularnie ulega uszkodzeniom oraz zabrudzeniom, które przyczyniają się do znacznego obniżenia płynności ruchu. Takie rozwiązanie daje się we znaki szczególnie wtedy, gdy temperatura spada poniżej zera. Oblodzona szyna umożliwia otwarcie bramy wjazdowej.
Bramy przesuwne można podzielić także pod względem liczby skrzydeł. Jak już wspomnieliśmy, bramy o jednym skrzydle sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje odpowiednio długi odcinek ogrodzenia. Za pomocą bramy jednoskrzydłowej można zamknąć wjazd o szerokości nawet 9 metrów. Kiedy brakuje odpowiedniej ilości miejsca na schowanie skrzydła bramy po jednej stronie ogrodzenia, z pomocą przychodzą przesuwne bramy dwuskrzydłowe. Dzięki takiemu rodzajowi bramy można swobodnie zamknąć wjazd o szerokości nawet 18 metrów.
Czy warto kupić napęd do bramy przesuwnej?
Każdą samonośną bramę przesuwną można wyposażyć w energooszczędny, niezawodny napęd. Jest to doskonały sposób na podniesienie komfortu życia oraz na zwiększenie bezpieczeństwa na posesji. Mowa tu nie tylko o tym, że zautomatyzowana brama wjazdowa stanowi naprawdę solidną zaporę przed włamywaczami. Na imponujący poziom bezpieczeństwa wpływa także możliwość wyposażenia automatycznego systemy w fotokomórki. Fotokomórki błyskawicznie wykryją przeszkodę, a następnie wyślą sygnał, dzięki któremu ruch bramy zostaje wstrzymany lub odwrócony. Dzięki takiemu zabezpieczeniu automatyczny napęd jest bezpieczny dla dzieci, zwierząt i pojazdów.
Znasz to uczucie, kiedy zbliżasz się w chłodny, listopadowy wieczór do domu? W samochodzie panuje przyjemna temperatura. Relaksujesz się przy dźwiękach ulubionej piosenki, zdejmujesz szalik i chociaż bardzo skupiasz się na drodze, jakaś część Ciebie myśli o pysznej kolacji zjedzonej z najbliższymi przy blasku kominka. Nagle… Czar pryska! Musisz wysiąść z auta, uprzednio ciepło się ubierając. Zostawiasz auto na podjeździe, wysiadasz i od razu wdeptujesz w kałużę. Siłujesz się z bramą, otwierasz ją i ledwo wsiadasz do auta, a już musisz znów zmagać się z wiatrem i deszczem, aby zamknąć bramę. Dzięki automatycznemu napędowi do bramy zapomnisz o takich sytuacjach. W wygodny sposób, za pomocą jednego kliknięcia dostaniesz się na posesję. Czyż to nie jest praktyczne? Dbasz nie tylko o komfort, ale i o swoje auto. Ile razy zdarzyło Ci się zostawić auto z kluczykami w stacyjce? Przecież to tylko kilka minut, tylko otworzysz bramę. Wszyscy dobrze wiemy, że okazja czyni złodzieja.
Jaki napęd wybrać do wjazdowej bramy przesuwnej?
Wyróżniamy kilka rodzajów napędów do przesuwnych bram wjazdowych. Mechanizm sterujący należy dobrać przede wszystkim do ciężaru bramy. Warto także określić częstotliwość użytkowania bramy i stopień oczekiwanej automatyzacji. Można wybrać system, który umożliwi sterowanie bramą oraz sprawdzenie jej położenia za pomocą smartfona.
Typowa brama przesuwna 4 m waży około 200 kg. Warto wziąć tę wartość pod uwagę, podczas wybierania odpowiedniego napędu.
Bardzo ważny jest fakt, że do jednego napędu można zaprogramować wiele pilotów. Dzięki temu automatyczna brama przesuwna sprawdzi się nie tylko na prywatnej posesji, ale także na osiedlach oraz w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Jeśli zależy Ci na pełnej niezawodności, sięgnij po automatyczny system wyposażony w awaryjne otwieranie akumulatorowe. Dzięki temu zapewnisz sobie płynną pracę bramy nawet w przerwie dostawy energii elektrycznej.
MIGAS-DOOR dobre bramy wjazdowe w Krakowie
Zastanawiasz się, jaki producent wykona dla Ciebie doskonałą bramę wjazdową przesuwną? Zapoznaj się z realizacjami MIGAS-DOOR i poznaj najwyższą jakość wykonania. Nasze wjazdowe bramy przesuwne mogą zostać wykonane w dowolnych wymiarach. Mamy doświadczenie w produkcji bram służących jako zamknięcie posesji prywatnych, osiedli, instytucji, przedsiębiorstw, obiektów przemysłowych oraz budżetowych. Nasza firma to kompleksowe usługi- od pomiaru do montażu. Możesz liczyć na indywidualne podejście oraz darmowy pomiar i wycenę. Nasze bramy przesuwne mogą zostać dostarczone wraz z elektrycznym systemem obsługi w wersji standardowej lub w różnych wariantach z systemem kontroli elektronicznej.
Wiemy, jak ważny jest także wygląd bramy. Zapewniamy możliwość wykonania bramy wjazdowej w wielu wariantach. Stalowe kształtowniki, przepiękne kute elementy, metaloplastyka, a nawet stal. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom naszych odbiorców. Bez względu na to, czy poszukujesz bramy nawiązującej do naturalnej potęgi drewna, czy chcesz zamknąć posesję minimalistycznym, stalowym skrzydłem w nowoczesnym stylu, u nas znajdziesz swoją wymarzoną bramę.