fbpx

Brama wjazdowa to kluczowy element ogrodzenia, więc jej wybór powinien być przemyślany i dostosowany do specyfiki posesji. Należy zatroszczyć się przede wszystkim o to, aby brama była solidna, odporna na działanie czynników atmosferycznych oraz aby jej praca cechowała się bezawaryjnością i lekkością. Wszystkie te cechy łączą w sobie nowoczesne, komfortowe bramy na pilota, które cieszą się obecnie ogromną popularnością.

 

Spis treści:

 

Brama na pilota — wygodne rozwiązanie

Dzięki bramie otwieranej za pomocą pilota użytkownik nie musi opuszczać pojazdu, aby dostać się na posesję. To bardzo komfortowe rozwiązanie, szczególnie podczas niesprzyjającej pogody. Nowoczesne napędy stwarzają możliwość sprawdzenia położenia skrzydeł bramy z dowolnego miejsca. Za sprawą tej funkcji lęk o to, czy w pośpiechu na pewno zabezpieczyliśmy posesję przed nieautoryzowanym dostępem, staje się tylko niemiłym wspomnieniem. Można pokusić się także o zainstalowanie przycisku do sterowania bramą wewnątrz auta. Dużą popularnością cieszy się także ustanowienie bramy wjazdowej częścią inteligentnego domu i sterowanie nią za pomocą intuicyjnej aplikacji na telefon. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby automatyczny napęd do bramy współdziałał razem z oświetleniem posesyjnym, co dodatkowo usprawnia przepływ ruchu w obrębie posesji.

Nowoczesne napędy są w pełni bezpieczne. Wielu użytkowników decyduje się na montaż fotokomórek, które odwracają kierunek pracy skrzydła bramy po wykryciu przeszkody. Niesłabnącą popularnością cieszą się lampy sygnalizujące ruch bramy oraz awaryjne napędy akumulatorowe, które zapewniają płynny dostęp do posesji nawet podczas awarii głównego zasilania.

 

Jak działa brama na pilota?

Brama na pilota działa dzięki wbudowanemu napędowi elektrycznemu. Napęd jest kompatybilny z pilotem. Miejsce plota może zająć także zbliżeniowa karta lub kodowana klawiatura. Pilot do bramy wysyła sygnał radiowy, który następnie jest odbierany przez centralę odpowiadającą za pracę siłownika. Warto wiedzieć, że nadajniki radiowe mogą pracować zarówno w trybie automatycznym, jak i w trybie „krok po kroku”. Tryb automatyczny polega na tym, że kliknięcie otwiera skrzydło bramy, a po określonym czasie następuje jej automatyczne zamknięcie. Stopniowy tryb sterowania bramą wymaga każdorazowego użycia nadajnika do zmiany położenia bramy. Dzięki temu trybowi jest możliwe także częściowe otwarcie skrzydła.

 

Na jaką odległość działają piloty do bram?

Zasięg pracy pilota można dostosować na etapie dobierania odpowiedniego napędu. Nadajniki radiowe najczęściej mają zasięg pracy od 50 do 200 metrów. Wiele zależy także od warunków, w jakich działa urządzenie. Zakłócenia i skrócenie zasięgu powodowane są zazwyczaj czynnikami atmosferycznymi i pojawiają się okresowo, głównie zimą oraz jesienią. Pracę nadajnika mogą zakłócać także inne fale radiowe i wielkogabarytowe przeszkody takie jak grube mury, wysokie drzewa, czy budynki.

 

Ile kosztuje brama przesuwna na pilota?

Ostateczna cena bramy przesuwnej na pilota jest składową wielu istotnych czynników. Przedział cenowy jest niezwykle szeroki i wynosi od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mowa tu oczywiście o kompleksowej usłudze „od pomiaru do montażu”. Rozbieżności są wynikiem indywidualnego doboru wymiarów, wypełnienia, zdobnictwa, trudności montażu oraz stopnia automatyzacji. Solidna brama przesuwna na pilota to niemały wydatek, jednak nie warto na niej oszczędzać. Dobra brama ogrodzeniowa musi być precyzyjnie wykonana i zabezpieczona przed korozją, a walory estetyczne powinny iść w parze z bezpieczeństwem i wieloletnią żywotnością.

 

Ile kosztuje montaż napędu do bramy przesuwnej?

Cena uzależniona jest od stanu technicznego bramy oraz od obecności przeszkód i rodzaju nawierzchni. Stopień trudności montażu infrastruktury przewodów zasilających ma duży wpływ na cenę usługi. Można przyjąć, że zamontowanie napędu do bramy przesuwnej kosztuje od 500 do 1000 złotych, jednak każda realizacja jest wyceniana w indywidualny sposób.

 

Jaki rodzaj bramy wybrać?

Prawdą jest, że brama na pilota to synonim komfortu i wygody, jednak aby tak było, należy zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy rozważyć, w jaki sposób powinna otwierać się brama. W zależności od długości ogrodzenia, szerokości światła wjazdu, czy przeznaczenia posesji, inwestorzy mogą wybierać pomiędzy bramami dwuskrzydłowymi, przesuwnymi, teleskopowymi lub harmonijkowymi.

 

Brama wjazdowa na pilota z montażem

Brama wjazdowa to najważniejszy element ogrodzenia, który ma decydujący wpływ na codzienny komfort oraz bezpieczeństwo jej użytkowników. Profesjonalne doradztwo, precyzyjny projekt oraz solidne wykonanie są gwarancją sukcesu. Komu zlecić wykonanie automatycznej bramy wjazdowej w Małopolsce? Jeżeli jesteś inwestorem ceniącym wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście, producent bram ogrodzeniowych Migas-Door z Krakowa z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom. Blisko trzydziestoletnia obecność na rynku i otwartość na potrzeby klientów idą w parze z najwyższą starannością i profesjonalizmem. Migas-Door oferuje w pełni kompleksowe usługi „od pomiaru do montażu”, dzięki czemu cieszy się niezmienną pozycją lidera w tej branży. Konkurencyjne ceny, otwartość na sugestie i darmowa wycena sprawiły, że Migas-Door może poszczycić się wieloma realizacjami stworzonymi na potrzeby zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. Sprawdź, jak może wyglądać Twoja brama wjazdowa na pilota i zapoznaj się z ofertą jednego z najpopularniejszych producentów bram w Polsce.