fbpx

Słowo brama zapewne kojarzy Ci się z wjazdem na podwórko lub garażem. Czy wiesz, że na rynku znajduje się mnóstwo bram różnego rodzaju, które swoje zastosowanie odnajdują w każdej branży? Bramy przemysłowe segmentowe, harmonijkowe, podwieszane, bramy specjalistyczne przesuwane, teleskopowe… Każda z nich ma specjalne przeznaczenie, a faktem jest, że bez bram, większość miejsc by nie funkcjonowała.

Dobra brama – z czego powinna być zrobiona?

Nieważne, czy szukasz idealnej bramy wjazdowej, czy też pilnie potrzebujesz niezniszczalnej bramy do hali lub magazynu – musi być ona wykonana z odpowiedniego tworzywa, które będzie gwarancją doskonałej ochrony i trwałości. Bardzo często brama jest tworzona nawet z kilku materiałów, zależnie od jej przeznaczenia. Z czego dokładnie wykonywane są bramy?

  • Stal – najlepsze tworzywo przeznaczone do bram w magazynach, halach i innych większych obiektach. Wyjątkowa wytrzymałość i odporność na najcięższe warunki, to dwie cechy charakterystyczne stali. Bardzo często np. bramy przemysłowe – dwuskrzydłowe są wzbogacone o elektryczny system obsługi, aby ich używanie było jeszcze wygodniejsze. Stal nie odkształca się z czasem, jest również odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, np. gradu.

  • Aluminium – cechuje się mniejszą masą niż stal. Oznacza to, że bramy z niego wykonane, są poręczne w obsłudze, a co istotne – są tak samo odporne i wytrzymałe jak te wykonane ze stali. Jako że są lżejsze, ich ręczna obsługa jest łatwiejsza. W tym przypadku równie korzystne jest wykorzystanie automatyki.

Bramy są wykonywane z różnorodnych materiałów, a każdy z nich ma mnóstwo zalet. Wybór idealnego zależy od tego, do czego przeznaczona będzie Twoja brama. Jeśli potrzebujesz jej do hali magazynowej, wybierz stal lub aluminium, a jeśli mowa o bramie ogrodzeniowej – drewno również będzie wspaniałym wyborem.

Jak wybrać niezawodną bramę

Wybierając odpowiednią bramę dla siebie, koniecznie kieruj się doświadczeniem i renomą firmy, zajmującej się jej produkcją. Ważne, aby szukać takiej, która ma dobre opinie, posiada odpowiednie certyfikaty i została wyróżniona nagrodami. Zwróć uwagę na firmę, która kompleksowo zajmuje się obsługą zarówno innych przedsiębiorstw, jak i indywidualnych osób. Wybierając bramę dla siebie, stawiaj na producenta, używającego najlepszych komponentów, warto również spytać, w jaki sposób jest zabezpieczana stal. Najlepsze są bramy, które zabezpieczane są cynkowaniem ogniowym i lakierowaniem, co jest gwarancją trwałości i wytrzymałości każdego produktu. Dlaczego cynkowanie jest tak cenione? Ponieważ operacja cynkowania ogniowego, która polega na zanurzeniu gotowego elementu w roztopionym cynku, stanowi niezawodne zabezpieczenie przed korozją i wszelakimi uszkodzeniami. Najlepszej jakości brama to gwarancja Twojej najwyższej satysfakcji.

Call Now Button