fbpx

Panele ogrodzeniowe cieszą się dużą popularnością. Są proste i szybkie w montażu, a do tego tanie. Warto dowiedzieć się, jaka brama wjazdowa będzie najlepiej do nich pasowała!

 

Spis treści:

 

Jaką bramę wybrać do paneli ogrodzeniowych?

Bramy wjazdowe pasujące do paneli ogrodzeniowych można podzielić według mechanizmu otwierania oraz kierunku otwierania. Na uwagę zasługują również nowoczesne rozwiązania, które są coraz częściej wybierane przez klientów. Każda kategoria bram posiada zalety i wady, z którymi warto się zapoznać.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  
Brama teleskopowa Niepołomice

Brama teleskopowa wypełniona lamelami – producent Migas-Door

Podział bram wjazdowych pasujących do paneli ogrodzeniowych ze względu na mechanizm otwierania:

 • bramy automatyczne – oferują wysoki komfort użytkowania ze względu na możliwość zdalnego sterowania skrzydłami, nie ma potrzeby wychodzenia z samochodu – wystarczy nacisnąć guzik na pilocie lub w aplikacji, aby brama sama się otworzyła lub zamknęła – jest to więc nie tylko wygodne, ale i pozwala zaoszczędzić sporo czasu; minusem tego rozwiązania są wysokie ceny i ryzyko wystąpienia awarii;
 • bramy ręczne – zaletą tych bram jest to, że są zdecydowanie tańsze i mniej awaryjne niż automatyczne bramy; wadą ręcznych bram jest ich ciężar, co może utrudniać ich otwieranie i zamykanie, w tym przypadku potrzebne będzie też poświęcenie znacznie więcej czasu, aby dostać się na posesję lub z niej wyjechać.

 

Podział bram wjazdowych pasujących do paneli ogrodzeniowych według kierunku otwierania:

 • bramy skrzydłowe – to klasyczne i łatwe w montażu bramy, których koszt jest stosunkowo niski; do wad można tu zaliczyć dość dużą ilość miejsca na podjeździe, którą trzeba zapewnić skrzydłom, ponadto otwieranie bramy może być problematyczne w przypadku trudnych warunków pogodowych, takich jak mrozy, zalegający śnieg. Więcej znajdziesz w tym artykule: Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem – jaką wybrać?
 • bramy przesuwne – plusem takich bram jest oszczędność miejsca, ponieważ otwierają się one wzdłuż ogrodzenia i nie zajmują dodatkowego miejsca na podjeździe; dodatkowo wyróżniają się wysoką estetyką i wygodą w przypadku wyboru bramy przesuwnej z napędem; minusem tego rozwiązania jest wysoka cena, są one droższym wyborem niż bramy skrzydłowe.

 

Podział nowoczesnych bram wjazdowych pasujących do paneli ogrodzeniowych:

 • bramy harmonijkowe – zaletą takich bram jest oszczędność miejsca, więc świetnie sprawdzą się w przypadku małych i wąskich działek; wyróżniają się również tym, że mogą być montowane na terenie pochyłym; minusem bram harmonijkowych jest to, że zabierają od kilku do kilkunastu centymetrów.
 • bramy teleskopowe – charakteryzują się tym, że szybko się otwierają i nie zajmują dużo przestrzeni, dodatkowo cicho pracują, ich zaletą jest również łatwy montaż oraz możliwość stosowania ich na wąskich posesjach i pochylonych podjazdach; do wad bram teleskopowych zaliczyć jest bardziej skomplikowana budową od pozostałych rodzajów bram co zwiększa też jej wartość. Czytaj więcej: Bramy teleskopowe: Optymalne rozwiązanie dla ograniczonej przestrzeni

Zobacz również: Bramy ogrodzeniowe – przegląd rozwiązań

 

Czym się kierować przy wyborze bramy wjazdowej do paneli ogrodzeniowych?

Wybierając bramę wjazdową do paneli ogrodzeniowych, należy zwrócić uwagę na to, aby była ona dopasowana do stylu i kolorystyki otoczenia, czyli do paneli ogrodzeniowych, ogrodu czy też elewacji budynku. Bardzo ważne jest również ustalenie sposobu otwierania się bramy – może on być ręczny lub automatyczny. Istotny jest też kierunek otwierania – tutaj wybrać należy pomiędzy bramą skrzydłową a przesuwną. Trzeba przy tym pamiętać, że brama musi być funkcjonalna – musi ona zapewniać swobodny wjazd i wyjazd z posesji.

Bramy teleskopowe ogrodzeniowe Migas-Door (2)

Bramy teleskopowe ogrodzeniowe – niestandardowy układ bramy – rozwiązanie od producenta Migas-Door

 

Jaki napęd do bramy wjazdowej wybrać?

Wybór napędu do bramy wjazdowej zależy od wybranego rodzaju bramy. W ofercie firmy Migas-Door jest szeroki wybór napędów. Wśród nich można wyróżnić między innymi:

 

napędy do bram skrzydłowych, na przykład:

 • Sommer Twist UG – napęd podziemny do bram skrzydłowych o szerokości skrzydła do 3,5 m i masie skrzydła do 350 kg;
 • BFT Phobos BT A25 – napęd do bram skrzydłowych rezydencjalnych o maksymalnej szerokości skrzydła 2,5 m i masie skrzydła do 250 kg;
 • BFT Athos – napęd o dużej prędkości otwierania i zamykania do bram skrzydłowych o szerokości skrzydła do 4 m i masie do 400 kg.

 

napędy do bram przesuwnych, na przykład:

 • Sommer STArter – napęd do bram przesuwnych o maksymalnej szerokości światła wjazdu 6 m;
 • Sommer RUNner – napęd do bram przesuwnych o maksymalnej szerokości 8 m i masie do 600 kg;
 • BFT Deimos AC A – siłowniki do bram przesuwnych rezydencjalnych do bram o masie do 800 kg.

Polecamy do przeczytania: Jaką bramę wjazdową wybrać?

 

Brama wjazdowa do paneli ogrodzeniowych z montażem

Firma Migas-Door jest producentem niezawodnych i funkcjonalnych bram ogrodzeniowych, garażowych oraz przemysłowych. Produkujemy bramy na indywidualne zamówienia. Swoim klientom oferujemy bramy wjazdowe automatyczne i ręczne, przesuwne i skrzydłowe, ale i nowoczesne bramy teleskopowe i harmonijkowe. Chętnie doradzamy przy wyborze odpowiedniego rodzaju bramy, jak i napędu. Zajmujemy się również profesjonalnym montażem. Wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej nauczyło nas, jak dbać o komfort i bezpieczeństwo naszych klientów.

Zadzwoń, aby wycenić

Brama wjazdowa i panele ogrodzeniowe powinny tworzyć jednolitą konstrukcję – zachowując jednocześnie swoją funkcjonalność i niezawodność. Dobrze zamontowana i odpowiednio dopasowana brama do ogrodzenia panelowego będzie służyć przez wiele lat.