fbpx

Bramy garażowe dwuskrzydłowe to dość proste konstrukcje, które mają decydujący wpływ na komfort użytkowania przestrzeni przydomowej. Dlatego warto poznać je bliżej na podstawie przygotowanego przez nas poradnika przed- i pozakupowego. Artykuł jest pełen praktycznych porad i wskazówek związanych z wyborem i użytkowaniem bram garażowych dwuskrzydłowych. Zapraszamy do lektury.

 

Spis treści:

 

Kiedy się sprawdzi brama garażowa dwuskrzydłowa?

Brama garażowa dwuskrzydłowa sprawdzi się doskonale przede wszystkim w miejscach, w których nie da się zainstalować segmentowej. Jest doskonałym wyborem w przypadku garaży, które nie mają ani nadproża, ani bocznych filarów. Ponadto stanowi jedyne korzystne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie liczy się jak najmniejsza redukcja światła wjazdu, gdyż brama składa się wyłącznie z solidnej, stalowej ościeżnicy, która zmniejsza je w marginalnym stopniu.

Producent bram ogrodzeniowych i przemysłowych  

 

Plusy i minusy bramy garażowej dwuskrzydłowej

Plusy bramy garażowej dwuskrzydłowej:

➕ Brama oraz drzwi garażowe dwuskrzydłowe przyciągają uwagę swoim klasycznym wyglądem, który doskonale komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi, dodając elewacji domu elegancji i charakteru.

➕Jest to opcja cenowo atrakcyjna, która jednocześnie charakteryzuje się niskim ryzykiem awarii dzięki prostej i sprawdzonej konstrukcji.

➕ Ponadto bramy te cechuje duża elastyczność w kwestii personalizacji, umożliwiając wybór między wersjami ocieplanymi dla lepszej izolacji termicznej oraz opcją montażu automatycznego napędu dla większego komfortu użytkowania.

Minusy bramy garażowej dwuskrzydłowej:

➖Jedną z nich jest przede wszystkim ryzyko powstawania nieszczelności w miejscu łączenia się samej bramy ze stalową ościeżnicą. Problem ten może spowodować większe rachunki za ogrzewanie oraz nadmierne wychłodzenie wnętrza garażu zimą.

➖ Brama dwuskrzydłowa wymaga odśnieżania podjazdu, gdyż skrzydła bez usunięcia śniegu nie będą mogły się otworzyć.

 

Kiedy wybrać bramę garażową dwuskrzydłową?

Kiedy liczy się funkcjonalność. Wybierz bramę dwuskrzydłową, jeśli potrzebujesz łatwego dostępu do garażu, a także szerokiego wejścia, które umożliwia łatwe wjeżdżanie i wyjeżdżanie większym pojazdom. Ponadto można ją uzupełnić dodatkową furtką.

Kiedy liczy się prostota. Brama dwuskrzydłowa jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą użytkować konstrukcje pewne, sprawdzone i odporne na proces trudnej i wieloletniej eksploatacji.

Kiedy liczą się klasyczne rozwiązania. Bramy dwuskrzydłowe z uwagi na ich klasyczną i ponadczasową formę stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne rozwiązania i estetykę w architekturze zewnętrznej.

 

Rodzaje bramy dwuskrzydłowej garażowej

brama dwuskrzydlowa panel

Brama garażowa dwuskrzydłowa wykonana przez MIGAS-DOOR

Brama ocieplana i nieocieplana – brama ocieplana to gwarancja lepszej izolacji termicznej, co jest korzystne w garażach przydomowych, podczas gdy nieocieplana jest odpowiednia do garaży wolnostojących, w przypadku których izolacja nie jest priorytetem.

Brama z oknami i panelami doświetlającymi – brama z oknami lub panelami doświetlającymi zapewnia naturalne światło dzienne wewnątrz garażu, co jest praktycznym rozwiązaniem w ciemnych pomieszczeniach oraz tam, gdzie montaż dodatkowego oświetlenia jest niemożliwy bądź utrudniony.

Brama z wbudowaną furtką serwisową – posiadanie furtki serwisowej w bramie garażowej ułatwia dostęp do wnętrza pomieszczenia bez potrzeby otwierania całej bramy. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy korzystasz garażu w inny sposób, niż tylko parkowanie auta.

Brama wyposażona w kratkę wentylacyjną – kratka wentylacyjna w bramie garażowej zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. To rozwiązanie konstrukcyjne jest istotne szczególnie w garażach zamkniętych.

Z napędem czy bez – bramy i drzwi garażowe dwuskrzydłowe mogą być wyposażone w napęd automatyczny dla wygody użytkowania lub pozostać manualne jako opcja bardziej ekonomiczna.

 

Czy brama garażowa dwuskrzydłowa powinna być ocieplana?

Decyzja o ociepleniu bramy garażowej dwuskrzydłowej głównie zależy od jej lokalizacji i przeznaczenia. Jeśli garaż jest bezpośrednio połączony z domem, warto rozważyć wersję ocieplaną, minimalizując w ten sposób straty ciepła, które mogłyby wpłynąć na koszty ogrzewania domu.

 

Napędy do bramy garażowej dwuskrzydłowej, czy warto mieć?

Zainstalowanie napędu w bramie garażowej dwuskrzydłowej to znaczne ułatwienie codziennego użytkowania, pozwalające na komfortowe otwieranie i zamykanie bramy bez wysiadania z samochodu. Automatyzacja bramy zwiększa również bezpieczeństwo, lecz zwiększa koszty początkowe. Manualnie otwierane bramy są mniej komfortowe i wymagają wyjścia z pojazdu.

W MIGAS-DOOR dostępne są napędy: Sommer Base+, Sommer Pro+, Sommer Aperto Light 500, Sommer Aperto Light 800, Sommer Duo Vision 650 SL, Sommer Tiga+, BFT Tiziano, BFT Botticelli 800U.

Dowiedz się więcej na temat napędu do bramy garażowej: Bramy garażowe, jaki napęd wybrać do bramy garażowej?

 

Rozmiary bramy garażowej dwuskrzydłowej

Standardowe rozmiary bram garażowych dwuskrzydłowych są dostosowane do typowych otworów garażowych, z szerokościami, które powinno się dopasować precyzyjnie do ich wymiarów. W MIGAS-DOOR możesz samodzielnie zdecydować o tym parametrze!

 

Czy i jak przygotować otwór do bramy garażowej dwuskrzydłowej?

Przygotowanie otworu pod montaż bramy garażowej dwuskrzydłowej wymaga wyrównania powierzchni, jak i otworu w murze, który musi być tyle duży, by skrzydła wraz z ewentualnymi mechanizmami mogły swobodnie się otwierać i zamykać.

Dowiedz się więcej na ten temat:

 

Koszt i termin realizacji bramy garażowej dwuskrzydłowej od producenta?

Koszt bramy garażowej dwuskrzydłowej zależy od materiałów, wymiarów i dodatkowych opcji, takich jak izolacja, drzwi, panele doświetlające czy automatyzacja, i może wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Termin realizacji zamówienia to zwykle od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od dostępności i specyfikacji zarówno materiałów, jak i ilości pracy do wykonania.

Wybór dostosowanej bramy garażowej dwuskrzydłowej

Wybierając bramę garażową dwuskrzydłową, należy wziąć pod uwagę nie tylko wymiary i styl, ale także funkcjonalność, jaką oferuje, na przykład opcję automatycznego napędu czy wersję ocieplaną. Personalizacja bramy pozwala na lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz estetyki domu. W MIGAS-DOOR dostępne są najlepsze rozwiązania, które spełniają oczekiwania większości współczesnych nabywców, związane tak z jakością, jak i estetyką.

Dowiedz się więcej!

 

Poradnik po zakupowy

Awarie i usterki bramy

brama garazowa dwuskrzydlowa orzech

Brama garażowa dwuskrzydłowa w wykonaniu MIGAS-DOOR

Najczęstsze awarie bramy dwuskrzydłowej obejmują problemy z zamknięciem, uszkodzenia mechaniczne skrzydeł lub awarie napędu, w tym brak kontaktu z pilotem.

 

Dlaczego brama garażowa dwuskrzydłowa się zacina?

Brama garażowa dwuskrzydłowa może się zacinać z powodu nierówności w podłożu, zużycia zawiasów lub problemów z mechanizmem napędowym, prowadnicami.

 

Co zrobić, gdy brama garażowa się nie domyka?

Jeśli brama lub drzwi garażowe dwuskrzydłowe nie domykają się prawidłowo, należy sprawdzić, czy na drodze bramy nie ma przeszkód oraz to, czy mechanizmy zamknięcia nie są uszkodzone lub zanieczyszczone. Warto również rozważyć wezwanie serwisanta.

 

Jak ręcznie otworzyć bramę garażową dwuskrzydłową?

Aby otworzyć ręcznie bramę garażową dwuskrzydłową, należy odblokować mechanizm zabezpieczający lub zamknięcia (jeśli jest napędzana elektrycznie), a następnie delikatnie pchnąć lub pociągnąć skrzydło bramy.

 

Serwis i przegląd bramy

brama garazowa dwuskrzydlowa panel orzech

Brama dwuskrzydłowa wykonana przez MIGAS-DOOR

Regularny serwis i cykliczne przeglądy bramy garażowej dwuskrzydłowej zapewniają jej bezawaryjne działanie i znacznie wydłużają żywotność. Profesjonalne serwisy mogą szybko zidentyfikować i rozwiązać potencjalne problemy przed ich eskalacją.

 

Co ile przegląd bramy garażowej dwuskrzydłowej?

Przegląd techniczny bramy garażowej dwuskrzydłowej powinien być przeprowadzany co najmniej raz w roku, aby upewnić się, że wszystkie mechanizmy działają prawidłowo i są bezpieczne w użytkowaniu, lub częściej, jeśli są używane przemysłowo.

 

Czy można samemu zrobić serwis bramy garażowej?

Wykonywanie serwisu bramy garażowej dwuskrzydłowej samodzielnie jest możliwe, szczególnie przy podstawowych czynnościach konserwacyjnych, takich jak smarowanie i regulacja. Jednak dla bardziej złożonych problemów, takich jak naprawa napędu, zalecane jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu.

 

Ile kosztuje konserwacja bramy garażowej w Migas-Door?

Koszt konserwacji bramy garażowej dwuskrzydłowej w firmie Migas-Door zależy od zakresu wykonanych prac, ale zazwyczaj waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dokładna wycena jest zwykle ustalana indywidualnie na podstawie stanu bramy i wymaganych czynności serwisowych.

Umów się na bezpłatną wycenę

 

Czytaj więcej: